Bruslit se dá už i na rovníku. Resort na Maledivách má ledovou plochu u oceánu

Magazín Magazín
1. 12. 2017 7:32
Kluziště je vyrobeno z plastových umělých ledových plátů, které vyvinula švýcarská společnost, a pro provoz nevyžaduje elektřinu ani vodu. Otevření je naplánováno na začátek prosince, kdy průměrné teploty na ostrově dosahují zhruba 27 stupňů Celsia.
Fotografie maledivského resortu.
Fotografie maledivského resortu. | Foto: Profimedia.cz

Zima dorazí už i na Maledivy, tedy alespoň přeneseně. Jeden z luxusních resortů, zhruba dvacet minut jízdy lodí od hlavního města souostroví Male, totiž zřídí umělou ledovou plochu přímo na břehu oceánu.  

Kluziště je vyrobeno z plastových umělých ledových plátů, které vyvinula švýcarská společnost, a pro provoz nevyžaduje elektřinu ani vodu. Otevření je naplánováno na začátek prosince, kdy průměrné teploty na ostrově dosahují zhruba 27 stupňů Celsia.

"Ledové kluziště je perfektní pro splnění našeho cíle - vždy oslnit hosty," citoval vedoucího manažera hotelu Amita Majumderiho britský The Telegraph. "Spousta hostů říká, že jeden z důvodů, proč se vracejí, je, že jsou vždy rádi překvapeni našimi novinkami," dodal.

Některé z pokojů hotelového komplexu jsou dostupné pouze lodí. Kromě luxusních pokojů a rezidencí jsou zde také asijské lázně či zázemí pro vodní sporty. Během Vánoc pořádají galavečeře na pláži a velkolepou silvestrovskou oslavu.

V oblasti souostroví bylo nedávno vybudováno také několik podmořských restaurací a další velkolepé projekty ohromující přijíždějící turisty.

Video: Plavání s ocasem je novým koníčkem lidí po celém světě

Ženy se převlékají za mořské panny a učí se plavat s ocasem | Video: Aktuálně.cz
 

Právě se děje

před 3 hodinami

USA zruší výjimku ze sankcí týkající se íránského zařízení Fordo

Spojené státy ukončí platnost výjimky ze sankcí, která se týkala íránského zařízení Fordo a umožňovala zahraničním společnostem spolupracovat s íránským civilním jaderným programem bez toho, že by jim hrozily pokuty. Informoval o tom americký ministr zahraničí Mike Pompeo.

Zdroj: ČTK
před 3 hodinami

Chorvatští obhájci titulu prohráli v Davisově poháru s Ruskem

Chorvatští obhájci titulu vstoupili do nového formátu závěrečného turnaje Davisova poháru porážkou s tenisty Ruska. Ve dvouhrách v Madridu neuspěli Borna Gojo ani Borna Čorič. Třetím týmem ve skupině B je domácí Španělsko.

Skupina B:

Chorvatsko - Rusko 0:3

Gojo - Rubljov 3:6, 3:6, Čorič - Chačanov 7:6 (7:4), 4:6, 4:6, Dodig, Mektič - Chačanov, Rubljov 6:7 (3:7), 4:6.

Skupina D:

Belgie - Kolumbie 2:1

Darcis - Giraldo 6:3, 6:2, Goffin - Galán 3:6, 6:3, 6:3, Gille, Vliegen - Cabal, Farah 7:6 (7:5), 4:6, 6:7 (3:7).

Skupina F:

Itálie - Kanada 0:2 po druhé dvouhře

Fognini - Pospisil 6:7 (5:7), 5:7, Berrettini - Shapovalov 6:7 (5:7), 7:6 (7:3), 6:7 (5:7).

Zdroj: ČTK
Další zprávy