ŽIVĚ Justin Timberlake v Berlíně: Našel pop nového krále?

Daniel Maršalík
25. 4. 2014 14:36
Šest týdnů před pražskou koncertní premiérou Justina Timberlakea měla jeho The 20/20 Experience World Tour zastávku v Berlíně. Na co se můžou těšit čeští fanoušci?
Justin Timberlake
Justin Timberlake | Foto: Profimédia

Berlín – Koncert byl stejně jako album The 20/20 Experience rozdělen na dvě poloviny a úvodní skladby obou částí byly totožné s těmi na studiových deskách. Nové písně tvořily základní kostru show, kterou doplňovaly zpěvákovy starší hity. Hned ten první Rock Your Body zvedl i sedící diváky ze sedaček. Timberlakeova energie už je nenechala po zbytek koncert usednout.

Foto: Reuters

Nový král popu?!

Justin Timberlake si pro aktuální turné zvolil jednoduchou scénu, na které vynikli i tanečníci a kapela J.T. and the Tennessee Kids. Barvám dominovaly elegantní černá a bílá, a to jak kostýmům muzikantů, tak úsporným videoprojekcím, které zbytečně neodpoutávaly pozornost. Muzikanti i tanečníci dodržovali přísný dresscode a celkově působili jako big band z 30. let minulého století. Hvězdou večera byl ale Justin.

Hned jak se objevil na jevišti, rozezněl se jekot známý z videozáznamů koncertů Michaela Jacksona. Právě k jeho vystoupeními lze Justinovu show nejvíce přirovnat. Stylově i tanečně Timberlake čerpá z odkazu Krále popu a netají se tím. Do repertoáru zařadil i jeho píseň Human Nature z legendárního alba Thriller. Na rozdíl od zesnulého Jacksona je Timberlakeovo pojetí popu méně okázalé, méně kýčovité a sympatičtější v tom, že se projevuje více jako muzikant.

Justin Timberlake - Take Back the Night
Justin Timberlake - Take Back the Night | Video: YouTube

Na jevišti je sólista a zároveň součástí skvělých hudebníků, kteří nejsou schování někde v šeru na okraji pódia. Během večera Justin několikrát usedl k piánu nebo si vzal akustickou kytaru. A i když ji měl spíše na okrasu a posílení image, představil se tak nejen jako dokonalý zpěvák, tanečník, ale i obstojný instrumentalista.

Praho, těš se!

Nejvíce efektní moment nastal při skladbě Let the Groove Get In, kdy se část pódia i se zpěvákem a doprovodnými vokalisty vznesla vzhůru a nad hlavami návštěvníků se pomalu přemístila na druhou stranu haly, kde byla připravená vedlejší stage. Zde Timberlake zahrál svůj hit What Goes Around… Comes Around v akustické úpravě a dvě cover verze. Kromě zmiňovaného Jacksona i Heartbreak Hotel od Elvise Presleyho.

Justin Timberlake - What Goes Around (Hollywood Palladium)
Justin Timberlake - What Goes Around (Hollywood Palladium) | Video: YouTube

Převzatým písním se JT věnoval poměrně hodně a naopak z diskografie jeho někdejší kapely 'N Sync nezaznělo vůbec nic. V průběhu večera pozornější posluchači mohli postřehnout i části písní Jungle Boogie (Kool & the Gang), Poison (Bell Biv DeVoe) a Smells Like Teen Spirit (Nirvana).

Do Berlína si Justin připravil poměrně hodně frází v němčině, což Praha s češtinou asi nemůže 3. června na rozdíl od závěrečného děkovného klanění na kolenou očekávat.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Netanjahu opět hovořil o plánu zabrání části Západního břehu

Izrael si nenechá ujít "historickou příležitost", aby rozšířil svou svrchovanost na části Západního břehu Jordánu, prohlásil dnes izraelský premiér Benjamin Netanjahu. O možné anexi židovských osad na okupovaném Západním břehu hovořil v posledních dnech několikrát. Jde rovněž o jeden z bodů, který je obsažen v koaliční dohodě nové izraelské vlády

Zdroj: ČTK
Další zprávy