Shannen Doherty má rakovinu prsu, čeká ji mastektomie

Magazín Magazín
20. 8. 2015 10:28
Americká herečka, kterou proslavil seriál Beverly Hills 90210, bojuje s rakovinou prsu. Zároveň podala žalobu na firmu, která za ni neplatila zdravotní pojištění.
Shannen Doherty
Shannen Doherty | Foto: Profimedia.cz

Praha – „Ano, mám rakovinu prsu a právě podstupuju léčbu,“ citoval vyjádření americké herečky magazín People.

Shannen Doherty (44) zároveň podala žalobu na firmu Tanner, Mainstain, Glynn & Johnson, která ji obchodně zastupovala, spravovala část jejích financí a hlavně za ni měla platit i zdravotní pojištění. To se podle slov herečky nestalo, a proto byla vyřazena ze zdravotnického systému, do kterého se mohla přihlásit až letos.

Letos v březnu také zjistila, že má invazivní rakovinu prsu, která metastázuje minimálně do jedné lymfatické uzliny. Rakovina u ní podle zjištění lékařů propukla v loňském roce, kdy ale nebyla pojištěná. Při včasné diagnóze šlo nemoc ještě zastavit.

Herečku teď čeká nejspíš mastektomie a léčba chemoterapií.

Detaily soudního sporu nejsou známy, Doherty ale tvrdí, že kvůli špatnému zdravotnímu stavu nemůže pracovat a má vysoké finanční výdaje spojené s léčbou.

Firma, na kterou Doherty podala žalobu, popřála herečce plné uzdravení a zřekla se jakékoli zodpovědnosti za její špatný zdravotní stav. „Naše společnost se bude tvrdě bránit proti všem tvrzením Shannon Doherty u soudu,“ uvedl mluvčí.

Shannon Doherty proslavila role Brendy Walshové v seriálu Beverly Hills 90210, zahrála si i v pokračování 90210: Nová generace. Na konci 90. let se objevila v divácky úspěšném seriálu Čarodějky.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Fotbalový Liberec prodloužil smlouvu s kapitánem Mikulou

Fotbalový Liberec si pojistil služby kapitána Jana Mikuly. Osmadvacetiletý defenzivní univerzál prodloužil se severočeským ligovým klubem smlouvu o další dvě sezony. Slovan o tom informoval na svém webu.

"V Liberci jsem od začátku roku 2017, za tu dobu jsem si zde zvykl a jsem tady spokojený. Je tu dobrý kolektiv a já budu rád dál jeho součástí," uvedl Mikula.

"Miky je součástí Slovanu už pár roků a je dobře, že zůstává. Je to charakterově výborný kluk, který má zkušenosti a je poctivým fotbalistou. Je velmi zodpovědný v defenzivní práci, ale umí i zaútočit. Je také skvělým týmovým hráčem. Jeho další nespornou výhodou je univerzálnost. V defenzivě umí zahrát více postů, když nás tlačí bota při zranění některých hráčů," doplnil liberecký kouč Pavel Hoftych.

Mikula má na kontě 135 ligových startů a čtyři vstřelené branky. Nejvyšší soutěž hrál vedle Liberce také za Slavii Praha a Jihlavu.

Další zprávy