Cameron loví pohyby pro druhého Avatara v oceánech

Kultura Kultura
9. 4. 2013 21:53
Druhé dobrodružství z Pandory se bude odehrávat v oceánu, možná i na nové planetě
Zoe Saldana ve filmu Avatar
Zoe Saldana ve filmu Avatar | Foto: Profimedia.cz

Praha - Jamese Cameron loví pohyby živých tvorů pro druhého Avatara ve světových oceánech. Prozradil to producent Jon Landau na nedávném Filmovém a technologickém summitu.

Počítačově vytvoření tvorové dostávají skutečný pohyb díky technologii motion capture. „Chceme využít technologií, které brilantní lidé vytvořili, aby byly další filmy ještě více emocionálně jímavé a vizuálně vábivé a mohly skutečně završit příběhovou linii dvou hlavních hrdinů," prohlásil Landau.

Již dříve se v souvislosti s Cameronovou oceánografickou vášní mluvilo o podmořském světě Pandory jakožto o dějišti druhého dílu. Režisér nedávno naznačil, že by se pokračování mohlo odehrávat na úplně jiné planetě, byť ve stejné sluneční soustavě jako původní snímek.V současnosti zároveň natáčí i třetí film a do budoucnosti počítá i s prequelem vyprávějícím o prvním kontaktu mezi pozemšťany a mimozemskými Na´vi. V hlavních příbězích pak budou obsaženy odkazy na hrdiny tohoto předpokračování. 

Avatar 2 by se měl v kinech objevit v prosinci roku 2014, o rok později vstoupí do distribuce závěr trilogie.      

První díla Avatara vydělal více než 2,7 miliardy dolarů celosvětově, a stal se tak nejvýdělečnějším filmem historie. Na druhém místě je Cameronův film Titanic (1997) s 2,18 miliardami dolarů. 

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

 

Právě se děje

Aktualizováno před 3 hodinami

Summit EU se shodl na dosažení klimatické neutrality do roku 2050

Lídři zemí Evropské unie se dnes po dlouhém vyjednávání shodli, že EU bude do poloviny století klimaticky neutrální. Informoval o tom předseda Evropské rady Charles Michel. Podle informací ČTK obsahují závěry zmínku o jaderné energii jako součásti energetického mixu, kterou prosazovalo Česko. Dočasnou výjimku si podle diplomatických zdrojů vyjednalo Polsko.

Zdroj: ČTK
před 3 hodinami

Summit projednal víceletý rozpočet EU, shodu nenašel

Evropští lídři ve čtvrtek na bruselském summitu projednali návrh příštího víceletého rozpočtu Evropské unie. K textu předloženému finským předsednictvím má většina unijních zemí připomínky a k jednání se chtějí vrátit počátkem příštího roku. Podle informací ČTK uvažuje předseda Evropské rady Charles Michel o svolání mimořádného summitu na únor.

Prezidenti a premiéři se k otázce rozpočtu na období 2021 až 2027 dostali po neúspěšném podvečerním vyjednávání o klimatických závazcích. Na stole měli návrh, který již po zveřejnění sklidil kritiku od Evropské komise i většiny členských států. Finský text počítá s celkovým objemem rozpočtu ve výši 1,07 procenta hrubého národního důchodu (HND) EU. Zatímco komisi, která navrhovala 1,11 procenta, se nelíbí snížení celkového objemu rozpočtu, státy střední a jižní Evropy jsou rozladěny zejména poklesem peněz pro strukturální fondy. Západoevropské země pak namítají, že by se měl rozpočet i vzhledem k odchodu Británie jako čistého plátce snížit až na jedno procento.

Zdroj: ČTK
před 4 hodinami

Lídři EU se shodli na prodloužení sankcí vůči Rusku

Prezidenti a premiéři zemí Evropské unie se dnes jednomyslně shodli na půlročním prodloužení hospodářských sankcí vůči Rusku. Oznámil to mluvčí předsedy Evropské rady Barend Leyts. Podle unijních lídrů Moskva stále nedodržuje mírové dohody z Minsku, které se týkají východu Ukrajiny ovládaného od roku 2014 separatisty a jejichž naplnění je podmínkou pro zrušení postihů.

Německá kancléřka Angela Merkelová a francouzský prezident Emmanuel Macron informovali své kolegy o výsledcích pondělní pařížské vrcholné schůzky. Takzvaná normandská čtyřka tvořená ještě ruským prezidentem Vladimirem Putinem a jeho ukrajinským protějškem Volodymyrem Zelenským se v Paříži nedokázala shodnout na ukončení konfliktu na východě Ukrajiny. V oblasti Donbasu za více než pět let bojů mezi vojsky prozápadní vlády v Kyjevě a separatisty podporovanými Kremlem zemřelo na 13 000 lidí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy