Rowlingová ztrapnila na Twitteru viceprezidenta Pence. Tisíce lidí ji oslavují, další zatracují

hrz
31. 1. 2017 17:00
Spisovatelka J. K. Rowlingová rozpoutala na Twitteru bouřlivou diskusi. Na jejím začátku připomněla slova viceprezidenta Pence z prosince 2015 o tom, že zakázat vstup muslimům do USA je protiústavní. Na konci se už řešilo, zda Harry Potter někoho začaroval v žábu a zda Hermiona byla mimoňka.
Foto:

Proslulá britská spisovatelka J. K. Rowlingová udělala na Twitteru zase pořádně rušno, upozorňuje server Mashable. Připomněla přes rok starý tweet, v němž nynější viceprezident Mike Pence říká: "Volání po zákazu vstupu muslimů do USA jsou útočná a protiústavní."

K tomuto retweetu připojila biblický citát: "Co člověk získá, když získá celý svět, ale ztratí svou duši?" Její příspěvek měl v úterý po poledni již 63 tisíc lajků a retweetlo ho 30 tisíc uživatelů.

Rowlingová rovněž retweetla informaci o tom, že držitelům zelených karet (tedy identifikačních karet pro legální obyvatele neamerické národnosti) policie nyní nasazuje pouta, přezkoumává jejich profily na sociálních sítích a ptá se jich, jaký mají názor na prezidenta Trumpa. "Když jsem v 80. letech pracovala pro Amnesty International, slýchávali jsme podobná vyprávění od politických vězňů v diktaturách," poznamenala.

Poradila si i s jedním z kritiků, který se do ní pustil slovy, že celá její kariéra je založená na příbězích o tom, jak nějaký mimoň proměňuje lidi v žáby, tak ať se laskavě neplete do politiky.

"Ve - svobodných - zemích - může - kdokoliv - hovořit - o - politice. Zkuste si ty slabiky hláskovat, nebo poproste někoho, kdo umí číst plynule, aby vám pomohl."

Po další bouřlivé diskusi jen s povzdechem konstatovala: "Lidi, já vás miluju. Teď mám profil z půlky zaplněný lidmi, kteří poukazují na to, že Harry Potter nikdy nikoho neproměnil v žábu a nerd byla Hermiona"

 

Právě se děje

před 7 hodinami

Papež zrušil kvůli bolesti nohy obřady

Papež František kvůli bolesti nervů v noze zrušil dva náboženské obřady plánované na 24. a 25. ledna a každoroční projev pro diplomaty sloužící u Svatého stolce, který měl přednést v pondělí. Svou tradiční nedělní modlitbu Anděl páně ale přednese. Podobné zdravotní potíže trápily hlavu katolické církve již na přelomu roku. Nové problémy vznáší otazníky nad jeho cestou do Iráku plánovanou na začátek března, kterou už tak ohrožovala pandemie covidu-19. Papežovy zahraniční cesty jsou většinou velmi náročné, hlava církve se při nich setkává s velkým množstvím lidí, slouží dlouhé mše a hodně cestuje.

Zdroj: ČTK
Další zprávy