Cameron loví pohyby pro druhého Avatara v oceánech

Kultura Kultura
9. 4. 2013 21:53
Druhé dobrodružství z Pandory se bude odehrávat v oceánu, možná i na nové planetě
Zoe Saldana ve filmu Avatar
Zoe Saldana ve filmu Avatar | Foto: Profimedia.cz

Praha - Jamese Cameron loví pohyby živých tvorů pro druhého Avatara ve světových oceánech. Prozradil to producent Jon Landau na nedávném Filmovém a technologickém summitu.

Počítačově vytvoření tvorové dostávají skutečný pohyb díky technologii motion capture. „Chceme využít technologií, které brilantní lidé vytvořili, aby byly další filmy ještě více emocionálně jímavé a vizuálně vábivé a mohly skutečně završit příběhovou linii dvou hlavních hrdinů," prohlásil Landau.

Již dříve se v souvislosti s Cameronovou oceánografickou vášní mluvilo o podmořském světě Pandory jakožto o dějišti druhého dílu. Režisér nedávno naznačil, že by se pokračování mohlo odehrávat na úplně jiné planetě, byť ve stejné sluneční soustavě jako původní snímek.V současnosti zároveň natáčí i třetí film a do budoucnosti počítá i s prequelem vyprávějícím o prvním kontaktu mezi pozemšťany a mimozemskými Na´vi. V hlavních příbězích pak budou obsaženy odkazy na hrdiny tohoto předpokračování. 

Avatar 2 by se měl v kinech objevit v prosinci roku 2014, o rok později vstoupí do distribuce závěr trilogie.      

První díla Avatara vydělal více než 2,7 miliardy dolarů celosvětově, a stal se tak nejvýdělečnějším filmem historie. Na druhém místě je Cameronův film Titanic (1997) s 2,18 miliardami dolarů. 

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

 

Právě se děje

před 9 hodinami

Očkování v USA jde rychle, Universal odkládá premiéru filmu Rychle a zběsile 9 už jen o měsíc

Jen o měsíc odkládá filmové studio Universal velkorozpočtový snímek Rychle a zběsile 9, který měl také do českých kin dorazit koncem května. Nově se s premiérou počítá na 25. června, píše agentura Reuters. Podle ní se hollywoodská firma vlastněná nadnárodním konglomerátem Comcast snaží vytipovat dobu, kdy se do biografů bude moci vrátit co nejvíce lidí, aby z prodeje vstupenek zaplatila náklady. Snímek měl rozpočet přes 200 milionů dolarů, v přepočtu 4,4 miliardy korun.

Universal film odložil jen o měsíc. Podle Reuters to dokazuje, že studio vkládá naděje do rychlého průběhu očkování v USA a Kanadě, které společně tvoří největší filmový trh světa. V New Yorku se sítě biografů AMC, Cineworld či Cinemark po roční pauze způsobené pandemií znovu otevřely tento pátek. Provozovatelé doufají, že v lukrativní letní sezóně už na velkorozpočtové filmy jako Rychle a zběsile 9 přitáhnou opět davy nyní již naočkovaných diváků. Jako první má do kin 7. května zamířit Black Widow, ve které stejnojmennou superhrdinku hraje Scarlett Johanssonová.

Zdroj: Reuters
Další zprávy