Špičkoví fotografové přírody vystavují v Praze. Začíná tak soutěž Czech Nature Photo

Špičkoví fotografové přírody vystavují v Praze. Začíná tak soutěž Czech Nature Photo
Peter Delaney: Pouta lásky. Ukázka z výstavy v pražském Czech Photo Centre, která zahajuje čtvrtý ročník soutěže Czech Nature Photo. Fotografové Peter Delaney a Rob Cottle jsou jejími porotci a v souvislosti s tím v Praze představují svou práci.
Rob Cottle: Zářivě modrá. Ukázka z výstavy v pražském Czech Photo Centre.
Peter Delaney: Lev. Ukázka z výstavy v pražském Czech Photo Centre.
Rob Cottle: Nervózní klepání. Ukázka z výstavy v pražském Czech Photo Centre.
Foto: Peter Delaney, Czech Photo
Foto
9. 3. 2020 13:51
Fotografové přírody Peter Delaney a Rob Cottle zahájili svou výstavu v pražském Czech Photo Centre a zároveň tím odstartovali soutěž Czech Nature Photo, v jejíž porotě zasednou.

Oba fotografové představují v galerii v pražských Nových Butovicích komplexní výběr ze své tvorby. Peter Delaney fotografuje divokou krásu Afriky a Rob Cottle se věnuje převážně focení zvířat ve Walesu.

Peter Delaney opustil kariéru ve finančnictví, aby si splnil svůj sen o cestování po Africe v Land Cruiseru. "Afrika se stala novou kapitolou mého života a fotografování tohoto rozmanitého kontinentu jsem věnoval posledních patnáct let," konstatuje Delaney, který získal třikrát prestižní ocenění v nejprestižnější žánrové soutěži Wildlife Photographer of the Year. 

Rob Cottle pracuje jako fotograf divočiny s důrazem na etický přístup. Autor je vášnivým milovníkem přírody jeho domovského Walesu ve Velké Británii. Jeho obdiv k volně žijícím živočichům je pro něj mnohem důležitější než stisknutí spouště. "Zvířata nejsou na této planetě pro naše potěšení, abychom si s nimi dělali, co chceme, ale proto, aby žila vedle nás a byla respektována," vysvětluje. Rob Cottle má ocenění z mnoha mezinárodních soutěží, pořádá workshopy a přednášky, přispívá do časopisů i novin.

O výstavě

Výstava bude otevřena od 5. března do 5. dubna každý den kromě pondělí. V úterý až pátek vždy od 11.00 do 18.00 hodin a o víkendu od 10.00 do 18.00 hodin. Základní vstupné činí 80 a snížené 40 korun. Galerie se nachází 100 metrů od stanice metra Nové Butovice na adrese Seydlerova 2835/4, Praha 5.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 1 hodinou

Ve věku 93 let zemřel předseda Klubu dr. Milady Horákové a bývalý politický vězeň František Šedivý

Ve věku 93 let zemřel v úterý večer dlouholetý předseda Klubu dr. Milady Horákové František Šedivý. Za klub to ve středu oznámil Jiří Bulan. Šedivý za války spolupracoval s odbojem, po únoru 1948 strávil 12 let v komunistických věznicích a lágrech. Po listopadu 1989 působil také jako místopředseda Konfederace politických vězňů ČR. O svém životě napsal několik knih.

Šedivý podle Bulana zemřel po dlouhé nemoci. Poslední rozloučení se uskuteční v rodinném kruhu, veřejnost se bude moci se Šedivým rozloučit, jakmile to umožní situace s epidemií koronaviru, napsal.

"Mnoho let svého života se potýkal s totalitou, ale ani dlouholeté věznění v komunistických lágrech ho nezlomilo, stále si uchovával svůj cit pro spravedlnost a obdivuhodný smysl pro humor," uvedl Bulan. Šedivý podle něj byl masarykovec, spisovatel, křesťan, milovník přírody a myslivec, výborný řečník a především laskavý člověk. "Patřil také k těm, díky jejichž úsilí mohla být obnovena činnost České obce sokolské. A významnou měrou se zasloužil i o vznik pražského Gymnázia Milady Horákové v roce 2009," dodal Bulan.

Zdroj: ČTK
Další zprávy