reklama
 
 

Na Barbie jsi tlustá, vzkazují lidé Schumerové. Se společností je něco špatně, odvětila herečka

8. 12. 2016 12:00
Námluvy herečky Amy Schumerové a společnosti Mattel vyvolaly vášnivé reakce na sociálních sítích. Část lidí spílá společnosti za to, že chce pětatřicetiletou Američanku obsadit do role v připravovaném snímku o Barbie, protože podle nich herečka nesplňuje fyzická očekávání, která jsou s panenkou spojena. Kritiky si všimla i samotná herečka, podle které podobné reakce ukazují, že je v naší společnosti něco špatně. “Jak by mě mohly urážet narážky na moji tloušťku, když vím, že nejsem tlustá a nestydím se za to,” uvedla v příspěvku na Instagramu.

Herečka Amy Schumerová se opět stala terčem urážek kvůli své postavě. Společnost Mattel si ji totiž vybrala jako možnou kandidátku na hlavní roli v připravovaném snímku o panence Barbie, což vyvolalo vášnivou diskusi na sociálních sítí. Mnoho lidí si stěžovalo, že pětatřicetiletá Schumerová nesplňuje fyzická očekávání, která jsou s panenkou spojena.

“Barbie je definice dokonalosti,” uvedl jeden z diskutujících na Twitteru. “Mattel naprosto ničí image panenky, když umožní být Amy Schumerové Barbie,” doplnil další. A nejednalo se o žádné nahodilé výkřiky, herečka je dlouhodobě urážena za svou postavu, která ve spojení s panenkou rozzuřila mnoho lidí ještě více.

Kritiky si všimla i samotná Schumerová, která se k ní vyjádřila u příspěvku na sociální síti Instagram. Na tu umístila fotografii jednoho z paparazziů, který jí zachytil vycházet z moře v plaveckém úboru. “Jak by mě mohly urážet narážky na moji tloušťku, když vím, že nejsem tlustá a nestydím se za to,” napsala.

V příspěvku zároveň vyjádřila “nejhlubší sympatie” trollům, kteří jsou podle ní v daleko větších bolestech, než my dokážeme kdy pochopit. “Chtěla bych jim poděkovat za to, že jasně ukázali, že právě já jsem správná volba. Podobné reakce totiž ukazují, že je v naší společnosti něco špatně a musíme společně pracovat na tom, aby se to změnilo.

Very very honored to be nominated for 2 Grammys and to be considered to play an important and evolving icon. Is it fat shaming if you know you're not fat and have zero shame in your game? I don't think so. I am strong and proud of how I live my life and say what I mean and fight for what I believe in and I have a blast doing it with the people I love. Where's the shame? It's not there. It's an illusion. When I look in the mirror I know who I am. Im a great friend, sister, daughter and girlfriend. I'm a badass comic headlining arenas all over the world and making tv and movies and writing books where I lay it all out there and I'm fearless like you can be. Thanks to everyone for the kind words and support and again my deepest sympathy goes out to the trolls who are in more pain than we will ever understand. I want to thank them for making it so evident that I am a great choice. It's that kind of response that let's you know something's wrong with our culture and we all need to work together to change it. Anyone who has ever been bullied or felt bad about yourself I am out there fighting for you, for us. And I want you to fight for yourself too! We need to laugh at the haters and sympathize with them. They can scream as loud as they want. We can't hear them because we are getting shit done. I am proud to lead by example. "I say if I'm beautiful, I say if I'm strong. You will not determine my story. I will" #thegirlwiththelowerbacktattoo

Fotka zveřejněná uživatelem @amyschumer,

autor: pv | 8. 12. 2016 12:00

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama