Kultura

Ke koncertu v Národním divadle se po síti připojí britská kapela Morcheeba

Britská skupina Morcheeba se na dálku zúčastní koncertu Národ sobě - kultura tobě, který se uskuteční tuto sobotu 27. února v pražském Národním divadle. Cílem je podpořit českou kulturu. Ze svých domovů se členové Morcheeby po síti připojí k více než 40 českým kapelám a zpěvákům, kteří vystoupí na šesti improvizovaných pódiích v historické budově Národního divadla. Morcheeba předloni účinkovala na pražském hudebním festivalu Metronome, jehož pořadatelé stojí i za akcí Národ sobě - kultura tobě.

Zdroj: ČTK

Festival ve Varech získal jako investora skupinu Rockaway Capital

Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary by se po odloženém loňském ročníku měl uskutečnit letos. Nově získal jako strategického investora skupinu Rockaway Capital podnikatele Jakuba Havrlanta. Výkonný ředitel přehlídky Kryštof Mucha se také stává členem představenstva společnosti Film Servis Festival Karlovy Vary, která akci pořádá. Letos chtějí organizátoři festivalu posílit platformu KVIFF TV nebo rozšířit distribuci v partnerství se společností Aerofilms.

Zdroj: ČTK

Spotify expanduje do 85 zemí, osloví další miliardu uživatelů

Streamovací hudební platforma Spotify v příštích dnech vstoupí na 85 nových trhů včetně Bangladéše, Pákistánu či Nigérie. Bude tak dostupná další více než miliardě lidí. Spotify je už nyní celosvětovou jedničkou v oboru. Vstup do nových zemí v Asii, Africe, Evropě a Latinské Americe významně zvýší její náskok před konkurenčními programy Apple Music a Amazon Music, píše agentura Reuters. Dosud bylo Spotify přítomné v 93 zemích včetně Česka, kde funguje od roku 2013. Každý měsíc má okolo 345 milionů aktivních uživatelů.

Zdroj: ČTK
Pokračovat