Kapela Luno nabízí dvě písně z nového alba

Kultura Kultura
10. 9. 2012 7:58
Deska elektropopové skupiny Luno vyjde v listopadu
Členové elektropopové skupiny
Členové elektropopové skupiny | Foto: Aktuálně.cz

Praha - Žánr elektropopu čeká nový příspěvek.  Dvacátého listopadu vydává kapela Luno své nové album. Jméno aktuálně očekávané desky ještě není známo. Zato byly na ochutnávku vypuštěny dvě skladby - Zeroth a Wrong start. Poslechnout si je můžete zadarmo.

V obojím případě složila hudbu a napsala slova zpěvačka Ema Brabcová. „V písni kladu lásku a strach proti sobě jako dva protiklady. V tomhle světě a v tuto chvíli se můžeme pro jedno či druhé vědomě rozhodnout. A já doufám, a vybízím k tomu, aby se lidé rozhodli pro lásku - proto zpívám 'the only way left is to fall in love'," uvedla.

Své posluchače si skupina získala melancholickým nádechem svých skladeb. Ty prezentovala na klasickém disku jednoduše nazvaném Luno a také EP, které pojmenovali Litato. Pro frekvence českých rádií je něco podobného cizorodé. To neznamená, že se odlišná muzika nemůže probojovat. Ukázku z nové desky odvysílalo Rádio 1 v pořadu Velká sedma. Server Musicserver jejich první album ocenil devátým místem v žebříčku nejlepších loňských CD.

Problémy přináší podobným menším kapelám i financování nových projektů. V tomto případě se produkce ujal Tuzex, také známý z kapely Sunshine. Velkou měrou však penězi přispěli i ti, kteří skupině fandí a přes internet se složili, aby umožnili nahrání nové desky.

Dva týdny po vydání desky plánuje skupina také speciální koncert při příležitosti této události. Odehraje se v klubu Roxy.

 

Právě se děje

Další zprávy