Na seznamce hledala muže snů, objevila ztraceného bratra

Magazín Magazín
28. 4. 2015 7:45
Díky oblíbené online seznamce se našli sourozenci, kteří se patnáct let neviděli.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Thinkstock

Breda - Erik de Vries a Josephine Egberts spolu vyrůstali do roku 1999, než se jejich rodiče rozvedli. Starší Eric se odstěhoval s otcem do Belgie, mladší Josephine zůstala s matkou v nizozemské Bredě. Sourozenci se přestali stýkat a neměli o sobě žádné informace.

Erik se mezitím opět vrátil do Nizozemí, kde začal studovat, a stejně jako mnoho jeho vrstevníků hledal příležitosti k seznámení. Jednou z nich byla i aplikace Tinder, která patří momentálně k nejoblíbenějším sociálním sítím.

"Když jsem poprvé viděl její profil, neměl jsem vůbec tušení, že jde o moji sestru," uvedl Eric pro NL Times. Podobné dojmy měla i jeho sestra. "Abych byla upřímná, vůbec jsem na bratra po tolika letech nemyslela. Navíc jsem ho dříve zkoušela najít, ale bez úspěchu," dodala Josephine.

Oba sourozenci si spolu začali přes Tinder psát a později i flirtovat. Když si vyměnili detaily z dospívání a dětství, pojali podezření. Až příliš zážitků a vzpomínek bylo společných.

"Zjistil jsem, že až moc věcí se v našem životě shoduje. Naši rodiče se rozvedli a oba máme někde ve světě ztraceného sourozence. Došlo mi, že by ta dívka, mohla být mojí sestrou," přiblížil Erik svoje pocity pro nizozemský server Datingsite Kiezen.

Dojemné první setkání

Zhruba týden poté si domluvili osobní setkání. "Když jsem ho viděla naživo, okamžitě to bylo jasné. Ten pocit byl opravdu neuvěřitelný," popsala moment shledání Josephine.

Z netradičního seznámení měli radost i zakladatelé seznamky Tinder, kteří podobných příběhů využívají k mediální propagaci. "Naší vizí je, aby se stala místem pro vytváření i jiných sociálních interakcí než jen randění," uvedl již dříve Justin Mateen z Tinderu pro server The Observer.

Seznamovací aplikace Tinder byla poprvé použita v roce 2013 na kalifornské univerzitě, odtud se pak rozšířila do dalších vysokých škol v USA. Dnes ji používá kolem 50 milionů uživatelů po celém světě, v Česku je registrováno přes 100 tisíc uživatelů.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 5 hodinami

Po střelbě v Liberci zemřela žena, muže lékaři převezli do nemocnice

Po střelbě v Liberci podlehla žena na místě zraněním, muže lékaři resuscitovali a přepravili do nemocnice. Uvedl to mluvčí zdravotnické záchranné služby Michael Georgiev. Případ si převzali krajští kriminalisté. Televize CNN Prima News uvedla, že zemřel i zraněný muž.

"Mohu potvrdit, že na místě byly dvě osoby. Žena byla několik desítek minut resuscitovaná, ale resuscitace byla bohužel neúspěšná, utrpěla zranění neslučitelná se životem," uvedl Georgiev. "Druhým pacientem byl muž, který byl také několik desítek minut resuscitován, tato resuscitace byla úspěšná a pacient byl transportován do liberecké nemocnice na traumacentrum," řekl mluvčí záchranky. Podle Primy muž zemřel po převozu do nemocnice.

Událost se stala v Rudolfovské ulici v neděli odpoledne. Policie informovala o zásahu s tím, že nebezpečí osobám v okolí nehrozí. Kriminalisté příčiny a okolnosti střelby na místě vyšetřují.

Zdroj: ČTK
Další zprávy