Foto: Lidé vzpomínají na Lady Dianu. U paláce, kde žila, i u tunelu, kde před dvaceti lety zemřela

Foto: Lidé vzpomínají na Lady Dianu. U paláce, kde žila, i u tunelu, kde před dvaceti lety zemřela
Už ve středu si v zahradách Kensingtonského paláce připomněli výročí úmrtí své matky princové William a Harry i Williamova manželka Kate.
Čtvrtek stráví podle britského tisku v soukromí.
Po celé Británii se ale koná řada veřejných vzpomínkových akcí, mimo jiné v londýnské nemocnici Mildmay Mission Hospital, v níž Diana často navštěvovala lidi, kteří onemocněli AIDS.
Hlavní pietní místo vzniklo před Kensingtonským palácem, kde matka princů Williama a Harryho dlouho bydlela.
Foto: Reuters
Reuters Magazín Reuters, Magazín
31. 8. 2017 15:03
Lidé v Británii, ale i na dalších místech po celém světě si ve čtvrtek připomínají dvacáté výročí úmrtí princezny Diany. Před Kensingtonským palácem, kde matka princů Williama a Harryho dlouho bydlela, se objevily desítky květin, svíček, fotografií a britských vlajek. Diana zemřela po dopravní nehodě v Paříži 31. srpna 1997. Také ve francouzské metropoli se na ni ve čtvrtek vzpomínalo.
 

Právě se děje

před 33 minutami

Hodnota veřejných zakázek loni stoupla na 715 miliardy korun

Hodnota veřejných zakázek loni meziročně vzrostla o 5,5 procenta na 715 miliard korun. Její podíl na HDP meziročně vzrostl o 0,87 procentního bodu na 12,65 procenta. Vyplývá to z výroční zprávy ministerstva pro místní rozvoj (MMR), kterou v pondělí projedná vláda.

"Ačkoliv byl ekonomický vývoj České republiky v roce 2020 negativně poznamenán epidemií covid-19, samotný rozsah trhu veřejných zakázek významně zasažen nebyl. Jde zřejmě o důsledek faktu, že výdaje na nákupy od externích subjektů byly ve veřejných rozpočtech naplánovány na podzim 2019. Tedy ještě v situaci, kdy žádná epidemie v České republice nebyla a ani nebyla předpokládána," uvádí MMR ve své zprávě.

Zdroj: ČTK
Další zprávy