Za bitcoiny si lze koupit už i kus karibského ostrova. Tropický ráj stojí 167 milionů korun

mdan
7. 12. 2017 8:48
Za 600 bitcoinů, zhruba 167 milionů korun, si zájemci mohou pořídit přibližně pětihektarový pozemek na karibském ostrově Union Island, jenž je součástí ostrovního státu Svatý Vincenc a Grenadiny. Na ostrově žijí zhruba tři tisíce lidí a dvěma největšími městy jsou Clifton a Ashton. Oficiálním jazykem je angličtina.
Pohled na Union Island.
Pohled na Union Island. | Foto: Shutterstock

Hodnota virtuální měny bitcoin v poslední době prudce vzrostla, a dokonce se zrodili i první bitcoinoví miliardáři. Platidlu se proto přizpůsobuje i svět realit. Za 600 bitcoinů, zhruba 167 milionů korun, si zájemci mohou pořídit přibližně pětihektarový pozemek na karibském ostrově Union Island, jenž je součástí ostrovního státu Svatý Vincenc a Grenadiny.

Prodejce tropického ráje pojmenovaného Bloody Bay Beach na severu ostrova popisuje místo jako "nedotčené, jedinečné a naprosto úžasné".

Ačkoliv zde momentálně nic není, budoucí majitel dostane k dispozici také projekty na výstavbu ohromné vily a plážového baru, stejně jako návrhy na soubor luxusních chatek od londýnského architekta Setha Steina.

Ve žhavé karibské destinaci žijí tři tisícovky lidí

Union Island je propojen s dalšími ostrovy leteckou dopravou a má k dispozici  malé letiště. Ostrov je dlouhý 4,8 kilometru a široký 1,6 kilometru, nejvyšším bodem je Mount Taboi ve výšce 304 metrů nad mořem.

Na ostrově žijí zhruba tři tisíce lidí a dvěma největšími městy jsou Clifton a Ashton. Oficiálním jazykem je angličtina, ale v Cliftonu se návštěvníci domluví také francouzsky a německy. Problémem není ani internetové připojení.

"Nový majitel zainvestuje do jedné ze žhavých karibských destinací. Do rozvoje lokální infrastruktury a proměny regionu v luxusní destinaci půjdou horentní sumy," citoval realitní kancelář server Travel and Leisure.

Na Union Island každý rok přijíždí čím dál více plachetnic s turisty a dobrodruhy, nechybí proto ubytovací zázemí a restaurace s bary.

Zájemci o pozemek se mohou se svou nabídkou hlásit na speciální stránce.

 

Právě se děje

Další zprávy