Záchrana sebevraha s provazem na krku, vysvobození rodiny z hořícího domu. I to dokáží psí hrdinové

hrz
12. 4. 2016 20:23
Německý ovčák, který při hledání sebevraha vypracoval sedmikilometrovou stopu, nebo labradorka, která probudila pět lidí v hořícím rodinném domě. I tohle jsou příběhy letošních vítězů již šestého ročníku ankety Statečné psí srdce.
Polux
Polux | Foto: Pes Jíra

Policejní pes Polux vypátral sebevraha, jenž se chtěl oběsit

Podezřelý byl spatřen při vloupání do myslivecké kazatelny. Muže, který tu neměl co pohledávat, si všiml myslivec, a nečekaného návštěvníka na posedu zavřel. O incidentu neprodleně informoval policii. Podezřelému se však z kazatelny povedlo utéct. Na krku měl provaz a křičel, že si vezme život.

Muže, který hrozil sebevraždou, bylo nutné co nejdříve najít. Služební pes Polux pachovou stopu ihned zachytil a po celou dobou ji dokázal sledovat velmi rychlým tempem. Pachová stopa vedla z větší části lesním porostem, pokrytým sypkým sněhem, navíc silně foukalo, stopy tedy nebyly zrakem patrné. Psovod se tak musel plně spolehnout na práci zvířete.

Stopa vedla velmi náročným, svažitým terénem a prostupovala i houštinami a křovisky. Služební pes ji i přes všechny komplikace po celou dobu naprosto spolehlivě sledoval. Po dlouhých sedmi kilometrech se povedlo podezřelého zadržet. Muž, který měl stále omotaný kus provazu kolem krku, hlídce sdělil, že chtěl skončit se svým životem a hledal místo, kde by se oběsil.

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Předpokládaný demokratický kandidát na amerického prezidenta Joe Biden získal podporu největší koalice odborových organizací ve Spojených státech

Předpokládaný demokratický kandidát na amerického prezidenta Joe Biden dnes získal podporu největší koalice odborových organizací ve Spojených státech AFL-CIO. Centrála navíc slíbila, že se zasadí o to, aby současný prezident Donald Trump nebyl znovu zvolen do funkce v listopadových volbách, napsala agentura Reuters.

Zdroj: ČTK
Další zprávy