Princ William a princezna Kate čekají další přírůstek do rodiny. Vévodkyně ruší program

Magazín ČTK Magazín, ČTK
Aktualizováno 4. 9. 2017 12:42
Čtyřletý princ George a dvouletá Charlotte budou mít sourozence. Kensingtonský palác v pondělí oznámil, že princezna Kate, vévodkyně z Cambridge, čeká s princem Williamem třetího potomka. Manželský pár musel vyjít se zprávou dříve než zamýšlel, neboť vévodkyně měla tak silné nevolnosti, že musela bezodkladně zrušit svůj program.
Kate a William s princem Georgem a princeznou Charlotte.
Kate a William s princem Georgem a princeznou Charlotte. | Foto: Reuters

Britský princ William a princezna Kate čekají třetího potomka. Oznámil to v pondělí překvapivě Kensingtonský palác. Vévoda a vévodkyně z Cambridge už mají čtyřletého syna George a dvouletou dceru Charlotte.

"Královna a členové obou rodin jsou zprávou velmi potěšeni," stojí v prohlášení Kensingtonského paláce.

Ten rovněž informuje, že stejně jako při předchozích dvou těhotenstvích Kate trpí silnou ranní nevolností, a proto se nezúčastní chystané návštěvy londýnského dětského centra Hornsey Road.

"O vévodkyni je postaráno v Kensingtonském paláci," končí prohlášení. Dnešní oznámení bylo podle agentury AP překvapivé, protože máloco nasvědčovalo tomu, že je Kate opět těhotná. Neví se ani to, ve kterém je Kate měsíci.

Přesto sázkové kanceláře už vypisují kurzy na možné jméno jejich sourozence. Například Paddy Power nabízí osminásobné zhodnocení vkladu u sázek na jméno Alice. Vysoko si stojí také jméno Diana. 

Potomek odsune Harryho, sestřičku ale nepřeskočí

Nyní pětatřicetiletá Kate porodila George 22. července 2013 a Charlotte 2. května 2015.

Korespondent BBC zaměřený na britskou královskou rodinu Peter Hunt na svém twitterovém účtu uvedl, že manželský pár musel vyjít se zprávou dříve než zamýšlel, neboť vévodkyně měla tak silné nevolnosti, že musela bezodkladně zrušit svůj program.

Zmiňuje také některé zajímavosti, jak potomek zamíchá kartami uvnitř rodiny - "strýčka" Harryho odsune ještě více dozadu ohledně čekatelství na trůn, princeznu Charlotte naopak nepřeskočí, ani kdyby se jednalo o chlapce.

Kate nedávno v Polsku zažertovala na téma třetí dítě, když přijímala dárek v podobě plyšové hračky. "Teď budeme muset mít více dětí," obrátila se s úsměvem na manžela.

Okouzlující Charlotte a nesmělý George. Královská rodina navštívila Polsko. Záběry z letošního léta:

William s Kate navštívili Polsko s dětmi | Video: Reuters

Gratulace i pragmatické počty

Většina uživatelů Twitteru královské rodině srdečně gratuluje a píše, že je tato zpráva při pondělku velmi potěšila.

Najdou se však i lidé, které spíše zajímá finanční stránka věci - další člen královské rodiny znamená další výdaje z kapes daňových poplatníků. Jiní jim oponují, že zas tak významná položka v rozpočtu to nebude, rozhodně prý ne tolik, kolik Britové zaplatí za brexit.

 

Právě se děje

před 26 minutami

Polovina kontrolovaných e-shopů v prvním čtvrtletí porušila zákon, zjistila inspekce

Polovina internetových obchodů, které kontrolovala v letošním prvním čtvrtletí Česká obchodní inspekce (ČOI), porušila předpisy. Nejčastěji se zjištěná pochybení týkala zákona o ochraně spotřebitele a inspekce za ně uložila pokuty za téměř 1,5 milionu korun. V tiskové zprávě to v pondělí uvedla ČOI, která ve sledovaném období, poznamenaném epidemií nemoci covid-19, provedla meziročně šestkrát více kontrol e-shopů. Vzhledem k uzavření mnohých kamenných prodejen kvůli protikoronavirovým opatřením se totiž prodej přes internet výrazně zvýšil.

"Výsledky kontrol v 1. čtvrtletí 2021 potvrzují, že u internetového prodeje dochází stále k vysokému počtu porušování spotřebitelské legislativy," uvedl ředitel ČOI Mojmír Bezecný. Podle něj e-shopy často neinformují zákazníky o subjektu mimosoudního řešení spotřebitelských sporů nebo o jejich právech týkajících se reklamace zboží. Dopouští se i nekalých obchodních praktik a často poskytují lživé či neúplné údaje o výrobku, dodal.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 42 minutami

Dálnice uzavřená kvůli popraskané vozovce způsobuje na Olomoucku dopravní komplikace

Dálnice D35 ve směru z Olomouce na Ostravu je uzavřena kvůli nehodě nákladního a osobního auta. Nehoda se stala na 279. kilometru, všechny nájezdy ve směru na Ostravu jsou uzavřeny, informoval mluvčí policie Libor Hejtman. Provoz je podle Ředitelství silnic a dálnic odkloněn na exitu 276 Holice. Okolnosti nehody se vyšetřují.

Dálnice je uzavřena od 275. kilometru. "Všechny nájezdy na 276. kilometru exit Holice ve směru na Ostravu jsou uzavřené a to od Olomouce i od Přerova. Řidiči mohou zpět na dálnici D35 najet na 290. kilometru exitu Velký Újezd," uvedl mluvčí policie.

Komplikace na dálnici D35 zkomplikoval o víkendu také teplem poškozený povrch a to v úseku mezi Přáslavicemi a Velkým Újezdem. Dálnice D35 je nyní v úseku od 281. kilometru do 290. kilometru zcela uzavřena v obou směrech. Kvůli zvlněné vozovce tam poté havarovala čtyři osobní auta a nákladní vůz, při nehodách utrpělo deset lidí lehčí zranění. Záchranáři zraněné ošetřili a některé převezli do nemocnice.

Další zprávy