Módní událost roku. Hollywood se oblékl do asijských rób

Costume Institute Gala
Herečka Sarah Jessica Parker zvolila na akci asi nejvýstřednější róbu od značky H&M. Čelenku navrhl Philip Tracey. Na sociálních sítích ji přirovnávají k postavičkám z kreslených filmů.
Na akci v Metropolitním muzeu, kde se sejde více hvězd než na samotných Oscarech, nechyběl ani zpěvák Justin Bieber.
Zpěvačka Rihanna byla nepřehlédnutelná díky své kanárkově žluté róbě s kožešinou od Guo Pei.
Trochu nepohodlný outfit zvolila sestra zpěvačky Beyoncé Solange Knowles. Krátké šaty, které jí zakrývaly krk i část obličeje, ušil Giles Deacon.
Foto: Reuters
jaz
5. 5. 2015 17:30
Nejočekávanější společenská akce roku proběhla v pondělí večer v New Yorku a nechyběly známé hvězdy šoubyznysu. Některým módním kouskům se ale lidé na sociálních sítích vysmívají.

New York – Met Gala nebo oficiálně Costume Institute Gala je fundraisingová akce ve prospěch Metropolitního muzea umění v New Yorku, na kterou se každoročně sjedou ty nejznámější americké celebrity.

Na společenský večer pořádaný šéfredaktorkou módního časopisu Vogue, která se spolupodílí i na sestavování seznamu pozvaných hostů, jichž bývá většinou kolem 700, dorazila i tentokrát zvučná jména. Nechyběla zpěvačka Beyoncé, herečka Sarah Jessica Parker nebo Rihanna.

Letošním tématem byla oslava čínské módy, proto řada hostů zvolila tematický dress code inspirovaný asijskou kulturou. Díky kreativitě pověřených módních designérů se tak na červeném koberci objevily i velmi výstřední kousky.

 

Právě se děje

před 27 minutami

Veletrh Svět knihy se bude konat až v září

Největší český knižní veletrh a literární festival Svět knihy Praha byl již podruhé odložen. Nejprve se měl místo tradičního květnového termínu konat v červnu, nyní jej pořadatelé chystají na 23. až 26. září. Odklad oznámili v pondělí odpoledne.

"Dospěli jsme k momentu, kdy bychom museli začít s intenzivní komunikací, prodejem vstupenek a dalšími nevratnými kroky. Zároveň neexistují ani orientační informace o tom, jakými pravidly bychom se měli v červnu při organizaci podobné akce řídit," vysvětluje ředitel veletrhu Radovan Auer.

Zmiňuje také fakt, že zatímco v Česku se epidemická situace začíná zlepšovat, v okolních zemích je tomu naopak. "To nás do značné míry limituje při zvaní zahraničních hostů i vystavovatelů," doplňuje Auer. Zářijový termín by měl umožnit přivézt do Prahy zajímavé hosty. Čestným hostem letošního 26. ročníku má být Francie.

Další zprávy