Na seznamce hledala muže snů, objevila ztraceného bratra

Magazín Magazín
28. 4. 2015 7:45
Díky oblíbené online seznamce se našli sourozenci, kteří se patnáct let neviděli.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Thinkstock

Breda - Erik de Vries a Josephine Egberts spolu vyrůstali do roku 1999, než se jejich rodiče rozvedli. Starší Eric se odstěhoval s otcem do Belgie, mladší Josephine zůstala s matkou v nizozemské Bredě. Sourozenci se přestali stýkat a neměli o sobě žádné informace.

Erik se mezitím opět vrátil do Nizozemí, kde začal studovat, a stejně jako mnoho jeho vrstevníků hledal příležitosti k seznámení. Jednou z nich byla i aplikace Tinder, která patří momentálně k nejoblíbenějším sociálním sítím.

"Když jsem poprvé viděl její profil, neměl jsem vůbec tušení, že jde o moji sestru," uvedl Eric pro NL Times. Podobné dojmy měla i jeho sestra. "Abych byla upřímná, vůbec jsem na bratra po tolika letech nemyslela. Navíc jsem ho dříve zkoušela najít, ale bez úspěchu," dodala Josephine.

Oba sourozenci si spolu začali přes Tinder psát a později i flirtovat. Když si vyměnili detaily z dospívání a dětství, pojali podezření. Až příliš zážitků a vzpomínek bylo společných.

"Zjistil jsem, že až moc věcí se v našem životě shoduje. Naši rodiče se rozvedli a oba máme někde ve světě ztraceného sourozence. Došlo mi, že by ta dívka, mohla být mojí sestrou," přiblížil Erik svoje pocity pro nizozemský server Datingsite Kiezen.

Dojemné první setkání

Zhruba týden poté si domluvili osobní setkání. "Když jsem ho viděla naživo, okamžitě to bylo jasné. Ten pocit byl opravdu neuvěřitelný," popsala moment shledání Josephine.

Z netradičního seznámení měli radost i zakladatelé seznamky Tinder, kteří podobných příběhů využívají k mediální propagaci. "Naší vizí je, aby se stala místem pro vytváření i jiných sociálních interakcí než jen randění," uvedl již dříve Justin Mateen z Tinderu pro server The Observer.

Seznamovací aplikace Tinder byla poprvé použita v roce 2013 na kalifornské univerzitě, odtud se pak rozšířila do dalších vysokých škol v USA. Dnes ji používá kolem 50 milionů uživatelů po celém světě, v Česku je registrováno přes 100 tisíc uživatelů.

 

Právě se děje

před 7 minutami

Zeman udělil milost onkologicky nemocnému muži, který byl vícekrát nepodmíněně odsouzen za krádež a loupež. Muž žil dlouhodobě bez přístřeší

před 46 minutami

Zeman odvolal Kremlíka, ministerstvo dopravy povede Havlíček

Prezident Miloš Zeman odvolal ke čtvrtku z funkce ministra dopravy Vladimíra Kremlíka (za ANO). Zároveň pověřil řízením ministerstva místopředsedu vlády a ministra průmyslu a obchodu Karla Havlíčka (za ANO). V čele dopravy stane od pátku.

Změnu ve vládě v pondělí navrhl premiér Andrej Babiš (ANO) kvůli kritizované zakázce na informační systém pro elektronické dálniční známky. Předseda vlády počítá s tím, že Havlíček bude řídit resort dopravy až do konce funkčního období současné vlády. To kritizují opoziční strany i vládní ČSSD.

Zdroj: ČTK
Další zprávy