Za výlet do Babovřesk diváci odevzdali přes dvacet milionů

ČTK Kultura ČTK, Kultura
4. 3. 2014 17:56
V českých kinech byly o víkendu úspěšné i dvě novinky: animovaná Velká oříšková loupež a akční Non-stop s čerstvě oscarovou Lupitou Nyong´o.
Foto: Falcon

Praha - Komedie Zdeňka Trošky Babovřesky 2 i druhý týden po premiéře zhlédlo v českých kinech nejvíc diváků. O víkendu se přidalo 41 695 milovníků svérázného humoru a celkem jich už je 144 tisíc, což znamená dvacet milionů korun zanechaných v pokladnách biografů.

Na druhé místo žebříčku návštěvnosti zvláště nejmenší diváci spolu s rodiči vynesli animovanou dobrodružnou komedii s názvem Velká oříšková loupež, natočenou v koprodukci Kanady s Jižní Koreou. Vzápětí po premiéře ji zhlédlo přes šestnáct tisíc lidí.

Za ní je americký snímek Památkáři o unikátní vojenské jednotce, jejíž členové nasazovali vlastní krky, aby z rukou nacistů vyrvali umělecké skvosty, které během války nakradli. Natočil ji George Clooney, který se na ní podílel i jako herec, spoluscenárista a producent. Vidělo ji 12 304 lidí.

Čtvrté místo obsadil australský Lego příběh a za ním je další novinka - americký akční thriller Non-stop, ve kterém Liam Neeson zodpovědný za bezpečnost cestujících bojuje ve velkém dopravním letadle proti neznámému teroristovi. Ve filmu hraje i čerstvá držitelka Oscara Lupita Nyongo´o.

 

Právě se děje

před 37 minutami

Růst průměrné mzdy ve 4. čtvrtletí podle odhadů zpomalil

Průměrná mzda loni ve čtvrtém čtvrtletí zřejmě po zohlednění inflace stoupla o méně než jedno procento. Růst byl tedy nižší než ve třetím čtvrtletí. Někteří analytici ale nevylučují výraznější růst. Nominální růst průměrné mzdy, který nezohledňuje inflaci, analytici odhadují za čtvrté čtvrtletí většinou kolem tří procent. Zároveň ekonomové upozorňují, že v současné situaci ovlivněné pandemií jsou odhady velmi nejisté, mimo jiné i kvůli přístupu firem k vyplácení odměn na konci roku.

Za celý rok 2020 by mohl podle odhadů činit nominální růst průměrné mzdy více než tři procenta, průměrná míra inflace přitom loni byla 3,2 procenta. Data zveřejní Český statistický úřad v pondělí 8. března.

Loni ve třetím čtvrtletí průměrná mzda v Česku meziročně vzrostla o 5,1 procenta na 35 402 korun. Zaměstnanci tak brali o 1716 Kč hrubého více než před rokem. Reálně, tedy při zohlednění inflace, stouply platy o 1,7 procenta.

Zdroj: ČTK
Další zprávy