Louvre je světový hit instagramerů. Takhle to tam vypadalo, když byl Instagramu rok

Louvre je světový hit instagramerů. Takhle to tam vypadalo, když byl Instagramu rok
Bez mapy se člověk v Louvru neobejde. (Louvre, Paříž, podzim 2011)
Asi to všechno nestihnu. Vidět za jeden den všechno, co je v Louvru vystaveno, prakticky není možné. Ve tvářích návštěvníků je často vidět trochu napětí a stres. I pokud chtějí vidět jen ta nejslavnější díla, dá to pořádně zabrat. (Louvre, Paříž, podzim 2011)
Únava. (Louvre, Paříž, podzim 2011)
Louvre a turisté. (Louvre, Paříž, podzim 2011)
Foto: Tomáš Vocelka
Tomáš Vocelka Tomáš Vocelka
2. 3. 2021 18:01
Nejoblíbenější galerií světa mezi instagramery je pařížský Louvre. Vyplývá to z žebříčku, který nehledě na současný stav a zákazy vstupu vydala britská společnost CartridgeSave. Druhé místo patří galerii MoMa v New Yorku a třetí skončila londýnská galerie Tate Modern. Ve fotogalerii se můžete podívat, jak to v Louvru vypadalo v roce 2011, když Instagram slavil první narozeniny.

"Jsme si vědomi, že cestování je nyní zakázané a galerie zavřené. Ale miliony milovníků umění stále zveřejňují na Instagramu své fotky a sdílejí své oblíbené vzpomínky. Těší se, až budou zase muzea otevřená," uvádějí autoři žebříčku ze společnosti CartridgeSave.co.uk. Žebříček je sestavený podle počtu instagramových postů, které se ke každému muzeu vztahují. 

Instagram byl založen v roce 2010 Kevinem Systromem a Mikem Kriegerem. Zpočátku byl dostupný jen na telefonech Apple. Na Android se Instagram dostal v roce 2012. Ve fotogalerii si můžete prohlédnout snímky z Louvru pořízené v době, kdy Instagram slavil první narozeniny. Jak je ale z obrázků patrné, mnoho se toho od té doby nezměnilo, už tehdy tam lidé před sochami pózovali, pořizovali si selfie a prováděli občas poněkud zvláštní věci.

Žebříček galerií nejoblíbenějších na Instagramu 

Galerie Posty, které ji zmiňují 
1. Louvre (Francie) 4 029 7772 
2. MoMa New York (USA) 2 514 885
3. Tate Modern Londýn (Velká Británie)  1 151 090
4. Los Angeles County Museum of Art (USA) 862 148
5. Ermitáž, Petrohrad (Rusko) 836 395

 

Právě se děje

před 1 minutou

Výroba nábytku v Česku loni vzrostla na rekordních 48,5 miliardy korun

Nábytkářské firmy v Česku loni vyrobily zboží za rekordních 48,5 miliardy korun, meziročně o 1,1 procenta více. Tržby z prodeje nábytku klesly o 3,1 procenta na 38,62 miliardy korun. Vývoz stoupl o 13,6 procenta, dovoz se zvýšil o 10,6 procenta. Ve čtvrtek to sdělil tajemník Asociace českých nábytkářů (AČN) Tomáš Lukeš.

"Výkon výroby nábytku zaznamenal další růst v řadě. Loni na podzim jsme odhadovali, že bude zhruba stagnovat. Méně potěšitelnou zprávou je, že podíl dovozu na prodejích meziročně vzrostl téměř o osm procentních bodů na 61,3 procenta. To znamená, že čeští nábytkáři ztratili významnou pozici na tuzemském trhu," uvedl Lukeš. Podle něj to pravděpodobně souvisí s rozvojem on-line prodejů, kdy většina takového nábytku je právě ze zahraničí, zejména z Polska a Číny.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 2 minutami

Kulhánek by mohl být jmenován ministrem zahraničí ve středu, řekl Babiš po jednání

Kandidát na ministra zahraničních věcí Jakub Kulhánek (ČSSD) ve čtvrtek ráno zhruba 45 minut jednal na úřadu vlády s premiérem Andrejem Babišem (ANO). 

Babiš po jednání řekl Blesku, že by měl být Kulhánek jmenován ministrem zahraničí nejspíš ve středu. Premiér kandidátovi na šéfa diplomacie řekl, aby se vakcínami vůbec nezabýval.

Kulhánek se po jednání s Babišem novinářům vyhnul. Odpoledne Kulhánka na zámku v Lánech přijme prezident Miloš Zeman. "Jak jsem se vyjadřoval pro média už předtím, nejdříve si chci promluvit s panem premiérem a s panem prezidentem," řekl Kulhánek.

Zdroj: ČTK
před 19 minutami

Německý ústavní soud zrušil zmrazení nájmů v Berlíně

Německý ústavní soud ve čtvrtek zrušil zákon, který v hlavním městě Berlíně zmrazil nájemné. Podle soudu jednotlivým spolkovým zemím, kterou je i německá metropole, nepřísluší o výši nájemného rozhodovat. Tuto pravomoc má pouze parlament na celoněmecké úrovni, informovala agentura DPA.

Koncem loňského února vstoupil v Berlíně v platnost zákon, který na pět let zmrazil nájemné u zhruba 1,5 milionu bytů. U zhruba 300 000 bytů museli majitelé nájemné snížit na úroveň z června 2019. Od roku 2022 mohou ceny znovu stoupat, ale ročně nejvýše o 1,3 procenta.

Cílem kontroverzního opatření prosazeného levicovou koalicí na berlínské radnici bylo zastavit prudký růst nákladů na bydlení z posledních let, kvůli kterému se řada obyvatel z německého hlavního města vystěhovala.

Zdroj: ČTK
před 38 minutami

Stát letos vybere méně u daně z příjmu lidí i firem, výběr DPH stoupne

V letošním roce by příjmy státu u některých daní měly klesnout. Jde například o daň z příjmu fyzických osob i právnických nebo spotřební daně z minerálních olejů. Naopak více stát vybere u daně z přidané hodnoty (DPH) nebo i na sociálním a zdravotním pojištění. V dalších letech by příjmy státu z daní i ze sociálního pojištění měly růst, a to i například právě u daně z příjmu fyzických osob ovlivněné letošním zrušením superhrubé mzdy. V lednových odhadech přitom ministerstvo financí počítalo s poklesem příjmů z této daně i v roce 2022. Vyplývá to z přehledu, který ministerstvo financí zveřejnilo na internetu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy