Nejlepší fotky přírody roku 2020. Kterou z nich byste vybrali za vítěze?

Nejlepší fotky přírody roku 2020. Kterou z nich byste vybrali za vítěze?
Andy Parkinson: Zaječí míč
Robert Irwin: Požár buše
Andrew Lee: Rodinný portrét
Mogens Trolle: Alfa
Foto: Ami Vitale, Wildlife Photographer of The Year 2020
Tomáš Vocelka Tomáš Vocelka
19. 12. 2020 12:20
Pětadvacet fascinujících snímků přírody, jen jeden z nich však může vyhrát. Prestižní světová soutěž fotografů přírody Wildlife Photographer of the Year 2020 zveřejnila nominace na cenu veřejnosti. Kterou z fotografií byste za vítěze vybrali vy?

Britské Přírodopisné muzeum v Londýně (Natural History Museum) zveřejnilo 25 snímků ze soutěže Wildlife Photographer of the Year, které jsou nominované na cenu veřejnosti. Vítěze mohou vybírat lidé z celého světa, neboť se hlasuje prostřednictvím internetu. Hlasovat můžete i vy, a to na adrese: nhm.ac.uk/wpy/peoples-choice (stránka je v angličtině).

Nominovaná pětadvacítka vzešla z bezmála padesáti tisíc fotografií zaslaných do soutěže. Hlasování potrvá až do 2. února roku 2021 a vítězný snímek bude součástí výstavy, která se tradičně uskuteční v londýnském Přírodopisném muzeu. 

Soutěž můžete sledovat i na sociálních sítích: 
Facebook: facebook.com/wildlifephotographeroftheyear
Instagram: @nhm_wpy 

 

Právě se děje

před 2 hodinami

V Barmě pokračují protesty proti převratu, mají už sedm obětí

Nejméně sedm lidí v neděli podle agentur zemřelo a řada dalších utrpěla zranění v Barmě, kde dál pokračují protesty proti nedávnému vojenskému převratu a s nimi i tvrdé represe vůči demonstrantům. Bezpečnostní složky je zatýkají po stovkách a manifestace rozhání vodními děly, slzným plynem, omračujícími granáty a zřejmě také střelbou.

Zásahy bezpečnostních složek proti shromážděním se podle agentury AP zdají být čím dál agresivnější, ovšem protestní hnutí dosud neztrácelo na síle.

V největším barmském městě Rangúnu v neděli násilnosti vypukly dopoledne při pochodu studentů medicíny. Záběry zveřejněné na sociálních sítích ukazovaly demonstranty prchající před policisty i to, jak lidé pomáhají zraněným. Co jim krvavá zranění způsobilo, nebylo jasné, některá média ale hlásila střelbu ostrými náboji. Desítky studentů a dalších lidí skončily ve vazbě, píše AP.

Jedna žena zemřela na infarkt poté, co policie zasáhla omračujícími granáty proti demonstraci učitelů v Rangúnu. O úmrtí informovala dcera oběti a kolegové učitelé, píše Reuters. Střílelo se také ve městě Dawei, jeden člověk tam zemřel. Podle listu Myanmar Now zemřeli dva lidé také ve druhém největším městě Mandalaj.

Zdroj: ČTK
Další zprávy