Štěkafon, Prstochod i Kočkodrom. Magická Zahrada Jiřího Trnky ožila na půdě Malostranské besedy

Štěkafon, Prstochod i Kočkodrom. Magická Zahrada Jiřího Trnky ožila na půdě Malostranské besedy
Potomci výtvarníka Jiřího Trnky, syn Jan (vpravo) a vnuk Matyáš (vlevo), na zahájení jejich společné výstavy, v níž nechávají ožít známou dětskou knihu jejich otce a dědečka Jiřího Trnky Zahrada.
Nejde však o pouhou statickou výstavu, ale naopak o všemi smysly vnímaný a prožitelný audiovizuální zážitek určený především dětem.
Postavy i prostředí Zahrady se na půdě zhmotnilo díky inovativním a interaktivním atrakcím a neméně originálním dekoracím. "Na výstavě vlastně pracujeme už čtvrtým rokem," prozrazuje Matyáš Trnka a zároveň zdůrazňuje, že na projektu se podílí celkem asi čtyři desítky lidí.
Jednou z asi desítky atrakcí výstavy je například tento Prstochod, kde návštěvník dotekem prstu projíždí bludiště a pokud to zvládne v určitém čase, labyrint ho odmění krátkou písničkou.
Foto: Jakub Plíhal
Jakub Plíhal Jakub Plíhal
16. 2. 2016 17:00
Magická zahrada na půdě? A ještě v srdci Prahy? Malostranská beseda hostí nově výstavu potomků výtvarníka Jiřího Trnky, kteří zde nechávají ožít jeho slavnou dětskou knížku Zahrada formou originální interaktivní výstavy.
 

Právě se děje

před 5 hodinami

Stříbrný koulař z MČR Vilímek dostal za doping čtyřletý trest

Koulař Tomáš Vilímek přišel kvůli dopingu o stříbrnou medaili z mistrovství republiky. Dvaadvacetiletý atlet Spartaku Třebíč užil zakázaný steroid drostanolon, byl diskvalifikován a antidopingový výbor mu udělil čtyřletý zákaz činnosti. Informovala o tom Česká televize.

Vilímek prohrál na srpnovém mistrovství republiky v Plzni pouze s Martinem Novákem, který jako jediný překonal hranici 18 metrů. V nových výsledcích se na druhé místo koulařské soutěže posunul Ladislav Prášil a na bronzovou pozici Marek Bárta.

Vilímek se letos zlepšil na 17,98 metru, druhý byl i na Odložilově memoriálu. Dopingový trest mu vyprší na konci srpna roku 2024.

Zdroj: ČTK
Další zprávy