ŽIVĚ Justin Timberlake v Berlíně: Našel pop nového krále?

Daniel Maršalík
25. 4. 2014 14:36
Šest týdnů před pražskou koncertní premiérou Justina Timberlakea měla jeho The 20/20 Experience World Tour zastávku v Berlíně. Na co se můžou těšit čeští fanoušci?
Justin Timberlake
Justin Timberlake | Foto: Profimédia

Berlín – Koncert byl stejně jako album The 20/20 Experience rozdělen na dvě poloviny a úvodní skladby obou částí byly totožné s těmi na studiových deskách. Nové písně tvořily základní kostru show, kterou doplňovaly zpěvákovy starší hity. Hned ten první Rock Your Body zvedl i sedící diváky ze sedaček. Timberlakeova energie už je nenechala po zbytek koncert usednout.

Foto: Reuters

Nový král popu?!

Justin Timberlake si pro aktuální turné zvolil jednoduchou scénu, na které vynikli i tanečníci a kapela J.T. and the Tennessee Kids. Barvám dominovaly elegantní černá a bílá, a to jak kostýmům muzikantů, tak úsporným videoprojekcím, které zbytečně neodpoutávaly pozornost. Muzikanti i tanečníci dodržovali přísný dresscode a celkově působili jako big band z 30. let minulého století. Hvězdou večera byl ale Justin.

Hned jak se objevil na jevišti, rozezněl se jekot známý z videozáznamů koncertů Michaela Jacksona. Právě k jeho vystoupeními lze Justinovu show nejvíce přirovnat. Stylově i tanečně Timberlake čerpá z odkazu Krále popu a netají se tím. Do repertoáru zařadil i jeho píseň Human Nature z legendárního alba Thriller. Na rozdíl od zesnulého Jacksona je Timberlakeovo pojetí popu méně okázalé, méně kýčovité a sympatičtější v tom, že se projevuje více jako muzikant.

Justin Timberlake - Take Back the Night
Justin Timberlake - Take Back the Night | Video: YouTube

Na jevišti je sólista a zároveň součástí skvělých hudebníků, kteří nejsou schování někde v šeru na okraji pódia. Během večera Justin několikrát usedl k piánu nebo si vzal akustickou kytaru. A i když ji měl spíše na okrasu a posílení image, představil se tak nejen jako dokonalý zpěvák, tanečník, ale i obstojný instrumentalista.

Praho, těš se!

Nejvíce efektní moment nastal při skladbě Let the Groove Get In, kdy se část pódia i se zpěvákem a doprovodnými vokalisty vznesla vzhůru a nad hlavami návštěvníků se pomalu přemístila na druhou stranu haly, kde byla připravená vedlejší stage. Zde Timberlake zahrál svůj hit What Goes Around… Comes Around v akustické úpravě a dvě cover verze. Kromě zmiňovaného Jacksona i Heartbreak Hotel od Elvise Presleyho.

Justin Timberlake - What Goes Around (Hollywood Palladium)
Justin Timberlake - What Goes Around (Hollywood Palladium) | Video: YouTube

Převzatým písním se JT věnoval poměrně hodně a naopak z diskografie jeho někdejší kapely 'N Sync nezaznělo vůbec nic. V průběhu večera pozornější posluchači mohli postřehnout i části písní Jungle Boogie (Kool & the Gang), Poison (Bell Biv DeVoe) a Smells Like Teen Spirit (Nirvana).

Do Berlína si Justin připravil poměrně hodně frází v němčině, což Praha s češtinou asi nemůže 3. června na rozdíl od závěrečného děkovného klanění na kolenou očekávat.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Chemičku Deza z holdingu Agrofert znovu prověřuje Česká inspekce životního prostředí, píše server

Podle serveru iRozhlas unikly z areálu chemičky začátkem letošního roku do ovzduší neznámé látky. "A v okolí závodu byl podle místních obyvatel cítit několik hodin silný zápach. Deza jakékoliv pochybení odmítá," píše server.

Jméno chemičky se v médiích objevilo i ve spojitosti s otravou řeky Bečvy, kdy do ní podle České inspekce životního prostředí unikly kyanidy, které poškodily vodní biotop asi na 40 kilometrech toku od Valašského Meziříčí po Přerov. Do kafilerie tehdy odvezli rybáři více než 40 tun ryb.

Viníka ekologické havárie úřady zatím nenašly, Deník Referendum ale v listopadu napsal, že se v den otravy se v Deze, která patří do holdingu Agrofert, stala havárie. Podle deníku se incident stal v kaustifikační jednotce, odkud unikla směs látek. Mluvčí Agrofertu Karel Hanzelka poté řekl ČTK, že šlo o provozní událost, která neměla charakter havárie a z podstaty nemohla být příčinou otravy.

Zdroj: Domácí , ČTK
Další zprávy