Zavraždil ženu i milenku. Teď hledá lásku v reality show

pej
13. 5. 2014 8:00
Turecký muž v minulosti zabil dvě ženy. Teď se hlásí do reality show a opět chce najít lásku.
Sefer Celinak | Video: YouTube

Video - Sefer Celinak z Turecka se přihlásil do reality show "čestný člověk hledá nový život", jejímž prostřednictvím chtěl najít novou lásku. V přímém přenosu se přiznal k vraždě své ženy a milenky, které kdysi spáchal.

První čin provedl krátce po svatbě, protože pojal podezření, že jeho manželka je mu nevěrná. Za úmyslnou vraždu byl odsouzen k trestu odnětí svobody na 13 let, ze kterých si odpykal pouhé čtyři. Díky amnestii byl propuštěn na svobodu.

Brzy si našel novou partnerku. Ta se kvůli němu nechtěla nechat rozvést a skončila tak svůj život kvůli sekeře, kterou měl v ruce. "Nešlo o záměr, zemřela náhodou," řekl v televizi Sefer Celinak.

Po odkrytí těchto tajemství, ke kterým se bez okolků přiznal navíc s tvrzením, že je pouhou "obětí osudu", ho moderátorka pořadu vykázala ze studia.

 

Právě se děje

před 16 minutami

Strážníci získají nárok na odchodné, rozhodla Sněmovna

O nároku na odchodné strážníků ve středu rozhodla Sněmovna, která zároveň odmítla senátní úpravy podmínek odchodného i zmírnění požadavků na vzdělání strážníků. Poslaneckou předlohu, která také zpřesňuje část oprávnění a postupů strážníků, nyní dostane k podpisu prezident Miloš Zeman. Zpřísní navíc podmínky bezúhonnosti strážníků a přidá podporu a propagaci extremistických hnutí k důvodům, které vedou ke ztrátě spolehlivosti.

Na odchodné z obecních rozpočtů budou mít nárok strážníci ve věku nad 50 let, kteří vykonávali tuto práci nejméně 15 let a splnili by i další zákonné podmínky. Základní odchodné bude činit jeden měsíční plat. V závislosti na počtu odpracovaných let nad 15letou hranici by strážníci mohli získat až šestinásobek svého měsíčního platu. Podobně je odchodné upraveno u zdravotnických záchranářů.

Zdroj: ČTK
před 44 minutami

Příspěvek 500 korun budou od státu dostávat i společníci malých s.r.o.

Společníci malých společností s ručením omezeným s nejvýše dvěma společníky, které poškodila epidemie koronaviru, budou moci požádat o státní příspěvek 500 Kč denně. Ve středu to stvrdila Sněmovna. Po rozsáhlé debatě plné sporů ale odmítla návrh Senátu, aby se příspěvek vyplácel přímo ze státního rozpočtu, a nikoli jen z vybraných daní z příjmů zaměstnanců. Tento senátní návrh měl zabránit tomu, aby obce a kraje přicházely o peníze z takzvaných sdílených daní, z nichž se příspěvek vyplácí.

Podle senátorů a dalších odpůrců může připravit současný způsob výplaty příspěvku obce o 11 miliard a kraje o čtyři miliardy korun. Zákon stanoví, že takzvaný kompenzační bonus, tedy zmíněný příspěvek živnostníkům a dalším OSVČ postiženým dopady epidemie, je vratkou daně z příjmů fyzických osob ze závislé činnosti, tedy zaměstnanců. Jde ale o sdílenou daň, o niž se státní rozpočet dělí s kraji a obcemi. Pokud z ní část jde na výplatu příspěvku, připadne pak méně na rozdělení mezi obce a kraje.

Proto senátoři chtěli, aby peníze byly rovnou ze státního rozpočtu. Předlohu ve znění schváleném Sněmovnou nyní dostane k podpisu prezident.

Zdroj: ČTK
Další zprávy