Špičkoví fotografové přírody vystavují v Praze. Začíná tak soutěž Czech Nature Photo

Špičkoví fotografové přírody vystavují v Praze. Začíná tak soutěž Czech Nature Photo
Peter Delaney: Pouta lásky. Ukázka z výstavy v pražském Czech Photo Centre, která zahajuje čtvrtý ročník soutěže Czech Nature Photo. Fotografové Peter Delaney a Rob Cottle jsou jejími porotci a v souvislosti s tím v Praze představují svou práci.
Rob Cottle: Zářivě modrá. Ukázka z výstavy v pražském Czech Photo Centre.
Peter Delaney: Lev. Ukázka z výstavy v pražském Czech Photo Centre.
Rob Cottle: Nervózní klepání. Ukázka z výstavy v pražském Czech Photo Centre.
Foto: Peter Delaney, Czech Photo
Foto
9. 3. 2020 13:51
Fotografové přírody Peter Delaney a Rob Cottle zahájili svou výstavu v pražském Czech Photo Centre a zároveň tím odstartovali soutěž Czech Nature Photo, v jejíž porotě zasednou.

Oba fotografové představují v galerii v pražských Nových Butovicích komplexní výběr ze své tvorby. Peter Delaney fotografuje divokou krásu Afriky a Rob Cottle se věnuje převážně focení zvířat ve Walesu.

Peter Delaney opustil kariéru ve finančnictví, aby si splnil svůj sen o cestování po Africe v Land Cruiseru. "Afrika se stala novou kapitolou mého života a fotografování tohoto rozmanitého kontinentu jsem věnoval posledních patnáct let," konstatuje Delaney, který získal třikrát prestižní ocenění v nejprestižnější žánrové soutěži Wildlife Photographer of the Year. 

Rob Cottle pracuje jako fotograf divočiny s důrazem na etický přístup. Autor je vášnivým milovníkem přírody jeho domovského Walesu ve Velké Británii. Jeho obdiv k volně žijícím živočichům je pro něj mnohem důležitější než stisknutí spouště. "Zvířata nejsou na této planetě pro naše potěšení, abychom si s nimi dělali, co chceme, ale proto, aby žila vedle nás a byla respektována," vysvětluje. Rob Cottle má ocenění z mnoha mezinárodních soutěží, pořádá workshopy a přednášky, přispívá do časopisů i novin.

O výstavě

Výstava bude otevřena od 5. března do 5. dubna každý den kromě pondělí. V úterý až pátek vždy od 11.00 do 18.00 hodin a o víkendu od 10.00 do 18.00 hodin. Základní vstupné činí 80 a snížené 40 korun. Galerie se nachází 100 metrů od stanice metra Nové Butovice na adrese Seydlerova 2835/4, Praha 5.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Ganna vyhrál úvodní časovku Gira d'Italia

Italský cyklista Filippo Ganna vyhrál úvodní časovku Gira d'Italia a jako první se oblékl do růžového dresu. Mistr světa v této disciplíně porazil na trati dlouhé 8,6 km v Turíně krajana Edoarda Affiniho o deset sekund. Jediný český cyklista ve startovní listině 104. ročníku Jan Hirt do závodu vstoupil 135. místem.

před 1 hodinou

Volejbalistky porazily v kvalifikaci i Slovinsko a jsou blízko k ME

České volejbalistky mají nakročeno k účasti na mistrovství Evropy. V lotyšském Daugavpilsu dnes porazily Slovinsko 3:1 po setech 21:25, 25:22, 25:19, 25:15 a po prvním turnaji vedou se třemi výhrami skupinu F.

V prvním utkání svěřenkyně řeckého trenéra Jannise Athanasopulose vyhrály nad domácím Lotyšskem jasně 3:0 a stejným poměrem si poradily i s Bosnou a Hercegovinou.

Stvrdit postup na šampionát můžou příští týden od pátku do neděle na odvetném turnaji v Bosně. Na ME, na kterém bude na přelomu srpna a září v Srbsku, Bulharsku, Chorvatsku a Rumunsku hrát 24 týmů, postoupí dva celky.

Další zprávy