Iggy Pop jako z evangelia sv. Marka. Vítězné snímky kultury ze světové soutěže

Iggy Pop jako z evangelia sv. Marka. Vítězné snímky kultury ze světové soutěže
Sergio Carrasco (Mexiko): Catrina v barvách (snímek z oslav Dne mrtvých v Mexiku). Finalista Sony World Photography Awards 2020 v kategorii Kultura / jednotlivé snímky.
Rosaria Sabrina Pantanová (Itálie): Emocionální geometrie. Vítězka Sony World Photography Awards 2020 v kategorii Architektura / jednotlivé snímky.
Diana  Buzoianuová (Rumunsko): Výrobce masek. Finalistka Sony World Photography Awards 2020 v kategorii Kultura / jednotlivé snímky.
Satheesh Chandran (Indie): Polobohové z Malabaru. Finalista Sony World Photography Awards 2020 v kategorii Kultura / jednotlivé snímky.
Foto: Sony World Photography Awards 2020
Tomáš Vocelka Tomáš Vocelka
9. 5. 2020 20:19
Snímek zachycující punkrockera Iggyho Popa obklopeného na pódiu australskými fanoušky se stal vítězem prestižní světové soutěže Sony World Photography Awards v kategorii Kultura. Fotografie, které postoupily do finále soutěže, si můžete prohlédnout ve fotogalerii.

(6. díl seriálu) - V závěrečném dílu seriálu představujeme vítěze světové soutěže Sony World Photography Awards 2020, tentokrát v kategoriích Kultura a Architektura, zaměřených na jednotlivé snímky. 

Australský fotograf Antoine Veling se zaměřuje spíše na pouliční fotografii, ale v soutěži přirovnávané k fotografické obdobě filmových Oscarů se mu podařilo uspět v kategorii Kultura. Zachytil zpěváka Iggyho Popa obklopeného fanoušky, kteří k němu na jevišti Opery v Sydney vztahují ruce. Fotografa ta scéna okouzlila: "Připomnělo mi to slova z evangelia sv. Marka (Mk 5,28), která znějí: 'Říkala si totiž: Dotknu-li se aspoň jeho šatu, budu zachráněna!'"

Ve fotogalerii najdete i vítězné a finálové snímky z kategorie Architektura. Tu vyhrála italská fotografka Rosaria Sabrina Pantanová se snímkem Emocionální geometrie. "Pořídila jsem jej na Sicílii, v muzeu pod širým nebem Fiumara d'Arte, kde jsou vystaveny skulptury soudobých umělců. Mezi nimi je i pyramida nazvaná 38. rovnoběžka od Maura Staccioliho - a právě ta je na mé fotografii," konstatovala. 

Soutěž Sony World Photography Awards patří k nejprestižnějším na světě. Na rozdíl od World Press Photo, které je zaměřeno jen na fotožurnalistiku, poskytuje širší pohled na nejrůznější žánry a trendy v moderní světové fotografii.

Účast v soutěži není omezena statusem fotografa, účastnit se mohou jak amatéři, tak i profesionálové. Není také vázána na konkrétní značku fotografické techniky.

 

Právě se děje

Další zprávy