Módní událost roku. Hollywood se oblékl do asijských rób

Costume Institute Gala
Herečka Sarah Jessica Parker zvolila na akci asi nejvýstřednější róbu od značky H&M. Čelenku navrhl Philip Tracey. Na sociálních sítích ji přirovnávají k postavičkám z kreslených filmů.
Na akci v Metropolitním muzeu, kde se sejde více hvězd než na samotných Oscarech, nechyběl ani zpěvák Justin Bieber.
Zpěvačka Rihanna byla nepřehlédnutelná díky své kanárkově žluté róbě s kožešinou od Guo Pei.
Trochu nepohodlný outfit zvolila sestra zpěvačky Beyoncé Solange Knowles. Krátké šaty, které jí zakrývaly krk i část obličeje, ušil Giles Deacon.
Foto: Reuters
jaz
5. 5. 2015 17:30
Nejočekávanější společenská akce roku proběhla v pondělí večer v New Yorku a nechyběly známé hvězdy šoubyznysu. Některým módním kouskům se ale lidé na sociálních sítích vysmívají.

New York – Met Gala nebo oficiálně Costume Institute Gala je fundraisingová akce ve prospěch Metropolitního muzea umění v New Yorku, na kterou se každoročně sjedou ty nejznámější americké celebrity.

Na společenský večer pořádaný šéfredaktorkou módního časopisu Vogue, která se spolupodílí i na sestavování seznamu pozvaných hostů, jichž bývá většinou kolem 700, dorazila i tentokrát zvučná jména. Nechyběla zpěvačka Beyoncé, herečka Sarah Jessica Parker nebo Rihanna.

Letošním tématem byla oslava čínské módy, proto řada hostů zvolila tematický dress code inspirovaný asijskou kulturou. Díky kreativitě pověřených módních designérů se tak na červeném koberci objevily i velmi výstřední kousky.

 

Právě se děje

před 23 minutami

Disney bude od zaměstnanců vyžadovat očkování

Walt Disney Company se přidala k firmám, které od svých zaměstnanců začnou vyžadovat očkování proti nemoci covid-19. "Očkování je nejlepší nástroj, kterým můžeme celosvětovou pandemii dostat pod kontrolu a ochránit naše zaměstnance," vysvětlil agentuře AP mluvčí společnosti, jež provozuje zábavní parky, televize, filmová studia i vydavatelství.

Zaměstnancům, kteří dosud očkovaní nejsou, Disney poskytne 60 dnů na to, aby se nařízení přizpůsobili. Po dohodě s odbory rovněž firma oznámila, že očkování bude vyžadovat od všech budoucích pracovníků. Stejně jako Disney hodlají očkování od zaměstnanců vyžadovat firmy Walmart, Google, Facebook, Twitter, Uber, Lyft nebo noviny Washington Post. Podobné opatření, byť zatím ne plošně pro všechny pracovníky, zavádí i videotéka Netflix.

Zdroj: AP
Další zprávy