VIDEO Rakousko vyslalo do Eurovize vousatou zpěvačku

jaz
7. 5. 2014 8:00
Travesti umělec vystoupí na mezinárodní pěvecké soutěži. Část Rakušanů se ale proti rozhodnutí tamní televize bouří.
Conchitu Wurst
Conchitu Wurst | Foto: Profimédia.cz

Video – Pětadvacetiletý Tom Neuwirth se už od roku 2011, kdy se účastnil soutěže Die Grosse Chance, proměňuje na pódiu v ženu Conchitu Wurst, která poutá pozornost.

Důvodem je černý plnovous, kterým se Tom odlišuje od ostatních umělců a nezapadá tak do žádné genderové škatulky.

Píseň Rise Like A Phoenix
Píseň Rise Like A Phoenix | Video: YouTube

"Opravdu doufám, že dostanu šanci změnit smýšlení v Evropě. Chci jim ukázat, že můžete vypadat jakkoli chcete a každý musí mít právo žít svůj vlastní život, jak si každý přeje, když to nikomu neublíží," řekl Tom pro Eurovision TV.

Před třemi lety budil jen rozpaky, ale Rakousko si na něho brzy zvyklo. Teď se ale podruhé ucházel o možnost reprezentovat svou zemi na mezinárodní soutěži Eurovision Song Contest 2014 a veřejnoprávní televize ORF ho nakonec vybrala.

S tím se ale stále nemůže smířit část obyvatel, která dokonce na protest sepsala petici a založila facebookovou stránkuOdpůrci toho už moc nezmění. Soutěž totiž bude probíhat už tuto sobotu v dánské Kodani, odkud také pochází loňská vítězka Emmelie De Forest.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Bavorský premiér Söder uhájil předsednictví v CSU

Kongres německé vládní strany, bavorské Křesťanskosociální unie (CSU) v pátek zvolil do čela uskupení opět Markuse Södera. Dvaapadesátiletý politik, který je od loňska také bavorským premiérem, dostal 91,3 procenta hlasů delegátů, tedy ještě více než při lednovém prvním zvolení do čela strany.

Söder byl zvolen předsedou CSU poprvé 19. ledna, kdy dostal 87,4 procenta hlasů. Tehdy nahradil o 17 let staršího Horsta Seehofera, který ho po deseti letech v čele strany sám navrhl jako svého nástupce. Už loni v březnu Söder vystřídal Seehofera také ve funkci bavorského ministerského předsedy. Sedmdesátiletý Seehofer je teď německým ministrem vnitra a v roce 2021 hodlá odejít do politického důchodu.

Aktualizováno před 1 hodinou

Dopravní nehoda u Ostrovačic na Brněnsku na několik hodin uzavřela dálnici D1 ve směru na Brno

Dopravní nehoda dvou kamionů u Ostrovačic na Brněnsku dnes zhruba na čtyři hodiny uzavřela dálnici D1 ve směru z Prahy na Brno. Kolize se obešla bez zranění, vyplývá z informací jihomoravské policie a hasičů. Před 10:00 se podařilo obnovit provoz jedním pruhem, oznámilo Ředitelství silnic a dálnic. Do té doby byla D1 neprůjezdná mezi sjezdem 178 u Ostrovačic a exitem 182 u Kývalky. Až zhruba do 18:00 ale v místě pokračovaly odklízecí práce.

Zdroj: ČTK
Další zprávy