reklama
 
 

ŽIVĚ Justin Timberlake v Berlíně: Našel pop nového krále?

25. 4. 2014 14:36
Šest týdnů před pražskou koncertní premiérou Justina Timberlakea měla jeho The 20/20 Experience World Tour zastávku v Berlíně. Na co se můžou těšit čeští fanoušci?

Berlín – Koncert byl stejně jako album The 20/20 Experience rozdělen na dvě poloviny a úvodní skladby obou částí byly totožné s těmi na studiových deskách. Nové písně tvořily základní kostru show, kterou doplňovaly zpěvákovy starší hity. Hned ten první Rock Your Body zvedl i sedící diváky ze sedaček. Timberlakeova energie už je nenechala po zbytek koncert usednout.

Nový král popu?!

Justin Timberlake si pro aktuální turné zvolil jednoduchou scénu, na které vynikli i tanečníci a kapela J.T. and the Tennessee Kids. Barvám dominovaly elegantní černá a bílá, a to jak kostýmům muzikantů, tak úsporným videoprojekcím, které zbytečně neodpoutávaly pozornost. Muzikanti i tanečníci dodržovali přísný dresscode a celkově působili jako big band z 30. let minulého století. Hvězdou večera byl ale Justin.

Hned jak se objevil na jevišti, rozezněl se jekot známý z videozáznamů koncertů Michaela Jacksona. Právě k jeho vystoupeními lze Justinovu show nejvíce přirovnat. Stylově i tanečně Timberlake čerpá z odkazu Krále popu a netají se tím. Do repertoáru zařadil i jeho píseň Human Nature z legendárního alba Thriller. Na rozdíl od zesnulého Jacksona je Timberlakeovo pojetí popu méně okázalé, méně kýčovité a sympatičtější v tom, že se projevuje více jako muzikant.

Na jevišti je sólista a zároveň součástí skvělých hudebníků, kteří nejsou schování někde v šeru na okraji pódia. Během večera Justin několikrát usedl k piánu nebo si vzal akustickou kytaru. A i když ji měl spíše na okrasu a posílení image, představil se tak nejen jako dokonalý zpěvák, tanečník, ale i obstojný instrumentalista.

Praho, těš se!

Nejvíce efektní moment nastal při skladbě Let the Groove Get In, kdy se část pódia i se zpěvákem a doprovodnými vokalisty vznesla vzhůru a nad hlavami návštěvníků se pomalu přemístila na druhou stranu haly, kde byla připravená vedlejší stage. Zde Timberlake zahrál svůj hit What Goes Around… Comes Around v akustické úpravě a dvě cover verze. Kromě zmiňovaného Jacksona i Heartbreak Hotel od Elvise Presleyho.

Převzatým písním se JT věnoval poměrně hodně a naopak z diskografie jeho někdejší kapely 'N Sync nezaznělo vůbec nic. V průběhu večera pozornější posluchači mohli postřehnout i části písní Jungle Boogie (Kool & the Gang), Poison (Bell Biv DeVoe) a Smells Like Teen Spirit (Nirvana).

Do Berlína si Justin připravil poměrně hodně frází v němčině, což Praha s češtinou asi nemůže 3. června na rozdíl od závěrečného děkovného klanění na kolenou očekávat.

autor: Daniel Maršalík | 25. 4. 2014 14:36

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama