FOTO Hollywoodské hvězdy v Praze: Pitt, Clooney i Tarantino!

FOTO Hollywoodské hvězdy v Praze: Pitt, Clooney i Tarantino!
Figuríny Madame Tussauds jsou známé pro svoji detailní realističnost. Výroba jedné figuríny, jako zde Nicole Kidman, údajně zabere až čtyři měsíce práce početného týmu lidí. Náklady dosahují téměř pěti milionů korun.
Celá výstava čítá pouze sedm soch v jediné místnosti. Návštěvník má ale v ceně vstupenky samozřejmě možnost prohlédnout si i zbytek expozice muzea.
Jeden z nejobletovanějších párů Hollywoodu, Brad Pitt a Angelina Jolie, zde při focení zaručeně ani nemrkne. Fotoaparát je každopádně téměř povinná výbava každého návštěvníka.
Slavný režisér a scenárista Quentin Tarantino při své slavné póze.
Foto: Aktuálně.cz
Jakub Plíhal
10. 4. 2014 17:01
Lady Gaga, Brad Pitt, Angelina Jolie a další hvězdy dorazily do Česka. Slavné figuríny hvězd z dílny Madame Tussauds jsou k vidění v Praze.

Praha - Světoznámé muzeum voskových figurín Madame Tussauds otevírá od 11. dubna v pražském Muzeu voskových figurín první expozici ve střední a východní Evropě.

Minimálně do října letošního roku tak mají návštěvníci možnost sednout si na gauč vedle George Clooneyho, zapózovat si s Bradem Pittem a Angelinou Jolie nebo se vyfotit s vedle stojícím E. T. mimozemšťanem. Vstupné činí 160 korun pro dospělé a 100 korun pro děti.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 6 hodinami

Vláda USA žaluje Texas, změnou volebních obvodů podle ní diskriminuje menšiny

Americké ministerstvo spravedlnosti dnes podalo žalobu na stát Texas, který podle něj překreslením hranic volebních obvodů diskriminuje tamní latinskoamerickou a černošskou populaci. Jedná se o první žalobu, která napadá nové volební hranice po jejich nedávné změně v souvislosti s se sčítáním lidu. Právní experti očekávají, že se podobných sporů povede celá řada.

Podle americké ústavy se přiděluje počet křesel ve Sněmovně reprezentantům jednotlivým státům podle počtu jejich obyvatel. Ten se zjišťuje každých deset let sčítáním lidu. Texas kvůli nárůstu svého obyvatelstva získal loni nárok na dvě křesla navíc, a bude tak mít 38 zástupců v dolní kongresové komoře. V horní komoře, Senátu, je zastoupení států rovné, každý tam má dvě křesla.

Zvýšením nebo snížením počtu obvodů vzniká nutnost znovu nakreslit jejich hranice, což je v USA předmětem dlouholetých politických sporů. Činitelé politických stran totiž mají k dispozici velice přesné voličské mapy, jež jim umožňují zvolit tvar tak, aby v nově vzniklém obvodu získal jejich kandidát rozhodující výhodu. Proces mají často v rukou komise, které ovládá strana, jež je ve státu zrovna u moci.

Podle žaloby pochází téměř veškerý populační přírůstek v Texasu z komunit Hispánců, černochů a Asiatů, nové mapy těmto skupinám obyvatelstva však nezajišťují možnost, aby si spravedlivě zvolili svoje politické zástupce. Tím stát podle ministerstva porušil některá ustanovení zákona o občanských právech z roku 1965.

Další zprávy