Jennifer Lawrence znectila při natáčení Hunger Games posvátné kameny na Havaji. Lidé chtějí omluvu

pv
11. 12. 2016 8:00
Americká herečka v show Grahama Nortona uvedla, že si při natáčení snímku Hunger Games na Havaji "škrábala zadek" o tamní posvátné kameny, kdy se pak jeden z nich uvolnil a spadnul ze skály. Lidé na sociálních sítích se teď rozčilují, že Američanka nemá žádnou úctu k místním lidem a vyžadují, aby se omluvila.
Herečka na premiéře snímku Hunger Games: Síla vzdoru 2
Herečka na premiéře snímku Hunger Games: Síla vzdoru 2 | Foto: Reuters

Jennifer Lawrence se dostala pod palbu kritiky poté, co v talk show Grahama Nortona odvyprávěla historku z natáčení filmu Hunger Games na Havaji, při kterém si dle vlastních slov škrábala zadek o posvátné kameny. Lidé se nad jejím chováním a vyjadřováním rozohnili na sociálních sítích, protože bylo podle nich chování americké herečky urážlivě a požadují, aby se omluvila. O zprávě píše server BBC.

“Natáčeli jsme na Havaji, kde byly místní posvátné kameny.Jenomže já jsem byla celé natáčení v plavkách a musím se přiznat, že ty kameny byly skvělé při svědění zadku," popisovala herečka.

Při jednom “škrábání” se pak dokonce podle vyprávění herečky jeden z kamenů uvolnil a skutálel se ze skály, kde málem trefil jednoho ze zvukařů filmu. “Všichni Havajané tam začali zběsile pobíhat a hulákat, že je to boží prokletí. Já jsem jenom stála za rohem a říkala si, že jejich prokletí jsem tak maximálně já a můj zadek,” dodala za úsměvu dalších hostů a diváku show.

Tón jejího vyprávění, kdy to působilo, jako kdyby se místním lidem vysmívala, se nelíbil mnoha lidem na sociálních sítích, kteří začali požadovat, aby se herečka za svá slova i činy omluvila. Pod videem, které na svůj Facebook umístila stanice BBC, například lidé tvrdili, že se jedná nejspíše jen o nedorozumění. "Připadá jí to vtipné, protože nepatří do tamní kultury," napsal pod příspěvek jeden z diskutujících. Další dodal, že se jedná v podstatě o zločin, když zničíte historickou a kulturní památku.

Herečka se k případu zatím nevyjádřila. Jak se ukázalo, nejedná se o první případ, kdy o této příhodě vyprávěla. Jak dříve uvedla v jiném rozhovoru, sama prý předtím nevěděla, že jsou kameny posvátné.

 

Právě se děje

před 11 minutami

 Kvůli spornému zákonu o hanobení čínské národní hymny obyvatelé Hongkongu opět protestují v ulicích

Policie na jejich rozehnání použila slzný plyn a ve velkém počtu střeží budovu hongkongského parlamentu, který má dnes normu projednávat, uvedla agentura DPA.

Stovky příslušníků pořádkové policie v očekávání nepokojů vztyčily kolem parlamentu dvoumetrovou bariéru. Demonstranti se však v masovém měřítku nesešli, uvedl hongkongský deník South China Morning Post. Podle něj skupinky demonstrantů ojediněle zastavovaly dopravu a policie proti nim použila slzný plyn. Zatčeno bylo 16 demonstrantů, z nichž tři jsou obviněni, že u sebe měli zápalné láhve.

Zdroj: ČTK
Další zprávy