reklama
 
 

Bydlete uprostřed lesů. Firma nabízí lidem z města unikátní chatky v přírodě

Aktualizováno 14. 4. 2019 19:35
Díky belgické společnosti si mohou lidé toužící po klidu pronajmout chatku na tajném místě v lese daleko od moderní civilizace. Dřevostavba je energeticky soběstačná, napojena na filtrovanou dešťovou vodu. Lidé se k ní dostanou pouze pomocí GPS souřadnic. Firma hodlá expandovat do dalších evropských zemí včetně České republiky.

Startup Slow Cabins přišel s originálním nápadem na ubytování uprostřed lesů. Na různých, předem utajovaných místech v Belgii rozmístil několik dřevěných a energeticky soběstačných stavení se stylovými interiéry.

Lidé, kteří si pobyt objednají, dostanou při rezervaci pouze GPS souřadnice a na místo se musí dopravit sami. Že by tajné lokace chatek někdo prozradil, se zakladatelé nebojí, chatky se totiž dají velmi snadno přemístit jinam.

Chatky jsou vyrobeny z přírodních materiálů, zejména dřeva, a jsou zcela soběstačné, napojené na autonomní generátor. Při příjezdu mají hosté nabitou baterii a plnou nádrž filtrované dešťové vody. To vystačí návštěvníkům na několik dní i v případě chladnějšího počasí. Místo je vybaveno také kamny na dřevo.

"Dokonce i interiér je vyzdoben dřevěnými dekoracemi z odpadu, osvětlení je taktéž ze zbytkových materiálů," uvádí společnost.

Zatímco k pití je určena pramenitá voda, na sprchování, umývání nádobí a vaření je čerpána filtrovaná dešťová voda. Během pobytu lze sledovat spotřebu a dopad na životní prostředí pomocí malého displeje.

Zakladatelé konceptu se nechali slyšet, že chatky umožňují návštěvníkům nerušeně relaxovat a ocenit pomalý rytmus přírody. Hosté si mohou přiobjednat také košík zdravých potravin k snídani či večeři. A v chatce najdou tipy, kam v okolí vyrazit a jaká místa neminout.

Slow Cabins v současné době poskytuje několik různě velkých modelů. Model s názvem Čas pro dva (Time for Two) je velký 34 metrů čtverečních, Čas pro rodinu je pak o pět metrů čtverečních větší. Cena začíná na 175 eurech za noc (zhruba 4 500 korun). Společnost myslí také na firmy a pronajímá i mobilní chatku s názvem Čas na soustředění, určenou pro firemní akce.

Všechny chatky se dají pronajmout na kratší i delší čas nebo koupit jako investice. Slow Cabin představila koncept loni v září v Belgii a jeden ze zakladatelů Xavier Leclair prozradil, že firma hodlá expandovat do dalších evropských zemí včetně České republiky. Lidé tak mohou psát tipy, kam by mohli stylové chatky umístit.

autor: Magazín | 6. 5. 2018 7:44

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama