Za výlet do Babovřesk diváci odevzdali přes dvacet milionů

ČTK Kultura ČTK, Kultura
4. 3. 2014 17:56
V českých kinech byly o víkendu úspěšné i dvě novinky: animovaná Velká oříšková loupež a akční Non-stop s čerstvě oscarovou Lupitou Nyong´o.
Foto: Falcon

Praha - Komedie Zdeňka Trošky Babovřesky 2 i druhý týden po premiéře zhlédlo v českých kinech nejvíc diváků. O víkendu se přidalo 41 695 milovníků svérázného humoru a celkem jich už je 144 tisíc, což znamená dvacet milionů korun zanechaných v pokladnách biografů.

Na druhé místo žebříčku návštěvnosti zvláště nejmenší diváci spolu s rodiči vynesli animovanou dobrodružnou komedii s názvem Velká oříšková loupež, natočenou v koprodukci Kanady s Jižní Koreou. Vzápětí po premiéře ji zhlédlo přes šestnáct tisíc lidí.

Za ní je americký snímek Památkáři o unikátní vojenské jednotce, jejíž členové nasazovali vlastní krky, aby z rukou nacistů vyrvali umělecké skvosty, které během války nakradli. Natočil ji George Clooney, který se na ní podílel i jako herec, spoluscenárista a producent. Vidělo ji 12 304 lidí.

Čtvrté místo obsadil australský Lego příběh a za ním je další novinka - americký akční thriller Non-stop, ve kterém Liam Neeson zodpovědný za bezpečnost cestujících bojuje ve velkém dopravním letadle proti neznámému teroristovi. Ve filmu hraje i čerstvá držitelka Oscara Lupita Nyongo´o.

 

Právě se děje

před 27 minutami

Brankář Šeda prodloužil s Mladou Boleslaví smlouvu do roku 2021

Fotbalový brankář Jan Šeda prodloužil v Mladé Boleslavi smlouvu do června 2021. Čtyřiatřicetiletý gólman už za Středočechy odchytal přes stovku zápasů, o pokračování spolupráce se zkušenou oporou klub informoval na svém webu.

"Je to zkušený brankář, který v Mladé Boleslavi opakovaně pomohl klubu v těžkých situacích a dnes by už měl být tím správným mentorem pro naše mladé brankáře v áčku i béčku a svými zkušenostmi by jim měl pomáhat ve sportovním růstu na prvoligovou úroveň," uvedl prezident klubu Josef Dufek. "Nová smlouva je pro mě samozřejmě pocta a nad jejím podepsáním jsem se nemusel dvakrát rozmýšlet. Věřím, že předvedu ještě spoustu dobrých výkonů," prohlásil Šeda.

V nejvyšší české soutěži odchytal za středočeský celek 118 ligových zápasů. V aktuálním ročníku zasáhl do 15 utkání, ve zbylých deseti dostal přednost třiadvacetiletý Jan Stejskal. "Je pravda, že patřím k nejstarším hráčům dnešního týmu, a věřím, že stále mám a budu mít mančaftu co předávat ze svých zkušeností," konstatoval Šeda, který v minulosti hrál za nizozemský Waalwijk a indický tým Goa. Krátce působil i v Teplicích, za něž si ale ligový start nepřipsal.

Šeda je druhým hráčem Mladé Boleslavi, který v nedávné době prodloužil s klubem kontrakt. V polovině května učinil stejný krok kapitán Marek Matějovský. Osmatřicetiletý záložník se momentálně zotavuje z opakované operace achilovky a není jasné, kdy se znovu vrátí do hry.

Další zprávy