Hollywoodský herec George Clooney se prý zasnoubil

ČTK ČTK
27. 4. 2014 8:14
Americký tisk píše, že se herec zasnoubil s britskou právničkou Amal Alamuddinovou.
Oscar 2012 - George Clooney a Stacy Keibler
Oscar 2012 - George Clooney a Stacy Keibler | Foto: Reuters

Los Angeles - Hollywoodská hvězda George Clooney se podle amerického tisku zasnoubila s britskou právničkou Amal Alamuddinovou.

Uvedla to dnes agentura Reuters. Clooneyho mluvčí to nepotvrdil, ale ani nevyvrátil. Herec kdysi tvrdil, že není vhodný pro manželství.

Dvaapadesátiletý Clooney a šestatřicetiletá Alamuddinová oslavovali své zasnoubení minulý týden s přáteli v jedné restauraci v Los Angeles, uvedl časopis People. Mladá žena měla přitom na ruce velký prsten.

O jejich zasnoubení se zmínil i deník The New York Post. Clooney a Alamuddinová spolu chodí podle médií od loňského října.

Clooney již byl ženatý

Clooneyho zástupce Stan Rosenfield zprávy nepotvrdil, ale ani nevyvrátil. Agentuře Reuters řekl, že hercův soukromý život nekomentuje.

Dvojnásobný držitel Oscara, který je také aktivistou v oblasti lidských práv, již ženatý byl. Jeho manželkou byla Talia Balsamová. Od rozvodu v roce 1993 byl Clooney bulvárním tiskem označován za jednoho z nejsvůdnějších svobodných mužů Hollywoodu.

Alamuddinová se jako právnička specializuje na mezinárodní právo a na lidská práva. Zastupovala například zakladatele serveru WikiLeaks Juliana Assange a bývalou ukrajinskou premiérku Juliji Tymošenkovou. Je libanonského původu a mluví prý plynně nejen anglicky, ale i francouzsky a arabsky.

 

Právě se děje

před 39 minutami

Pražská ČSSD navrhla, aby kandidátku v hlavním městě vedla Maláčová

Předsednictvo pražské ČSSD požádalo celostátní vedení strany, aby v čele kandidátky v hlavním městě v letošních sněmovních volbách byla ministryně práce a místopředsedkyně ČSSD Jana Maláčová, sdělil předseda pražské sociální demokracie Petr Pavlík. Postup, podle kterého o vedoucí místo kandidátky přijde bývalý ministr zahraničí Tomáš Petříček (ČSSD), je podle něj však v rozporu s řádem přípravy voleb. Na úpravu kandidátky upozornil server Seznam Zprávy.

Podle pondělního usnesení pražské ČSSD, které bylo podle Pavlíka schváleno o jeden hlas, by se měl kromě Maláčové na druhém místě kandidátky objevit bývalý předseda Zelených Matěj Stropnický a na pátém místě někdejší ministr zdravotnictví Miloslav Ludvík. Nikoho z nich však nenavrhla žádná z pražských organizací do 18. března, dokdy na to měly čas, řekl Pavlík. "Vůbec neprošli primárními volbami, je to v rozporu s řádem přípravy voleb," sdělil Pavlík ČTK.

Zdroj: ČTK
Další zprávy