Rowlingová ztrapnila na Twitteru viceprezidenta Pence. Tisíce lidí ji oslavují, další zatracují

hrz
31. 1. 2017 17:00
Spisovatelka J. K. Rowlingová rozpoutala na Twitteru bouřlivou diskusi. Na jejím začátku připomněla slova viceprezidenta Pence z prosince 2015 o tom, že zakázat vstup muslimům do USA je protiústavní. Na konci se už řešilo, zda Harry Potter někoho začaroval v žábu a zda Hermiona byla mimoňka.
Foto:

Proslulá britská spisovatelka J. K. Rowlingová udělala na Twitteru zase pořádně rušno, upozorňuje server Mashable. Připomněla přes rok starý tweet, v němž nynější viceprezident Mike Pence říká: "Volání po zákazu vstupu muslimů do USA jsou útočná a protiústavní."

K tomuto retweetu připojila biblický citát: "Co člověk získá, když získá celý svět, ale ztratí svou duši?" Její příspěvek měl v úterý po poledni již 63 tisíc lajků a retweetlo ho 30 tisíc uživatelů.

Rowlingová rovněž retweetla informaci o tom, že držitelům zelených karet (tedy identifikačních karet pro legální obyvatele neamerické národnosti) policie nyní nasazuje pouta, přezkoumává jejich profily na sociálních sítích a ptá se jich, jaký mají názor na prezidenta Trumpa. "Když jsem v 80. letech pracovala pro Amnesty International, slýchávali jsme podobná vyprávění od politických vězňů v diktaturách," poznamenala.

Poradila si i s jedním z kritiků, který se do ní pustil slovy, že celá její kariéra je založená na příbězích o tom, jak nějaký mimoň proměňuje lidi v žáby, tak ať se laskavě neplete do politiky.

"Ve - svobodných - zemích - může - kdokoliv - hovořit - o - politice. Zkuste si ty slabiky hláskovat, nebo poproste někoho, kdo umí číst plynule, aby vám pomohl."

Po další bouřlivé diskusi jen s povzdechem konstatovala: "Lidi, já vás miluju. Teď mám profil z půlky zaplněný lidmi, kteří poukazují na to, že Harry Potter nikdy nikoho neproměnil v žábu a nerd byla Hermiona"

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 7 hodinami

Při nehodě auta a malotraktoru zemřel na Domažlicku starší muž

Jednu oběť má nehoda osobního auta a malotraktoru u Záhořan na Domažlicku. Auto zezadu narazilo do malého traktoru a jeho řidiče náraz vymrštil do příkopu, na místě zemřel. ČTK o tom informovala krajská policejní mluvčí Dagmar Jiroušková.

Nehoda se stala okolo 16:45 na silnici III/1836 u obce Záhořany. Řidič vozu Volvo ve věku 22 let jel ve směru od Záhořan na Spáňov. "Z dosavadního šetření vyplývá, ze řidič osobního vozidla zezadu narazil do vpředu jedoucího malotraktoru značky Vari, které řídil 77letý řidič. Po střetu byl řidič z malotraktoru vymrštěn do silničního příkopu. Při nehodě došlo k jeho zranění, kterému na místě podlehl," popsala Jiroušková.

Požití alkoholu a jiných omamných a psychotropních látek u řidiče osobního vozidla policisté na místě vyloučili. Okolnosti tragické nehody nyní policie vyšetřuje.

Zdroj: ČTK
Další zprávy