Na seznamce hledala muže snů, objevila ztraceného bratra

Magazín Magazín
28. 4. 2015 7:45
Díky oblíbené online seznamce se našli sourozenci, kteří se patnáct let neviděli.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Thinkstock

Breda - Erik de Vries a Josephine Egberts spolu vyrůstali do roku 1999, než se jejich rodiče rozvedli. Starší Eric se odstěhoval s otcem do Belgie, mladší Josephine zůstala s matkou v nizozemské Bredě. Sourozenci se přestali stýkat a neměli o sobě žádné informace.

Erik se mezitím opět vrátil do Nizozemí, kde začal studovat, a stejně jako mnoho jeho vrstevníků hledal příležitosti k seznámení. Jednou z nich byla i aplikace Tinder, která patří momentálně k nejoblíbenějším sociálním sítím.

"Když jsem poprvé viděl její profil, neměl jsem vůbec tušení, že jde o moji sestru," uvedl Eric pro NL Times. Podobné dojmy měla i jeho sestra. "Abych byla upřímná, vůbec jsem na bratra po tolika letech nemyslela. Navíc jsem ho dříve zkoušela najít, ale bez úspěchu," dodala Josephine.

Oba sourozenci si spolu začali přes Tinder psát a později i flirtovat. Když si vyměnili detaily z dospívání a dětství, pojali podezření. Až příliš zážitků a vzpomínek bylo společných.

"Zjistil jsem, že až moc věcí se v našem životě shoduje. Naši rodiče se rozvedli a oba máme někde ve světě ztraceného sourozence. Došlo mi, že by ta dívka, mohla být mojí sestrou," přiblížil Erik svoje pocity pro nizozemský server Datingsite Kiezen.

Dojemné první setkání

Zhruba týden poté si domluvili osobní setkání. "Když jsem ho viděla naživo, okamžitě to bylo jasné. Ten pocit byl opravdu neuvěřitelný," popsala moment shledání Josephine.

Z netradičního seznámení měli radost i zakladatelé seznamky Tinder, kteří podobných příběhů využívají k mediální propagaci. "Naší vizí je, aby se stala místem pro vytváření i jiných sociálních interakcí než jen randění," uvedl již dříve Justin Mateen z Tinderu pro server The Observer.

Seznamovací aplikace Tinder byla poprvé použita v roce 2013 na kalifornské univerzitě, odtud se pak rozšířila do dalších vysokých škol v USA. Dnes ji používá kolem 50 milionů uživatelů po celém světě, v Česku je registrováno přes 100 tisíc uživatelů.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 27 minutami

Pražské letiště odbavilo v srpnu téměř 700 000 lidí, meziročně o 102 procent víc

Pražské letiště v srpnu odbavilo téměř 700 000 pasažérů, což je o 102 procent více než v předchozím roce. Oproti předkrizovému období jde však o propad o 65 procent. Nejvíce se létalo do Řecka, nejoblíbenější destinací byl bulharský Burgas. V pondělí to uvedlo Letiště Praha. Češi v létě mířili hlavně do tradičních letních dovolenkových destinací. V současnosti se z Prahy létá do více než stovky míst.

"V měsíci srpnu se nám potvrdily naše prognózy o silném výjezdovém cestovním ruchu. V souvislosti s postupným rozvolněním opatření došlo i k mírnému oživení cestovního ruchu z vybraných zemí jako jsou například Izrael nebo Spojené státy americké,“ řekl ředitel leteckého obchodu Letiště Praha Jaroslav Filip. Během srpna se na pražském letišti uskutečnilo přes 7500 vzletů a přistání, což představuje nárůst o 39 procent oproti loňskému srpnu.

Zdroj: ČTK
před 29 minutami

Soud uznal vinným z terorismu muže, který inspiroval film Hotel Rwanda

Rwandský soud uznal vinným z terorismu Paula Rusesabaginu, jehož činy byly inspirací pro známý hollywoodský snímek Hotel Rwanda. Oznámila to agentura Reuters. Hrozí mu 25 let za mřížemi až doživotí. Rozhodnutí o výši trestu se čeká později.

Kromě Rusesabaginy bylo souzeno za členství k teroristické skupině několik dalších lidí. "Útočili na lidi v jejich domovech i na silnicích v autech, spáchali teroristické činy a pak se tím chlubili z natočených videí," řekla soudkyně Beatrice Mukamurenziová.

Mezi devíti body obžaloby proti Rusesabaginovi bylo členství v teroristické skupině, únos, žhářství a vražda. Prokuratura požaduje doživotní trest.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Rubl po volbách v Rusku spadl na nejnižší úroveň za dva týdny

Rubl po víkendových parlamentních volbách v Rusku sestoupil k americkému dolaru nejníže za téměř dva týdny, oslabily také akcie. Ruská vládní strana Jednotné Rusko si ve volbách v dolní komoře parlamentu zřejmě udržela dvoutřetinovou většinu, která je nezbytná pro přijímání ústavních změn.

Mezi povolební rizika pro rubl patří podle makléřské společnosti Alor Broker nárůst protestní nálady mezi lidmi a neuznání volebních výsledků ze strany západních zemí, uvedla dnes agentura Reuters.

Krátce před polednem si dolar vůči rublu připisoval zhruba 0,6 procenta na 73,40 RUB/USD. K poklesu rublu přispěl omezený zájem o riziková aktiva v době, kdy investoři čekají na dvoudenní zasedání americké centrální banky (Fed), které začne v úterý. Negativní vliv měla na ruskou měnu také zpráva o střelbě na Permské státní univerzitě, která si podle předběžných informací vyžádala osm mrtvých.

před 1 hodinou

Počet lidí léčených s Alzheimerovou nemocí se za deset let zdvojnásobil

Počet lidí, kteří se v Česku léčí s Alzheimerovou chorobou, se za posledních deset let více než zdvojnásobil. Loni se podle dat Ústavu zdravotnických informací a statistiky (ÚZIS) léčilo s touto nemocí 68 120 lidí. Odborníci ale upozorňují, že onemocnění zůstává u velké části pacientů neodhaleno a bývá zaměňováno za náladovost, nešikovnost či jiné projevy stáří. Péče o pacienty s Alzheimerovou chorobou stojí ročně miliardy korun. Podle Státního zdravotního ústavu (SZÚ) nemoc postihuje i čtyřicátníky, riziko jejího nástupu lze omezit zdravou stravou, pravidelným pohybem a činnostmi, při kterých se musí přemýšlet. SZÚ to v pondělí uvedl při příležitosti mezinárodního dne této nemoci, který připadá na 21. září.

Zdroj: ČTK
Další zprávy