reklama
 
 

Kalifornii trápí sucho, celebrity ale dál zavlažují trávníky

21. 5. 2015 10:58
Ve slunné Kalifornii platí zákony omezující spotřebu vody v období sucha. V chudších částech státu je země vyprahlá, trávníky se zelenají jen na panství hollywoodských hvězd.

Sacramento – Již čtvrtý rok panuje na západním pobřeží Spojených států extrémní sucho, proto byl guvernér státu Kalifornie nucen přistoupit k zákonným opatřením, která regulují spotřebu vody. Podle reakcí místních na sociálních sítích a fotografií z médií to ale vypadá, že známé osobnosti si z úspor hlavu příliš nedělají.

"Je smutné, když si někteří myslí, že jsou něco více než ostatní," zní jeden z komentářů k fotografiím rozlehlých pozemků, které se zelenají uprostřed vyprahlé země. Lidé jsou ze stálého nedostatku pitné vody frustrováni a prostřednictvím sociálních sítí sledují prohřešky slavných. Na boj proti nezodpovědným slavným spoluobčanům dokonce vytvořili aplikaci, kam nahrávají aktuální fotografie hříšníků.

Guvernér Jerry Brown zavedl krizový režim a nařídil snížit plýtvání vody o 36 procent. Pokuty za nedodržování jsou ale minimální. Pokud by se prokázalo nadměrné zalévání trávníků, ze kterého stéká voda po chodnících až na silnici, činí pokuta 500 dolarů (v přepočtu cca 12 tisíc korun). Taková částka je ale pro hollywoodské hvězdy, které bydlí ve vilách s rozlehlými zahradami, bazény, tenisovými kurty, fontánkami a vodopády, naprosto zanedbatelná.

"Dejte jim napít prach," začíná deník New York Post kritický článek o neohleduplnosti slavných a ukazuje letecké snímky soukromých oáz Kim Kardashian a Kanye Westa, Seana Penna, Barbry Streisand, Jennifer Lopez a dalších.

Mluvčí celebrit ale novinám svorně tvrdí, že slavné osobnosti berou kalifornské sucho velmi vážně a již dávno snížily spotřebu vody. "V posledních několika měsících Barbra snížila spotřebu vody o více jak 50 procent a chystá se podniknout další kroky,“ řekl mluvčí zpěvačky Barbry Streisand, snímky jejího zeleného trávníku v Malibu ale odmítl komentovat.

autor: jaz | 21. 5. 2015 10:58

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama