Cameron loví pohyby pro druhého Avatara v oceánech

Kultura Kultura
9. 4. 2013 21:53
Druhé dobrodružství z Pandory se bude odehrávat v oceánu, možná i na nové planetě
Zoe Saldana ve filmu Avatar
Zoe Saldana ve filmu Avatar | Foto: Profimedia.cz

Praha - Jamese Cameron loví pohyby živých tvorů pro druhého Avatara ve světových oceánech. Prozradil to producent Jon Landau na nedávném Filmovém a technologickém summitu.

Počítačově vytvoření tvorové dostávají skutečný pohyb díky technologii motion capture. „Chceme využít technologií, které brilantní lidé vytvořili, aby byly další filmy ještě více emocionálně jímavé a vizuálně vábivé a mohly skutečně završit příběhovou linii dvou hlavních hrdinů," prohlásil Landau.

Již dříve se v souvislosti s Cameronovou oceánografickou vášní mluvilo o podmořském světě Pandory jakožto o dějišti druhého dílu. Režisér nedávno naznačil, že by se pokračování mohlo odehrávat na úplně jiné planetě, byť ve stejné sluneční soustavě jako původní snímek.V současnosti zároveň natáčí i třetí film a do budoucnosti počítá i s prequelem vyprávějícím o prvním kontaktu mezi pozemšťany a mimozemskými Na´vi. V hlavních příbězích pak budou obsaženy odkazy na hrdiny tohoto předpokračování. 

Avatar 2 by se měl v kinech objevit v prosinci roku 2014, o rok později vstoupí do distribuce závěr trilogie.      

První díla Avatara vydělal více než 2,7 miliardy dolarů celosvětově, a stal se tak nejvýdělečnějším filmem historie. Na druhém místě je Cameronův film Titanic (1997) s 2,18 miliardami dolarů. 

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

 

Právě se děje

před 27 minutami

Policie odložila kauzu známek, kvůli níž skončil ministr Kremlík

Policie odložila kauzu tendru na elektronické dálniční známky, kvůli níž v lednu skončil ve funkci ministr dopravy Vladimír Kremlík (za ANO). Odložení případu ale ještě přezkoumá státní zastupitelství. Na webu to ve středu uvedla Česká televize na základě informací Vrchního státního zastupitelství v Praze. Trestní oznámení podával premiér Andrej Babiš (ANO), který zakázku na známky označoval za předraženou.

"Věc byla policejním orgánem odložena," řekl nyní ČT státní zástupce Marek Bodlák. Pražské Vrchní státní zastupitelství však rozhodnutí policie ještě prověří. "Spisový materiál dosud nebyl kompletně přezkoumán," uvedl Bodlák.

Státní fond dopravní infrastruktury (SFDI) v lednu oznámil, že IT části systému elektronických dálničních známek, včetně e-shopu a mobilní aplikace, vytvoří firma Asseco Central Europe. Systém měla také firma následně čtyři roky provozovat a celkem měla od státu dostat 401 milionů korun. Zakázka byla vedena v utajovaném režimu a nebyla vyhlášena klasická veřejná soutěž. Kritizovali to opoziční poslanci, a poté i premiér uvedl, že je zakázka předražená a SFDI o ní vládu neinformoval. Zakázka byla zrušena, Babiš navrhl odvolání Kremlíka a kvůli tendru podal trestní oznámení.

Zdroj: ČTK
před 50 minutami

Europoslanci varovali vlády před ovlivňováním nezávislosti médií

Vlády některých států Evropské unie se podle europoslanců pokoušejí umlčovat nezávislá média a omezovat jejich pluralitu. Evropský parlament ve středu vyzval Evropskou komisi, aby pravidelně hodnotila nezávislost médií v členských zemích a jejich vlastnické struktury. Poslanci v usnesení přijatém výraznou většinou hlasů také odsoudil násilí, pronásledování a nátlak, kterým čelí novináři v některých členských státech EU.

"Média by měla sloužit pravdě, nikoli lži. Měla by sloužit voličům, nikoli těm, kteří jsou u moci, a moc by měla kontrolovat," prohlásila zpravodajka přijatého usnesení Magdalena Adamowiczová zastupující v EP polskou opozici. Rezoluce konstatuje, že v některých případech se vlády snaží tuto roli médiím komplikovat a oslabovat jejich nezávislost a pluralitu. Parlament je "hluboce znepokojen sílícími politickými útoky na média a odsuzuje nedostatečnou ochranu jejich zdrojů". Poslanci kritizovali i stav veřejnoprávních médií v některých zemích, která jsou podle nich "ukázkou provládní propagandy".

Evropská komise od letošního roku posuzuje pluralitu médií v členských zemích v rámci ročního hodnocení stavu právního státu. Ve většině zemí je podle Bruselu situace vyhovující. V Polsku, Maďarsku, Bulharsku a na Maltě má však komise obavy z možného vlivu vládnoucích politiků na veřejnoprávní i soukromá média. Česka, Bulharska a Kypru se zase týkaly výtky spojené s nedostatečnou transparentností vlastnictví médií.

Zdroj: ČTK
Další zprávy