Holčička požádala britskou královnu, zda by si mohla osvojit labuť. Za čas jí přišla milá odpověď

Magazín Magazín
5. 9. 2017 17:15
"Královna mě požádala, abych vám poděkovala za váš dopis…ze kterého Její Veličenstvo pečlivě vzalo na vědomí vaše připomínky, týkající se opatrování labutě jako domácího mazlíčka," zněla odpověď koordinátorky královské pošty pětileté Lyndsay Simpsonové. Holčička s pomocí své babičky napsala britské královně Alžbětě II. oficiální dopis, ve kterém ji žádá, zda by si mohla osvojit labuť jako domácího mazlíčka.
"Královské labutě" na řece Temži.
"Královské labutě" na řece Temži. | Foto: Reuters

Buckinghamský palác dostal před časem neobvyklou žádost. Královně Alžbětě II. přišel dopis od pětileté Britky z Petersfieldu, která nejvyšší představitelku Spojeného království žádala o to, zda by mohla opatrovat labuť jako svého domácího mazlíčka.

Lyndsay Simpsonové totiž bylo řečeno, že královna vlastní všechny labutě ve Velké Británii. Což se však ukázalo jako mylná představa z minulosti. Královna Alžběta II. ve skutečnosti vlastní pouze labutě velké, a to pouze některé žijící na Temži.

Labuť chtěla "ubytovat" ve vaně

Rodinný známý Nick Robbinson řekl lokálnímu deníku Petersfield Post, že Lyndsay jednoho dne přišla s dotazem, zda by si mohla adoptovat labuť. Na otázku, kde by ji "ubytovala" odpověděla, že ve vaně.

Společně se svou babičkou Carol Baxovou tak napsala oficiální dopis adresovaný královně. Žádnou reakci přitom rodina neočekávala. Jaké bylo jejich překvapení, když Lyndsay přišla z Buckinghamského paláce odpověď.

V dopise od koordinátorky královniny pošty Jennie Vineové tak stálo: "Královna mě požádala, abych vám poděkovala za váš dopis…ze kterého Její Veličenstvo pečlivě vzalo na vědomí vaše připomínky, týkající se opatrování labutě jako domácího mazlíčka."

Vineová dítěti vysvětlila, že Královna Alžběta rozhodně nevlastní všechny labutě v zemi, ale pouze ty, které žijí v určitých částech Temže. Královna byla zájmem pětileté Britky o zvířata potěšena a poslala ji brožurku o pouštění královských labutí, aby se o nich dozvěděla více.

Robbinson se nechal slyšet, že dopis byl osobní a odpověď krásná. "Byl to docela neobvyklý požadavek, ale udělali si čas na to, aby odepsali," dodal.

Asi osm stovek labutí zimuje v centru Prahy. Nevadí jim hluk tramvají a ani přítomnost lidí. | Video: Jan Šibík
 

Právě se děje

Další zprávy