reklama
 
 

World Press Photo: Uspět lze i s rodinnými fotkami, ukazují snímky dívek z rakousko-české hranice

11. 3. 2018 14:10
Nizozemské fotografce Carle Kogelmanové se povedla úžasná věc. V největší novinářské fotosoutěži světa bude bojovat o vítězství v kategorii Dlouhodobé projekty. Nefotila přitom války, utrpení a zmar, ale dospívání dívek Aleny a Hannah v rakousko-českém pohraničí.

Hannah a Alena jsou dvě sestry, které žijí v malé rakouské vesnici Merkenbrechts, necelých třicet kilometrů od české hranice. Fotografka jejich život dokumentovala vždy v létě, a to po několik roků. 

Velmi zajímavý je i příběh samotné fotografky Carly Kogelmanové. Narodila se v roce 1961 a prošla řadou povolání. "Dělala jsem dětem skupinovou vedoucí, pracovala jsem jako kuchařka a pak jsem si založila vlastní divadelní agenturu. Právě díky ní jsem se dostala k fotografii," konstatovala pro fotografický magazín LensCulture.

V divadelním byznysu působila 25 let. "Byli jsme pořád na cestách a já jsem dokumentovala země, které jsme navštívili, i tamní lidi. Úplně jsem se do fotografování zamilovala," konstatovala. I proto se ve svých padesáti letech zapsala na fotografickou akademii v Amsterdamu. "A pak už nebylo cesty zpět," řekla pro LensCulture.

Brzy se zařadila mezi největší vycházející fotografické talenty v Nizozemsku. Má za sebou řadu velice úspěšných výstav a na cenu World Press Photo byla nominována letos už podruhé (poprvé to bylo v roce 2014).  

Ve své práci se zaměřuje především na každodenní život a zvláště na děti. Snaží se na svých projektech pracovat dlouho, takže ji fotografovaní lidé postupně přestanou vnímat a jednají naprosto přirozeně. 

autor: Tomáš Vocelka | 11. 3. 2018 14:10

Související

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama