Daniel Landa: Žito byl štít. Stanu se motivačním koučem!

ČTK ČTK
23. 4. 2014 10:33
Zpěváka a skladatele Daniela Landu letos čeká profesionální zápas v thajském boxu, vydání nového alba a na konec roku chystá návrat na koncertní pódia.
Landa zkouška- Daniel Landa
Landa zkouška- Daniel Landa | Foto: Hermína

Praha - Daniel Landa se nedávno vrátil z Thajska z boxerské přípravy na pražský turnaj Gibu Fight Night, kde 12. června nastoupí ke svému prvnímu profesionálnímu zápasu s Finem Riku Immonenem.

"Od svého vystoupení očekávám, že co nejdéle vydržím v ringu, v ideálním případě do konce zápasu. Může to motivovat lidi nad pětatřicet let, aby chodili sportovat," řekl ČTK pětačtyřicetiletý Landa, pro nějž je prý výhrou vůbec k zápasu nastoupit.

Kejkle kouzelníka Žita

Zápas je součástí sedmi "kejklí kouzelníka Žita", mezi něž patří i úkol zaplavat si na ploutvi žraloka tygřího, skončit do 4. místa v mistrovství světa v rallye, podplavat korálovou průrvu Blue Hole u východního břehu Sinajského poloostrova, vyhrát zápas v thajském boxu proti profesionálnímu boxerovi, dostat fotbalisty Sigmy Olomouc do finále Ligy mistrů, uspořádat koncert pro 100 tisíc lidí a položit základní kámen chrámu Zlatého draka.

Daniel Landa představil svou novinku
Daniel Landa představil svou novinku | Video: YouTube.com

Na podzim by mělo Landovi vyjít nové album, z něhož představil píseň Uruz. "Zatím se z každé přípravy na kejkli sama od sebe vynořila nějaká písnička, nebudu nic slibovat, až to bude, tak to bude," sdělil Landa, který předloni oznámil přerušení své hudební kariéry.

Kdo chytá v žitě

Landův projev na předloňském vyhlašování Českého slavíka vyvolal velké diskuse. Na pódium dorazil v mikině a kanadách s živým kohoutem v ruce a se slovy, že vyžaduje, aby byl od této chvíle nazýván Kouzelník Žito. Postěžoval si na nelegální stahování hudby, neustálou pozornost médií a úspěch KSČM v krajských volbách, načež zopakoval své předešlé prohlášení o přerušení své hudební kariéry. Již tehdy se objevily hlasy, že jde o marketinkový tah a Landa se k hudbě brzy vrátí.

Daniel Landa - proslov na Českém slavíkovi 2012
Daniel Landa - proslov na Českém slavíkovi 2012 | Video: YouTube

"Žito byl pro mě štít, který pomohl posunout figuru hudebníka někam dál, abych si stačil odpočinout jako muzikant. Kejkle jsou pro mě můstky k tomu, stát se motivačním koučem, který má za sebou reálné činy. Nevadí, že se některé nepovedou, protože záměrem je motivovat lidi, že cílem je cesta. Nemusíte ty cíle splnit, ale musíte se o to na sto procent pokusit," uvedl Landa, který v rámci plnění "kejklí" v lednu navštívil vnučku kapitána Cousteau, psycholožku, oceánografku a etnoložku Céline Cousteauovou.

Každá "kejkle" bude mít svého patrona a Céline Cousteau se stala patronkou volného potápění ve společnosti žraloků.

Na hudební pódia se vrátí koncem roku. Od 23. do 29. listopadu na koncertech v Ostravě, Pardubicích, Brně a Praze představí novou show s názvem Žito Tour 2014. Vstupenky na turné jsou již v prodeji. 

 

Právě se děje

Aktualizováno před 8 hodinami

Po střelbě v Liberci zemřela žena, muže lékaři převezli do nemocnice

Po střelbě v Liberci podlehla žena na místě zraněním, muže lékaři resuscitovali a přepravili do nemocnice. Uvedl to mluvčí zdravotnické záchranné služby Michael Georgiev. Případ si převzali krajští kriminalisté. Televize CNN Prima News uvedla, že zemřel i zraněný muž.

"Mohu potvrdit, že na místě byly dvě osoby. Žena byla několik desítek minut resuscitovaná, ale resuscitace byla bohužel neúspěšná, utrpěla zranění neslučitelná se životem," uvedl Georgiev. "Druhým pacientem byl muž, který byl také několik desítek minut resuscitován, tato resuscitace byla úspěšná a pacient byl transportován do liberecké nemocnice na traumacentrum," řekl mluvčí záchranky. Podle Primy muž zemřel po převozu do nemocnice.

Událost se stala v Rudolfovské ulici v neděli odpoledne. Policie informovala o zásahu s tím, že nebezpečí osobám v okolí nehrozí. Kriminalisté příčiny a okolnosti střelby na místě vyšetřují.

Zdroj: ČTK
Další zprávy