Daniel Landa: Žito byl štít. Stanu se motivačním koučem!

ČTK ČTK
23. 4. 2014 10:33
Zpěváka a skladatele Daniela Landu letos čeká profesionální zápas v thajském boxu, vydání nového alba a na konec roku chystá návrat na koncertní pódia.
Landa zkouška- Daniel Landa
Landa zkouška- Daniel Landa | Foto: Hermína

Praha - Daniel Landa se nedávno vrátil z Thajska z boxerské přípravy na pražský turnaj Gibu Fight Night, kde 12. června nastoupí ke svému prvnímu profesionálnímu zápasu s Finem Riku Immonenem.

"Od svého vystoupení očekávám, že co nejdéle vydržím v ringu, v ideálním případě do konce zápasu. Může to motivovat lidi nad pětatřicet let, aby chodili sportovat," řekl ČTK pětačtyřicetiletý Landa, pro nějž je prý výhrou vůbec k zápasu nastoupit.

Kejkle kouzelníka Žita

Zápas je součástí sedmi "kejklí kouzelníka Žita", mezi něž patří i úkol zaplavat si na ploutvi žraloka tygřího, skončit do 4. místa v mistrovství světa v rallye, podplavat korálovou průrvu Blue Hole u východního břehu Sinajského poloostrova, vyhrát zápas v thajském boxu proti profesionálnímu boxerovi, dostat fotbalisty Sigmy Olomouc do finále Ligy mistrů, uspořádat koncert pro 100 tisíc lidí a položit základní kámen chrámu Zlatého draka.

Daniel Landa představil svou novinku
Daniel Landa představil svou novinku | Video: YouTube.com

Na podzim by mělo Landovi vyjít nové album, z něhož představil píseň Uruz. "Zatím se z každé přípravy na kejkli sama od sebe vynořila nějaká písnička, nebudu nic slibovat, až to bude, tak to bude," sdělil Landa, který předloni oznámil přerušení své hudební kariéry.

Kdo chytá v žitě

Landův projev na předloňském vyhlašování Českého slavíka vyvolal velké diskuse. Na pódium dorazil v mikině a kanadách s živým kohoutem v ruce a se slovy, že vyžaduje, aby byl od této chvíle nazýván Kouzelník Žito. Postěžoval si na nelegální stahování hudby, neustálou pozornost médií a úspěch KSČM v krajských volbách, načež zopakoval své předešlé prohlášení o přerušení své hudební kariéry. Již tehdy se objevily hlasy, že jde o marketinkový tah a Landa se k hudbě brzy vrátí.

Daniel Landa - proslov na Českém slavíkovi 2012
Daniel Landa - proslov na Českém slavíkovi 2012 | Video: YouTube

"Žito byl pro mě štít, který pomohl posunout figuru hudebníka někam dál, abych si stačil odpočinout jako muzikant. Kejkle jsou pro mě můstky k tomu, stát se motivačním koučem, který má za sebou reálné činy. Nevadí, že se některé nepovedou, protože záměrem je motivovat lidi, že cílem je cesta. Nemusíte ty cíle splnit, ale musíte se o to na sto procent pokusit," uvedl Landa, který v rámci plnění "kejklí" v lednu navštívil vnučku kapitána Cousteau, psycholožku, oceánografku a etnoložku Céline Cousteauovou.

Každá "kejkle" bude mít svého patrona a Céline Cousteau se stala patronkou volného potápění ve společnosti žraloků.

Na hudební pódia se vrátí koncem roku. Od 23. do 29. listopadu na koncertech v Ostravě, Pardubicích, Brně a Praze představí novou show s názvem Žito Tour 2014. Vstupenky na turné jsou již v prodeji. 

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Horská služba varuje v Krkonoších před ledovkou a náledím

Horská služba Krkonoše varuje před náledím a ledovkou. Hlavně na hřebenech hor komplikuje pohyb místy vyfoukaný zledovatělý terén, který se střídá s navátým novým sněhem. Na hřebenech Krkonoš je nejčastěji 40 až 110 centimetrů sněhu a nadále platí druhý mírný stupeň lavinového nebezpečí z pěti.

U hřebenové Luční boudy v nadmořské výšce 1415 metrů bylo ráno zataženo, 12 stupňů pod nulou. Ještě mrazivěji bylo na Sněžce, kde podle polské horské služby teplota ráno klesla na minus 13,8 stupně Celsia, pocitová teplota kvůli silnému větru byla téměř 22 stupňů pod nulou. Vítr dosahoval rychlosti přes 50 km/h. 

Zdroj: ČTK
Další zprávy