Veselé fotky mazlíčků pro lepší den. Ve finále světové soutěže jsou i koně z Česka

Veselé fotky mazlíčků pro lepší den. Ve finále světové soutěže jsou i koně z Česka
Robert Prat: Když koza relaxuje
Daniel Szumilas: Crazy Horse
Elke Vogelsangová: Hlídací pes ve službě
Malgorzata Russellová: Mamko, proč jsi vzhůru nohama?
Foto: Darren Hall, Mars Petcare Comedy Pet Photography Awards 2020
Tomáš Vocelka Tomáš Vocelka
5. 10. 2020 6:05
Pořadatelé oblíbené světové fotografické soutěže, která ukazuje divoká zvířata v legračních situacích, přišli s dalším projektem. Tentokrát se soutěží o nejveselejší fotku domácích mazlíčků. Ve fotogalerii se můžete podívat na letošní finalisty. A je mezi nimi i fotka z Česka.

Do fotosoutěže Mars Petcare Comedy Pet Photography Awards 2020 přišlo přes 2000 fotografií z 81 zemí. Na fotkách se objevila nejrůznější zvířata, od lam a guinejských prasat až po koně, kočky a psy. Soutěž pořádají ti samí dva muži jako oblíbené Comedy Wildlife Photography Awards, tedy Paul Joynson-Hicks a Tom Sullam.

"Pro spoustu lidí to byl moc těžký rok a budeme rádi, když naše soutěž třeba někomu zvedne náladu. Zároveň bychom ovšem moc chtěli, aby zmizely případy týrání zvířat a aby ubylo opuštěných domácích mazlíčků," říká Tom Sullam.

Právě proto chce soutěž upozornit na problematiku opuštěných zvířat bez domova. Část peněz vybraných na účastnických poplatcích za vstup do soutěže a od sponzorů jde na charitativní sbírku britského Modrého kříže (Blue Cross). Peníze mají pomoci hradit veterinární péči a hledání nových majitelů pro opuštěná zvířata.

Vítězové jednotlivých kategorií budou oznámeni 24. listopadu. Celkový vítěz získá 3000 liber (bezmála sto tisíc korun) a titul Mars Petcare Comedy Pet Photographer 2020.

"Jsme moc rádi, že jsme součástí této soutěže. Výhody toho, že má člověk domácího mazlíčka, jsou obrovské a je skvělé, že jejich majitelé sdílejí tyto úžasné fotografie," uvedla Helen Warren Piperová, šéfka společnosti Mars Petcare ve Velké Británii. 

Pokud se vám snímky líbí a chtěli byste přispět britskému Modrému kříži, odkaz je zde: bluecross.org.uk/marscomedy-donate. Modrý kříž je britská charitativní organizace, která pomáhá opuštěným nemocným a zraněným domácím zvířatům už přes 120 let.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy