Princ William a princezna Kate čekají další přírůstek do rodiny. Vévodkyně ruší program

Magazín ČTK Magazín, ČTK
Aktualizováno 4. 9. 2017 12:42
Čtyřletý princ George a dvouletá Charlotte budou mít sourozence. Kensingtonský palác v pondělí oznámil, že princezna Kate, vévodkyně z Cambridge, čeká s princem Williamem třetího potomka. Manželský pár musel vyjít se zprávou dříve než zamýšlel, neboť vévodkyně měla tak silné nevolnosti, že musela bezodkladně zrušit svůj program.
Kate a William s princem Georgem a princeznou Charlotte.
Kate a William s princem Georgem a princeznou Charlotte. | Foto: Reuters

Britský princ William a princezna Kate čekají třetího potomka. Oznámil to v pondělí překvapivě Kensingtonský palác. Vévoda a vévodkyně z Cambridge už mají čtyřletého syna George a dvouletou dceru Charlotte.

"Královna a členové obou rodin jsou zprávou velmi potěšeni," stojí v prohlášení Kensingtonského paláce.

Ten rovněž informuje, že stejně jako při předchozích dvou těhotenstvích Kate trpí silnou ranní nevolností, a proto se nezúčastní chystané návštěvy londýnského dětského centra Hornsey Road.

"O vévodkyni je postaráno v Kensingtonském paláci," končí prohlášení. Dnešní oznámení bylo podle agentury AP překvapivé, protože máloco nasvědčovalo tomu, že je Kate opět těhotná. Neví se ani to, ve kterém je Kate měsíci.

Přesto sázkové kanceláře už vypisují kurzy na možné jméno jejich sourozence. Například Paddy Power nabízí osminásobné zhodnocení vkladu u sázek na jméno Alice. Vysoko si stojí také jméno Diana. 

Potomek odsune Harryho, sestřičku ale nepřeskočí

Nyní pětatřicetiletá Kate porodila George 22. července 2013 a Charlotte 2. května 2015.

Korespondent BBC zaměřený na britskou královskou rodinu Peter Hunt na svém twitterovém účtu uvedl, že manželský pár musel vyjít se zprávou dříve než zamýšlel, neboť vévodkyně měla tak silné nevolnosti, že musela bezodkladně zrušit svůj program.

Zmiňuje také některé zajímavosti, jak potomek zamíchá kartami uvnitř rodiny - "strýčka" Harryho odsune ještě více dozadu ohledně čekatelství na trůn, princeznu Charlotte naopak nepřeskočí, ani kdyby se jednalo o chlapce.

Kate nedávno v Polsku zažertovala na téma třetí dítě, když přijímala dárek v podobě plyšové hračky. "Teď budeme muset mít více dětí," obrátila se s úsměvem na manžela.

Okouzlující Charlotte a nesmělý George. Královská rodina navštívila Polsko. Záběry z letošního léta:

William s Kate navštívili Polsko s dětmi | Video: Reuters

Gratulace i pragmatické počty

Většina uživatelů Twitteru královské rodině srdečně gratuluje a píše, že je tato zpráva při pondělku velmi potěšila.

Najdou se však i lidé, které spíše zajímá finanční stránka věci - další člen královské rodiny znamená další výdaje z kapes daňových poplatníků. Jiní jim oponují, že zas tak významná položka v rozpočtu to nebude, rozhodně prý ne tolik, kolik Britové zaplatí za brexit.

 

Právě se děje

Další zprávy