PSH a Sunshine se spojili pro nový koncertní projekt

Kultura Kultura
3. 8. 2012 16:06
Projekt Connection chce spojovat rozdílné hudební interprety
Foto: Gambrinus Excelent Connection

Praha - Peneři strýčka Homeboye a Sunshine se spojili, aby společně odehráli skladbu Du Dolu a tím zahájili projekt Gambrinus Excelent Connection, který si klade za cíl spojovat na pódiu rozdílné hudební žánry.

„S ohledem na koncept, místo a nápad na spojení s kapelou Sunshine jsme vybrali z našeho playlistu právě track Du dolu. Skvěle zapadl do hudby, kterou Sunshine navrhli," komentuje DJ Mike Trafik nevšední pojetí písničky, v níž prolnul svět indie rocku a rapu.

Organizátor celého projektu Pavel Podruh tvrdí, že chce hudebním fanouškům dopřát něco netradičního a někdy až překvapivého. „V rámci nadcházejících akcí jsme se již nechali inspirovat i přáními a nápady veřejnosti," dodává.

Pro rapovou ikonu PSH to není první spojení s dalším význačným interpretem domácí hudební scény. Koncem letošního jara jeli turné s Monkey Business. Frontman kapely Vladimir 518 zase nepravidelně vystupuje s Terezou Černochovou v rámci své sólové tvorby.

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

 

Právě se děje

před 1 minutou

Úřad šerifa v americkém Oregonu přijal do služby českého psa

Úřad šerifa v oregonském okrese Umatilla ve Spojených státech po letech přijal do služby psa, konkrétně belgického ovčáka Skotyho z Česka. V pondělí o tom informovala americká televizní stanice KNDU.

Tamní úřad šerifa měl služebního psa do roku 2014 a loni se po letech rozhodl program obnovit. Vybrán byl belgický ovčák malinois, který je znám jako maliňák. Skoty, který pochází z Česka, je osmnáctiměsíční pes. Trénován je k zadržování pachatelů, stopování a hledání narkotik.

Skoty se svým psovodem Codym Marcumem tento měsíc úspěšně zakončili pětitýdenní výcvik, nyní je tak čeká ostré nasazení do služby.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Soud v Číně poslal do vězení hongkongského knihkupce Minhaie

Soud v Číně poslal za nezákonné poskytování zpravodajských informací do zahraničí na deset let za mříže hongkongského vydavatele a knihkupce se švédským občanstvím Gui Minhaie, napsala agentura Reuters.

Kauza Minhaie, který prodával knihy píšící velmi otevřeně o čínských vůdcích, zkomplikovala vztahy mezi Pekingem a Stockholmem.

Minhai byl jedním z pěti hongkongských nakladatelů a knihkupců, kteří zmizeli na přelomu let 2015 a 2016 a později se objevili ve vazbě v pevninské Číně.

Další zprávy