FOTO To jsou psí hrdinové. Zachraňují životy, honí zločince

FOTO To jsou psí hrdinové. Zachraňují životy, honí zločince
Toto je fenka Dona, čtyřletá hovawartka. Zvítězila v kategorii Záchranný čin neslužebních psů - laiků.
Její panička Eva Gojdová se s ní před loňskými Vánoci vydala na hřbitov, aby zde na hrobu udělala vánoční výzdobu. Banální procházka se však záhy změnila v boj o holý život.
Tříkilometrová procházka, zima a práce kolem hrobu způsobily náhlý pokles hladiny cukru v krvi. Paní Eva začala upadat do hypoglykémie a svalila se na hrob. Ačkoliv s sebou měla vzorně jako cukrovkářka něco k jídlu, v tomto stavu již bylo pozdě.
Nestandardní chování paničky hovawartku Donu (na snímku se spisovatelkou Bárou Nesvadbovou, která jí předávala cenu) vybudilo k nevšednímu výkonu. Překousala si vodítko, kterým byla přivázána k plotu, a začala paničce s vervou olizovat tváře. Tím ji trochu probrala. Paní Gojdová se vypotácela ven, chytla Donu za zbytek vodítka a nechala se jí vláčet pryč.
Foto: Zuzana Hronová
Zuzana Hronová ČTK Zuzana Hronová, ČTK
2. 4. 2015 15:00
Podívejte se na vítěze ankety Statečné psí srdce 2015. Za každým laureátem je i silný lidský příběh, a právě díky těmto psům dopadl dobře.

Fotogalerie - Pět psů získalo cenu v pátém ročníku ankety Statečné psí srdce. Byli oceněni za mimořádný přínos pro své pány a výjimečné činy včetně záchrany života. Byli mezi nimi asistenční psi, psi "profesionálové" z policejních složek i běžný pes, který své majitelce dokázal zachránit život.

Vítězové této ankety se automaticky stávají nominanty ze Zlatém záchranném kříži, což je prestižní ocenění, které zpravidla předává prezident.

 

Právě se děje

před 37 minutami

Čeští snowboardisté skončili na MS v kvalifikaci obřího slalomu

Boje o medaile v paralelním obřím slalomu budou na mistrovství světa v Rogle bez českých snowboardistů. Po odstoupení největší naděje Ester Ledecké, která start na šampionátu na poslední chvíli vzdala kvůli nespecifikovaným zdravotním problémům, nikdo z dalších reprezentantů neprošel ve Slovinsku kvalifikací.

Juniorky Klára Šonková a Adéla Keclíková skončily hned po první jízdě a obsadily 35. respektive 43. místo. Do druhého kola neprošli mezi muži ani Adam Počinek (43.) a Viktor Brůžek (46.).

Nejrychlejší čas mezi ženami v kvalifikaci zajela vítězka Světového poháru Ramona Hofmeisterová z Německa, mužům kraloval Rus Igor Slujev. Vyřazovací jízdy začnou ve Slovinsku ve 14:00.

Další zprávy