Veselé fotky mazlíčků pro lepší den. Ve finále světové soutěže jsou i koně z Česka

Veselé fotky mazlíčků pro lepší den. Ve finále světové soutěže jsou i koně z Česka
Robert Prat: Když koza relaxuje
Daniel Szumilas: Crazy Horse
Elke Vogelsangová: Hlídací pes ve službě
Malgorzata Russellová: Mamko, proč jsi vzhůru nohama?
Foto: Darren Hall, Mars Petcare Comedy Pet Photography Awards 2020
Tomáš Vocelka Tomáš Vocelka
5. 10. 2020 6:05
Pořadatelé oblíbené světové fotografické soutěže, která ukazuje divoká zvířata v legračních situacích, přišli s dalším projektem. Tentokrát se soutěží o nejveselejší fotku domácích mazlíčků. Ve fotogalerii se můžete podívat na letošní finalisty. A je mezi nimi i fotka z Česka.

Do fotosoutěže Mars Petcare Comedy Pet Photography Awards 2020 přišlo přes 2000 fotografií z 81 zemí. Na fotkách se objevila nejrůznější zvířata, od lam a guinejských prasat až po koně, kočky a psy. Soutěž pořádají ti samí dva muži jako oblíbené Comedy Wildlife Photography Awards, tedy Paul Joynson-Hicks a Tom Sullam.

"Pro spoustu lidí to byl moc těžký rok a budeme rádi, když naše soutěž třeba někomu zvedne náladu. Zároveň bychom ovšem moc chtěli, aby zmizely případy týrání zvířat a aby ubylo opuštěných domácích mazlíčků," říká Tom Sullam.

Právě proto chce soutěž upozornit na problematiku opuštěných zvířat bez domova. Část peněz vybraných na účastnických poplatcích za vstup do soutěže a od sponzorů jde na charitativní sbírku britského Modrého kříže (Blue Cross). Peníze mají pomoci hradit veterinární péči a hledání nových majitelů pro opuštěná zvířata.

Vítězové jednotlivých kategorií budou oznámeni 24. listopadu. Celkový vítěz získá 3000 liber (bezmála sto tisíc korun) a titul Mars Petcare Comedy Pet Photographer 2020.

"Jsme moc rádi, že jsme součástí této soutěže. Výhody toho, že má člověk domácího mazlíčka, jsou obrovské a je skvělé, že jejich majitelé sdílejí tyto úžasné fotografie," uvedla Helen Warren Piperová, šéfka společnosti Mars Petcare ve Velké Británii. 

Pokud se vám snímky líbí a chtěli byste přispět britskému Modrému kříži, odkaz je zde: bluecross.org.uk/marscomedy-donate. Modrý kříž je britská charitativní organizace, která pomáhá opuštěným nemocným a zraněným domácím zvířatům už přes 120 let.

 

Právě se děje

před 6 hodinami

Papež zrušil kvůli bolesti nohy obřady

Papež František kvůli bolesti nervů v noze zrušil dva náboženské obřady plánované na 24. a 25. ledna a každoroční projev pro diplomaty sloužící u Svatého stolce, který měl přednést v pondělí. Svou tradiční nedělní modlitbu Anděl páně ale přednese. Podobné zdravotní potíže trápily hlavu katolické církve již na přelomu roku. Nové problémy vznáší otazníky nad jeho cestou do Iráku plánovanou na začátek března, kterou už tak ohrožovala pandemie covidu-19. Papežovy zahraniční cesty jsou většinou velmi náročné, hlava církve se při nich setkává s velkým množstvím lidí, slouží dlouhé mše a hodně cestuje.

Zdroj: ČTK
Další zprávy