Štěkafon, Prstochod i Kočkodrom. Magická Zahrada Jiřího Trnky ožila na půdě Malostranské besedy

Štěkafon, Prstochod i Kočkodrom. Magická Zahrada Jiřího Trnky ožila na půdě Malostranské besedy
Potomci výtvarníka Jiřího Trnky, syn Jan (vpravo) a vnuk Matyáš (vlevo), na zahájení jejich společné výstavy, v níž nechávají ožít známou dětskou knihu jejich otce a dědečka Jiřího Trnky Zahrada.
Nejde však o pouhou statickou výstavu, ale naopak o všemi smysly vnímaný a prožitelný audiovizuální zážitek určený především dětem.
Postavy i prostředí Zahrady se na půdě zhmotnilo díky inovativním a interaktivním atrakcím a neméně originálním dekoracím. "Na výstavě vlastně pracujeme už čtvrtým rokem," prozrazuje Matyáš Trnka a zároveň zdůrazňuje, že na projektu se podílí celkem asi čtyři desítky lidí.
Jednou z asi desítky atrakcí výstavy je například tento Prstochod, kde návštěvník dotekem prstu projíždí bludiště a pokud to zvládne v určitém čase, labyrint ho odmění krátkou písničkou.
Foto: Jakub Plíhal
Jakub Plíhal Jakub Plíhal
16. 2. 2016 17:00
Magická zahrada na půdě? A ještě v srdci Prahy? Malostranská beseda hostí nově výstavu potomků výtvarníka Jiřího Trnky, kteří zde nechávají ožít jeho slavnou dětskou knížku Zahrada formou originální interaktivní výstavy.
 

Právě se děje

před 37 minutami

Filmový festival v Benátkách bude, porotě předsedá Blanchettová

Filmový festival v Benátkách se letos uskuteční dle plánu začátkem září. Nejstarší kinematografickou přehlídku na světě však kvůli koronavirové krizi, která zasáhla i filmový průmysl, navštíví méně produkcí, oznámil guvernér regionu Benátsko Luca Zai. Pořadatelé už v lednu avizovali, že porotě 77. ročníku bude předsedat herečka Cate Blanchettová. Itálie uvolní cestovní opatření příští středu 3. června, od tohoto data mohou občané z dalších států Evropské unie navštěvovat zemi bez nutnosti absolvovat po příjezdu dvoutýdenní karanténu. V Itálii od propuknutí pandemie zemřelo na nemoc covid-19 přes 32 tisíc lidí, což je po USA a Velké Británii třetí nejvyšší počet na světě.

Zdroj: Reuters , ČTK
Další zprávy