Hollywoodský herec George Clooney se prý zasnoubil

ČTK ČTK
27. 4. 2014 8:14
Americký tisk píše, že se herec zasnoubil s britskou právničkou Amal Alamuddinovou.
Oscar 2012 - George Clooney a Stacy Keibler
Oscar 2012 - George Clooney a Stacy Keibler | Foto: Reuters

Los Angeles - Hollywoodská hvězda George Clooney se podle amerického tisku zasnoubila s britskou právničkou Amal Alamuddinovou.

Uvedla to dnes agentura Reuters. Clooneyho mluvčí to nepotvrdil, ale ani nevyvrátil. Herec kdysi tvrdil, že není vhodný pro manželství.

Dvaapadesátiletý Clooney a šestatřicetiletá Alamuddinová oslavovali své zasnoubení minulý týden s přáteli v jedné restauraci v Los Angeles, uvedl časopis People. Mladá žena měla přitom na ruce velký prsten.

O jejich zasnoubení se zmínil i deník The New York Post. Clooney a Alamuddinová spolu chodí podle médií od loňského října.

Clooney již byl ženatý

Clooneyho zástupce Stan Rosenfield zprávy nepotvrdil, ale ani nevyvrátil. Agentuře Reuters řekl, že hercův soukromý život nekomentuje.

Dvojnásobný držitel Oscara, který je také aktivistou v oblasti lidských práv, již ženatý byl. Jeho manželkou byla Talia Balsamová. Od rozvodu v roce 1993 byl Clooney bulvárním tiskem označován za jednoho z nejsvůdnějších svobodných mužů Hollywoodu.

Alamuddinová se jako právnička specializuje na mezinárodní právo a na lidská práva. Zastupovala například zakladatele serveru WikiLeaks Juliana Assange a bývalou ukrajinskou premiérku Juliji Tymošenkovou. Je libanonského původu a mluví prý plynně nejen anglicky, ale i francouzsky a arabsky.

 

Právě se děje

před 31 minutami

Norský král Harald V. je v nemocnici, důvod není znám

Norský král Harald V. byl v pátek ráno hospitalizován. Podle agentury AP to oznámil královský palác. Podrobnosti o stavu 83letého panovníka a důvodu jeho přijetí do nemocnice nesdělil. Státnické povinnosti, včetně plánované schůzky s norskou vládou, převzal králův syn, 47letý korunní princ Haakon.

Král má v Norsku převážně reprezentativní úlohu. Harald V. nastoupil na trůn po smrti svého otce krále Olava V. v lednu 1991 a v zemi je velmi oblíbený. V minulosti proslul jako vynikající jachtař a reprezentoval svou zemi i na olympijských hrách.

V posledních letech ale trpí norský král zdravotními problémy. V roce 2003 podstoupil operaci, při níž mu byl úspěšně odstraněn zhoubný nádor na močovém měchýři. V roce 2005 se podrobil operaci srdce. Naposledy byl hospitalizován letos v lednu.

Další zprávy