Na rakovinu zemřel pes Uggie. Proslavil ho film The Artist

ČTK ČTK
13. 8. 2015 9:59
Uggie, známý z oscarového snímku The Artist, měl jako první pes obtisknuté tlapky na hollywoodském chodníku slávy.
pes Uggie
pes Uggie | Foto: Profimedia.cz

Los Angeles - Uhynul pes Uggie, který se zaskvěl v oscarovém snímku The Artist z roku 2011. Energický Jack Russell teriér měl rakovinu prostaty a dožil se 13 let, oznámil podle agentury Reuters majitel psa.

Bílý pes s hnědými fleky na hlavě si získal srdce diváků a přitahoval pozornost médií při promenádách po červených kobercích. Zemřel minulý týden v Los Angeles.

"S lítostí informujeme všechny naše přátele, rodinu a Uggieho fanoušky, že náš milovaný chlapec zemřel," oznámil na Facebooku majitel a cvičitel Omar Von Muller. "Děkuji za vaši podporu, ale nějaký čas nebudu číst komentáře, protože teď je to příliš bolestivé," dodal.

Uggie se v hollywoodském filmu zhostil role psa po boku francouzského herce Jeana Dujardina. The Artist získal pět Oscarů, včetně toho pro nejlepší film. Fanoušci Uggieho vedli neúspěšnou kampaň za možnost nominovat na Oscara i psího protagonistu.

Uggie se po filmovém úspěchu stal hvězdou televizních show a v roce 2012 se stal prvním psem, jehož tlapky byly obtisknuty do betonu na hollywoodském chodníku slávy před kinem Grauman's Chinese Theatre. Dostalo se mu tak stejné pocty jako hereckým legendám typu Elizabeth Taylor, Johna Waynea nebo Judy Garland.

Uggie, který si rovněž zahrál ve filmech Voda pro slony a Volte mě!, v roce 2012 odešel do filmového důchodu.

 

Právě se děje

před 22 minutami

V Praze Kbelích dnes večer přistál první ze dvou nových letounů CASA pro českou armádu. Modernizovaný model doplní nynější flotilu čtyř letounů

Zdroj: ČTK
Další zprávy