Módní událost roku. Hollywood se oblékl do asijských rób

Costume Institute Gala
Herečka Sarah Jessica Parker zvolila na akci asi nejvýstřednější róbu od značky H&M. Čelenku navrhl Philip Tracey. Na sociálních sítích ji přirovnávají k postavičkám z kreslených filmů.
Na akci v Metropolitním muzeu, kde se sejde více hvězd než na samotných Oscarech, nechyběl ani zpěvák Justin Bieber.
Zpěvačka Rihanna byla nepřehlédnutelná díky své kanárkově žluté róbě s kožešinou od Guo Pei.
Trochu nepohodlný outfit zvolila sestra zpěvačky Beyoncé Solange Knowles. Krátké šaty, které jí zakrývaly krk i část obličeje, ušil Giles Deacon.
Foto: Reuters
jaz
5. 5. 2015 17:30
Nejočekávanější společenská akce roku proběhla v pondělí večer v New Yorku a nechyběly známé hvězdy šoubyznysu. Některým módním kouskům se ale lidé na sociálních sítích vysmívají.

New York – Met Gala nebo oficiálně Costume Institute Gala je fundraisingová akce ve prospěch Metropolitního muzea umění v New Yorku, na kterou se každoročně sjedou ty nejznámější americké celebrity.

Na společenský večer pořádaný šéfredaktorkou módního časopisu Vogue, která se spolupodílí i na sestavování seznamu pozvaných hostů, jichž bývá většinou kolem 700, dorazila i tentokrát zvučná jména. Nechyběla zpěvačka Beyoncé, herečka Sarah Jessica Parker nebo Rihanna.

Letošním tématem byla oslava čínské módy, proto řada hostů zvolila tematický dress code inspirovaný asijskou kulturou. Díky kreativitě pověřených módních designérů se tak na červeném koberci objevily i velmi výstřední kousky.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Rekonstrukce státu a Milion chvilek vyzvaly Radu ČT k odkladu volby dozorčí komise

Iniciativa Rekonstrukce státu vyzvala radní České televize, aby odložili středeční volbu nové dozorčí komise Rady ČT na 8. prosince, kdy situaci posoudí sněmovní volební výbor. Rada svůj poradní orgán odvolala zřejmě v rozporu se zákonem, uvedli v úterý zástupci iniciativy Rekonstrukce státu a spolku Milion chvilek na tiskové konferenci před budovou ČT na Kavčích horách v Praze.

Radní Hana Lipovská odvolání v minulých dnech hájila, podle ní bylo v souladu se zákonem a rada k němu přistoupila s péčí řádného hospodáře. Důvodem byly vážné výhrady k práci komise. Nespokojenost vyvrcholila při projednávání směny pozemku pod ostravským studiem, ke kterému komise včas nedodala některé podklady.

Podle předsedy spolku Milion chvilek Benjamina Rolla Česká televize po 20 letech opět čelí politickým tlakům a je potřeba se jim postavit. Rada se má ve středu zabývat volbou nové komise, přestože ta stávající zřejmě nebyla odvolána v souladu se zákonem, aktualizovaným rozpočtem ČT na letošní rok nebo aktualizovanými dlouhodobými plány ČT na další čtyři roky. Tato témata může podle Rolla použít k nátlaku na generálního ředitele ČT Petra Dvořáka.

Zdroj: ČTK
Další zprávy