reklama
 
 

Daniel Landa: Žito byl štít. Stanu se motivačním koučem!

23. 4. 2014 10:33
Zpěváka a skladatele Daniela Landu letos čeká profesionální zápas v thajském boxu, vydání nového alba a na konec roku chystá návrat na koncertní pódia.

Praha - Daniel Landa se nedávno vrátil z Thajska z boxerské přípravy na pražský turnaj Gibu Fight Night, kde 12. června nastoupí ke svému prvnímu profesionálnímu zápasu s Finem Riku Immonenem.

"Od svého vystoupení očekávám, že co nejdéle vydržím v ringu, v ideálním případě do konce zápasu. Může to motivovat lidi nad pětatřicet let, aby chodili sportovat," řekl ČTK pětačtyřicetiletý Landa, pro nějž je prý výhrou vůbec k zápasu nastoupit.

Kejkle kouzelníka Žita

Zápas je součástí sedmi "kejklí kouzelníka Žita", mezi něž patří i úkol zaplavat si na ploutvi žraloka tygřího, skončit do 4. místa v mistrovství světa v rallye, podplavat korálovou průrvu Blue Hole u východního břehu Sinajského poloostrova, vyhrát zápas v thajském boxu proti profesionálnímu boxerovi, dostat fotbalisty Sigmy Olomouc do finále Ligy mistrů, uspořádat koncert pro 100 tisíc lidí a položit základní kámen chrámu Zlatého draka.

Na podzim by mělo Landovi vyjít nové album, z něhož představil píseň Uruz. "Zatím se z každé přípravy na kejkli sama od sebe vynořila nějaká písnička, nebudu nic slibovat, až to bude, tak to bude," sdělil Landa, který předloni oznámil přerušení své hudební kariéry.

Kdo chytá v žitě

Landův projev na předloňském vyhlašování Českého slavíka vyvolal velké diskuse. Na pódium dorazil v mikině a kanadách s živým kohoutem v ruce a se slovy, že vyžaduje, aby byl od této chvíle nazýván Kouzelník Žito. Postěžoval si na nelegální stahování hudby, neustálou pozornost médií a úspěch KSČM v krajských volbách, načež zopakoval své předešlé prohlášení o přerušení své hudební kariéry. Již tehdy se objevily hlasy, že jde o marketinkový tah a Landa se k hudbě brzy vrátí.

"Žito byl pro mě štít, který pomohl posunout figuru hudebníka někam dál, abych si stačil odpočinout jako muzikant. Kejkle jsou pro mě můstky k tomu, stát se motivačním koučem, který má za sebou reálné činy. Nevadí, že se některé nepovedou, protože záměrem je motivovat lidi, že cílem je cesta. Nemusíte ty cíle splnit, ale musíte se o to na sto procent pokusit," uvedl Landa, který v rámci plnění "kejklí" v lednu navštívil vnučku kapitána Cousteau, psycholožku, oceánografku a etnoložku Céline Cousteauovou.

Každá "kejkle" bude mít svého patrona a Céline Cousteau se stala patronkou volného potápění ve společnosti žraloků.

Na hudební pódia se vrátí koncem roku. Od 23. do 29. listopadu na koncertech v Ostravě, Pardubicích, Brně a Praze představí novou show s názvem Žito Tour 2014. Vstupenky na turné jsou již v prodeji. 

autor: ČTK | 23. 4. 2014 10:33

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama