Záchrana sebevraha s provazem na krku, vysvobození rodiny z hořícího domu. I to dokáží psí hrdinové

hrz
12. 4. 2016 20:23
Německý ovčák, který při hledání sebevraha vypracoval sedmikilometrovou stopu, nebo labradorka, která probudila pět lidí v hořícím rodinném domě. I tohle jsou příběhy letošních vítězů již šestého ročníku ankety Statečné psí srdce.

Labradorka Jessy zachránila pět lidí před uhořením

Na nedělní ráno 25. října rodina Kamila Jandy z Bdeněvsi na Plzeňsku nikdy nezapomene. Jejich dům totiž před půl sedmou hodinou ranní zachvátily plameny. V domě tou dobou nerušeně spalo pět lidí – Kamil a jeho žena Jana, v dětském pokojíčku pak tři děti, z nichž dvě byly u Jandových na návštěvě.

Jenže na dvorku byl ještě jeden obyvatel, labradorka Jessie, která všem zachránila život. „Díky tomu, že máme venku kamery, jsme dodatečně ze záznamu zjistili, že Jessie ve chvíli, kdy začalo hořet, zbystřila, začala nepřetržitě hurónsky štěkat a lítat po dvoře. Doslova šílela. Narážela hlavou do dveří a až tím mě vzbudila,“ vzpomíná na dramatické okamžiky majitel domu.

V ložnici se zřítily stropy jen pět minut poté, co ji manželé Jandovi opustili. Jana s dětmi utekla pryč na poslední chvíli.

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Předpokládaný demokratický kandidát na amerického prezidenta Joe Biden získal podporu největší koalice odborových organizací ve Spojených státech

Předpokládaný demokratický kandidát na amerického prezidenta Joe Biden dnes získal podporu největší koalice odborových organizací ve Spojených státech AFL-CIO. Centrála navíc slíbila, že se zasadí o to, aby současný prezident Donald Trump nebyl znovu zvolen do funkce v listopadových volbách, napsala agentura Reuters.

Zdroj: ČTK
Další zprávy