Bruslit se dá už i na rovníku. Resort na Maledivách má ledovou plochu u oceánu

Magazín Magazín
1. 12. 2017 7:32
Kluziště je vyrobeno z plastových umělých ledových plátů, které vyvinula švýcarská společnost, a pro provoz nevyžaduje elektřinu ani vodu. Otevření je naplánováno na začátek prosince, kdy průměrné teploty na ostrově dosahují zhruba 27 stupňů Celsia.
Fotografie maledivského resortu.
Fotografie maledivského resortu. | Foto: Profimedia.cz

Zima dorazí už i na Maledivy, tedy alespoň přeneseně. Jeden z luxusních resortů, zhruba dvacet minut jízdy lodí od hlavního města souostroví Male, totiž zřídí umělou ledovou plochu přímo na břehu oceánu.  

Kluziště je vyrobeno z plastových umělých ledových plátů, které vyvinula švýcarská společnost, a pro provoz nevyžaduje elektřinu ani vodu. Otevření je naplánováno na začátek prosince, kdy průměrné teploty na ostrově dosahují zhruba 27 stupňů Celsia.

"Ledové kluziště je perfektní pro splnění našeho cíle - vždy oslnit hosty," citoval vedoucího manažera hotelu Amita Majumderiho britský The Telegraph. "Spousta hostů říká, že jeden z důvodů, proč se vracejí, je, že jsou vždy rádi překvapeni našimi novinkami," dodal.

Některé z pokojů hotelového komplexu jsou dostupné pouze lodí. Kromě luxusních pokojů a rezidencí jsou zde také asijské lázně či zázemí pro vodní sporty. Během Vánoc pořádají galavečeře na pláži a velkolepou silvestrovskou oslavu.

V oblasti souostroví bylo nedávno vybudováno také několik podmořských restaurací a další velkolepé projekty ohromující přijíždějící turisty.

Video: Plavání s ocasem je novým koníčkem lidí po celém světě

Ženy se převlékají za mořské panny a učí se plavat s ocasem | Video: Aktuálně.cz
 

Právě se děje

před 14 minutami

Bouzková odvrátila čtyři mečboly a vydřela v Číně postup

Čtyři mečboly odvrátila Marie Bouzková na turnaji v Kuang-čou, než zdolala domácí tenistku Sün Fang-jing a vybojovala si postup do druhého kola. I když byla jednadvacetiletá Češka jasnou favoritkou, s běhavou čínskou soupeřkou bojovala dvě a půl hodiny. Nakonec vyhrála 6:3, 2:6 a 7:6.

Bouzková začala turnaj ztraceným podáním, ale pak předvedla tři brejky a jasně vyhrála první set. Poté se však dařilo Sün Fang-jing, hráčce z třetí stovky žebříčku, která do hlavní soutěže postoupila z kvalifikace. V tie-breaku už Číňanka vedla 6:2, ale posledních šest výměn patřilo Bouzkové, senzační semifinalistce špičkového srpnového turnaje v Torontu.

Ve druhém kole může Bouzková narazit na světovou trojku Elinu Svitolinovou z Ukrajiny. Dnes zahájí turnaj v Kuang-čou ještě Tereza Martincová, v pavouku je také Kateřina Siniaková jako nasazená pětka.

před 40 minutami

Ministerstvo zemědělství poslalo odpověď na bruselský audit k střetu zájmů Babiše

Ministerstvo zemědělství v pondělí odeslalo odpověď na bruselský audit zemědělských dotací ohledně střetu zájmů premiéra Andreje Babiše (ANO), informoval ministr zemědělství Miroslav Toman (ČSSD). Obsah odpovědi nekomentoval. Česko mělo na odpověď na předběžnou auditní zprávu čas do 20. září. "Odpověď na audit Evropské komise zpracoval Státní zemědělský intervenční fond (SZIF). A bylo to odesláno prostřednictvím ministerstva. Takže by to mělo být dneska nebo zítra předáno," uvedl Toman.

Další zprávy