Špičkoví fotografové přírody vystavují v Praze. Začíná tak soutěž Czech Nature Photo

Špičkoví fotografové přírody vystavují v Praze. Začíná tak soutěž Czech Nature Photo
Peter Delaney: Pouta lásky. Ukázka z výstavy v pražském Czech Photo Centre, která zahajuje čtvrtý ročník soutěže Czech Nature Photo. Fotografové Peter Delaney a Rob Cottle jsou jejími porotci a v souvislosti s tím v Praze představují svou práci.
Rob Cottle: Zářivě modrá. Ukázka z výstavy v pražském Czech Photo Centre.
Peter Delaney: Lev. Ukázka z výstavy v pražském Czech Photo Centre.
Rob Cottle: Nervózní klepání. Ukázka z výstavy v pražském Czech Photo Centre.
Foto: Peter Delaney, Czech Photo
Foto
9. 3. 2020 13:51
Fotografové přírody Peter Delaney a Rob Cottle zahájili svou výstavu v pražském Czech Photo Centre a zároveň tím odstartovali soutěž Czech Nature Photo, v jejíž porotě zasednou.

Oba fotografové představují v galerii v pražských Nových Butovicích komplexní výběr ze své tvorby. Peter Delaney fotografuje divokou krásu Afriky a Rob Cottle se věnuje převážně focení zvířat ve Walesu.

Peter Delaney opustil kariéru ve finančnictví, aby si splnil svůj sen o cestování po Africe v Land Cruiseru. "Afrika se stala novou kapitolou mého života a fotografování tohoto rozmanitého kontinentu jsem věnoval posledních patnáct let," konstatuje Delaney, který získal třikrát prestižní ocenění v nejprestižnější žánrové soutěži Wildlife Photographer of the Year. 

Rob Cottle pracuje jako fotograf divočiny s důrazem na etický přístup. Autor je vášnivým milovníkem přírody jeho domovského Walesu ve Velké Británii. Jeho obdiv k volně žijícím živočichům je pro něj mnohem důležitější než stisknutí spouště. "Zvířata nejsou na této planetě pro naše potěšení, abychom si s nimi dělali, co chceme, ale proto, aby žila vedle nás a byla respektována," vysvětluje. Rob Cottle má ocenění z mnoha mezinárodních soutěží, pořádá workshopy a přednášky, přispívá do časopisů i novin.

O výstavě

Výstava bude otevřena od 5. března do 5. dubna každý den kromě pondělí. V úterý až pátek vždy od 11.00 do 18.00 hodin a o víkendu od 10.00 do 18.00 hodin. Základní vstupné činí 80 a snížené 40 korun. Galerie se nachází 100 metrů od stanice metra Nové Butovice na adrese Seydlerova 2835/4, Praha 5.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 33 minutami

Banka First Citizens převezme vklady a úvěry zkrachovalé Silicon Valley Bank

Americká banka First Citizens převezme od Federální společnosti pro pojištění vkladů (FDIC) veškeré vklady a úvěry zkrachovalé banky Silicon Valley Bank (SVB). Divize First-Citizens Bank & Trust dostane na aktiva v hodnotě 72 miliard dolarů (1,6 bilionu Kč) slevu 16,5 miliardy dolarů, uvedla FDIC v tiskové zprávě s nedělním datem.

"FDIC odhaduje, že úpadek banky Silicon Valley Bank přijde jeho Fond pojištění vkladů (DIF) přibližně na 20 miliard dolarů. Přesné náklady budou stanoveny, až FDIC ukončí nucenou správu," uvedla FDIC. Ta v rámci transakce získala práva na akcie holdingové společnosti First Citizens BancShares v hodnotě až 500 milionů dolarů.

Sedmnáct bývalých poboček SVB se dnes otevírá jako banky First Citizens. Přibližně 90 miliard dolarů v cenných papírech a dalších aktivech SVB zůstane v nucené správě k rozprodeji.

Banka First Citizens má aktiva přibližně 109 miliard dolarů a celkové vklady 89,4 miliardy dolarů. SVB zkrachovala, když nebyla schopna čelit rychlému a masivnímu vybírání vkladů. Klienti banky si za několik hodin vybrali desítky miliard dolarů.

Zdroj: ČTK
Další zprávy