Holčička požádala britskou královnu, zda by si mohla osvojit labuť. Za čas jí přišla milá odpověď

Magazín Magazín
5. 9. 2017 17:15
"Královna mě požádala, abych vám poděkovala za váš dopis…ze kterého Její Veličenstvo pečlivě vzalo na vědomí vaše připomínky, týkající se opatrování labutě jako domácího mazlíčka," zněla odpověď koordinátorky královské pošty pětileté Lyndsay Simpsonové. Holčička s pomocí své babičky napsala britské královně Alžbětě II. oficiální dopis, ve kterém ji žádá, zda by si mohla osvojit labuť jako domácího mazlíčka.
"Královské labutě" na řece Temži.
"Královské labutě" na řece Temži. | Foto: Reuters

Buckinghamský palác dostal před časem neobvyklou žádost. Královně Alžbětě II. přišel dopis od pětileté Britky z Petersfieldu, která nejvyšší představitelku Spojeného království žádala o to, zda by mohla opatrovat labuť jako svého domácího mazlíčka.

Lyndsay Simpsonové totiž bylo řečeno, že královna vlastní všechny labutě ve Velké Británii. Což se však ukázalo jako mylná představa z minulosti. Královna Alžběta II. ve skutečnosti vlastní pouze labutě velké, a to pouze některé žijící na Temži.

Labuť chtěla "ubytovat" ve vaně

Rodinný známý Nick Robbinson řekl lokálnímu deníku Petersfield Post, že Lyndsay jednoho dne přišla s dotazem, zda by si mohla adoptovat labuť. Na otázku, kde by ji "ubytovala" odpověděla, že ve vaně.

Společně se svou babičkou Carol Baxovou tak napsala oficiální dopis adresovaný královně. Žádnou reakci přitom rodina neočekávala. Jaké bylo jejich překvapení, když Lyndsay přišla z Buckinghamského paláce odpověď.

V dopise od koordinátorky královniny pošty Jennie Vineové tak stálo: "Královna mě požádala, abych vám poděkovala za váš dopis…ze kterého Její Veličenstvo pečlivě vzalo na vědomí vaše připomínky, týkající se opatrování labutě jako domácího mazlíčka."

Vineová dítěti vysvětlila, že Královna Alžběta rozhodně nevlastní všechny labutě v zemi, ale pouze ty, které žijí v určitých částech Temže. Královna byla zájmem pětileté Britky o zvířata potěšena a poslala ji brožurku o pouštění královských labutí, aby se o nich dozvěděla více.

Robbinson se nechal slyšet, že dopis byl osobní a odpověď krásná. "Byl to docela neobvyklý požadavek, ale udělali si čas na to, aby odepsali," dodal.

Asi osm stovek labutí zimuje v centru Prahy. Nevadí jim hluk tramvají a ani přítomnost lidí. | Video: Jan Šibík
 

Právě se děje

před 7 minutami

Mexický prezident se omluvil za 110 let starý masakr Číňanů

Mexický prezident Andrés Manuel López Obrador se omluvil za 110 let starý masakr Číňanů ve městě Torreón. Masového vraždění, které López Obrador označil za malou genocidu, se dopustily oddíly hlásící se k mexické revoluci, uvedla agentura AP. Během tří dnů bylo zavražděno 303 osob, což byla zhruba polovina tehdejší čínské komunity v Torreónu.

"Musím se smutkem říct, že i po této malé genocidě pokračovaly beztrestný útlak a vraždění členů čínské komunity, ať už kvůli rasismu nebo z úmyslu je okrást," uvedl López Obrador. Podle něj diskriminace byla založena na rozšířených stereotypech, kterým Číňané v té době čelili.

Mexický prezident také řekl, že jeho země je vděčná za bratrství, které Čína prokázala během epidemie covidu-19. Mexiko, které vykazuje čtvrtý nejvyšší počet úmrtí v souvislosti s covidem-19, si v Pekingu objednalo zhruba 29 milionů dávek vakcíny proti covidu-19, z nichž zatím dostalo deset milionů.

Zdroj: ČTK
před 47 minutami

Do španělského autonomního města Ceuty, jež leží na africkém kontinentě, v pondělí nelegálně vstoupilo nejméně 2700 lidí a mezi nimi stovky nezletilců

Španělské úřady uvedly, že se jedná o druhý početnější příchod migrantů za poslední měsíc. Na konci dubna do Ceuty doplavalo z Maroka přes 150 lidí. Občas se migranti, hlavně ve větších skupinách, snaží překonat pevninskou přísně hlídanou hranici. Na její zhruba osmikilometrové délce stojí také deset metrů vysoký plot. Dnešní hojnější přeplavání hranice, které začalo od ranních hodin, podle policie usnadnil také nízký příliv. Kapacity pro přijetí migrantů ve městě jsou v současnosti přeplněné, uvedla stanice RTVE.

Zdroj: ČTK
Další zprávy