Otázky genderové identity a rovnosti mezi pohlavími ve svých portrétních fotosériích řeší Ital Massimo Govannini, který se zabývá tím, jak subjektivní je vnímání mužských a ženských rysů tváře. Stačí podle něj změnit světlo.
Francouzka Scarlet Cotenová fotografovala americké muže a ve svých snímcích ze zaměřuje na problémy maskulinity v moderním světě.
Další z nominovaných je Marta Moreirasová (Španělsko). Její projekt je reflexí otcovství a jeho cílem je propagovat genderovou rovnost, a to především s důrazem na Afriku.
Soutěž Sony World Photography Awards patří k těm nejprestižnějším na světě. Na rozdíl od novinářské World Press Photo dává prostor i jiným žánrům, než je fotožurnalistika a dokument. Mohou tam uspět i fotografové krajin, architektury, portrétů nebo třeba zátiší. Navíc jsou zde vypisovány i speciální kategorie takřka bez hranic, zaměřené na kreativní tvorbu.
Organizátoři už vyhlásili vítěze v kategoriích zahrnutých pod hlavičkou Open, které jsou zaměřeny na jednotlivé snímky. Tam uspěl i jeden z českých fotografů - Martin Stranka.
Nyní porota oznámila také nominace v deseti kategoriích souhrnně označovaných jako Professional (soutěží se tam se soubory snímků). V našem seriálu už jsme představili autory nominované za zpravodajské fotografie, za nejlepší snímky architektury a za nejlepší krajiny. Nyní pokračujeme žánrem portrét. V následujících dnech se zaměříme i na ostatní kategorie.
Do soutěže Sony World Photography Awards fotografové z celého světa letos přihlásili rekordních 327 tisíc snímků. Soutěž je otevřena amatérům i profesionálům a není vázána na žádnou konkrétní značku fotoaparátu. Celkové výsledky budou oznámeny v polovině dubna.