Jennifer Lawrence znectila při natáčení Hunger Games posvátné kameny na Havaji. Lidé chtějí omluvu

pv
11. 12. 2016 8:00
Americká herečka v show Grahama Nortona uvedla, že si při natáčení snímku Hunger Games na Havaji "škrábala zadek" o tamní posvátné kameny, kdy se pak jeden z nich uvolnil a spadnul ze skály. Lidé na sociálních sítích se teď rozčilují, že Američanka nemá žádnou úctu k místním lidem a vyžadují, aby se omluvila.
Herečka na premiéře snímku Hunger Games: Síla vzdoru 2
Herečka na premiéře snímku Hunger Games: Síla vzdoru 2 | Foto: Reuters

Jennifer Lawrence se dostala pod palbu kritiky poté, co v talk show Grahama Nortona odvyprávěla historku z natáčení filmu Hunger Games na Havaji, při kterém si dle vlastních slov škrábala zadek o posvátné kameny. Lidé se nad jejím chováním a vyjadřováním rozohnili na sociálních sítích, protože bylo podle nich chování americké herečky urážlivě a požadují, aby se omluvila. O zprávě píše server BBC.

“Natáčeli jsme na Havaji, kde byly místní posvátné kameny.Jenomže já jsem byla celé natáčení v plavkách a musím se přiznat, že ty kameny byly skvělé při svědění zadku," popisovala herečka.

Při jednom “škrábání” se pak dokonce podle vyprávění herečky jeden z kamenů uvolnil a skutálel se ze skály, kde málem trefil jednoho ze zvukařů filmu. “Všichni Havajané tam začali zběsile pobíhat a hulákat, že je to boží prokletí. Já jsem jenom stála za rohem a říkala si, že jejich prokletí jsem tak maximálně já a můj zadek,” dodala za úsměvu dalších hostů a diváku show.

Tón jejího vyprávění, kdy to působilo, jako kdyby se místním lidem vysmívala, se nelíbil mnoha lidem na sociálních sítích, kteří začali požadovat, aby se herečka za svá slova i činy omluvila. Pod videem, které na svůj Facebook umístila stanice BBC, například lidé tvrdili, že se jedná nejspíše jen o nedorozumění. "Připadá jí to vtipné, protože nepatří do tamní kultury," napsal pod příspěvek jeden z diskutujících. Další dodal, že se jedná v podstatě o zločin, když zničíte historickou a kulturní památku.

Herečka se k případu zatím nevyjádřila. Jak se ukázalo, nejedná se o první případ, kdy o této příhodě vyprávěla. Jak dříve uvedla v jiném rozhovoru, sama prý předtím nevěděla, že jsou kameny posvátné.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Chemičku Deza z holdingu Agrofert znovu prověřuje Česká inspekce životního prostředí, píše server

Podle serveru iRozhlas unikly z areálu chemičky začátkem letošního roku do ovzduší neznámé látky. "A v okolí závodu byl podle místních obyvatel cítit několik hodin silný zápach. Deza jakékoliv pochybení odmítá," píše server.

Jméno chemičky se v médiích objevilo i ve spojitosti s otravou řeky Bečvy, kdy do ní podle České inspekce životního prostředí unikly kyanidy, které poškodily vodní biotop asi na 40 kilometrech toku od Valašského Meziříčí po Přerov. Do kafilerie tehdy odvezli rybáři více než 40 tun ryb.

Viníka ekologické havárie úřady zatím nenašly, Deník Referendum ale v listopadu napsal, že se v den otravy se v Deze, která patří do holdingu Agrofert, stala havárie. Podle deníku se incident stal v kaustifikační jednotce, odkud unikla směs látek. Mluvčí Agrofertu Karel Hanzelka poté řekl ČTK, že šlo o provozní událost, která neměla charakter havárie a z podstaty nemohla být příčinou otravy.

Zdroj: Domácí , ČTK
Další zprávy