Jennifer Lawrence znectila při natáčení Hunger Games posvátné kameny na Havaji. Lidé chtějí omluvu

pv
11. 12. 2016 8:00
Americká herečka v show Grahama Nortona uvedla, že si při natáčení snímku Hunger Games na Havaji "škrábala zadek" o tamní posvátné kameny, kdy se pak jeden z nich uvolnil a spadnul ze skály. Lidé na sociálních sítích se teď rozčilují, že Američanka nemá žádnou úctu k místním lidem a vyžadují, aby se omluvila.
Herečka na premiéře snímku Hunger Games: Síla vzdoru 2
Herečka na premiéře snímku Hunger Games: Síla vzdoru 2 | Foto: Reuters

Jennifer Lawrence se dostala pod palbu kritiky poté, co v talk show Grahama Nortona odvyprávěla historku z natáčení filmu Hunger Games na Havaji, při kterém si dle vlastních slov škrábala zadek o posvátné kameny. Lidé se nad jejím chováním a vyjadřováním rozohnili na sociálních sítích, protože bylo podle nich chování americké herečky urážlivě a požadují, aby se omluvila. O zprávě píše server BBC.

“Natáčeli jsme na Havaji, kde byly místní posvátné kameny.Jenomže já jsem byla celé natáčení v plavkách a musím se přiznat, že ty kameny byly skvělé při svědění zadku," popisovala herečka.

Při jednom “škrábání” se pak dokonce podle vyprávění herečky jeden z kamenů uvolnil a skutálel se ze skály, kde málem trefil jednoho ze zvukařů filmu. “Všichni Havajané tam začali zběsile pobíhat a hulákat, že je to boží prokletí. Já jsem jenom stála za rohem a říkala si, že jejich prokletí jsem tak maximálně já a můj zadek,” dodala za úsměvu dalších hostů a diváku show.

Tón jejího vyprávění, kdy to působilo, jako kdyby se místním lidem vysmívala, se nelíbil mnoha lidem na sociálních sítích, kteří začali požadovat, aby se herečka za svá slova i činy omluvila. Pod videem, které na svůj Facebook umístila stanice BBC, například lidé tvrdili, že se jedná nejspíše jen o nedorozumění. "Připadá jí to vtipné, protože nepatří do tamní kultury," napsal pod příspěvek jeden z diskutujících. Další dodal, že se jedná v podstatě o zločin, když zničíte historickou a kulturní památku.

Herečka se k případu zatím nevyjádřila. Jak se ukázalo, nejedná se o první případ, kdy o této příhodě vyprávěla. Jak dříve uvedla v jiném rozhovoru, sama prý předtím nevěděla, že jsou kameny posvátné.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 39 minutami

Havlíček: Vláda chce přispět na zvýšené ceny energií 800 000 domácností

Vláda chce pomocí takzvaných energetických šeků přispět na výdaje za zdražující se elektřinu zhruba 800 000 nízkopříjmových rodin. Zaplatit jim plánuje kolem poloviny částky za zvýšené náklady. Vyplácet by mohla začít již v listopadu, řekl dnes v pořadu České televize Otázky Václava Moravce ministr průmyslu a obchodu a dopravy Karel Havlíček (za ANO). S nějakou formou podpory souhlasí i předseda poslaneckého klubu Pirátů Jakub Michálek či předseda klubu KDU-ČSL Jan Bartošek. Proti se naopak postavil předseda poslanců hnutí SPD Radim Fiala.

Krátkodobý plán na pomoc domácnostem potenciálně ohroženým energetickou chudobou bude podle Havlíčka hotový do několika týdnů. V říjnu by ho mohla schválit vláda, v listopadu by již stát mohl doručovat peníze lidem. Na počátku října se však v Česku uskuteční volby do Poslanecké sněmovny, po kterých se může složení kabinetu změnit.

Zdroj: ČTK
Další zprávy