Zpět do 30. let. Rekonstrukce vrátila bytu v žižkovském činžáku prvorepublikovou krásu

Zpět do 30. let. Rekonstrukce vrátila bytu v žižkovském činžáku prvorepublikovou krásu
Těžištěm nové dispozice bytu se stala prostorná kuchyně s jídelnou.
Ta je na jedné straně vymezená kuchyňskou linkou.
Na straně druhé velkou knihovnou.
Ta odděluje, ale zároveň také spojuje hlavní obytný prostor bytu s navazujícím oddychovým koutem.
Foto: archiv IBD
Bydlení
7. 4. 2018 9:05
Byt v prvorepublikovém činžovním domě se díky rekonstrukci proměnil v pohodlné bydlení pro mladý manželský pár. Základním konceptem architektonické studia DDAANN bylo vytvořit propojený, odlehčený a prosvětlený interiér. Srdcem nové dispozice se stala prostorná kuchyně s jídelnou. Projekt rovněž soutěží o cenu Interiér roku 2017, Aktuálně.cz je jejím hlavním mediálním partnerem.

Architekti Daniel Baudys a Daniel Rohana ze studia DDAANN dostali od klientů, mladého manželského páru, jasné zadání a cílem jejich rekonstrukce bylo vytvořit z bytu v prvorepublikovém činžáku pohodlné a světlé bydlení. 

Projekt

Kategorie: Soukromý interiér rekonstrukce

Autor: Daniel Baudys a Daniel Rohana, www.ddaann.cz

Místo: Praha

Těžištěm nové dispozice bytu se stala prostorná kuchyně s jídelnou, z jedné strany vymezená kuchyňskou linkou, z druhé velkou knihovnou. Ta odděluje, ale zároveň také spojuje hlavní obytný prostor bytu s navazujícím oddychovým koutem a kajutou ložnice.

V duchu konceptu byly řešeny nejen prvky vestavěného nábytku z bělené březové překližky s jemným detailem drážky na jejích hranách, ale také materiály a barvy jednotlivých povrchů, jako jsou například bledě modré obklady, šedé lité stěrky a oranžové čalounění.

"Na pozadí tohoto řešení pak mohou vyniknout solitéry nábytku, obrazy, interiérové doplňky i květiny," přibližují architekti s tím, že byt na Žižkově se proměnil v prostorné, světlé a jednoduché bydlení. 

Soutěž interiér roku 2017

V rámci soutěže Interiér roku jsou každoročně oceněny výjimečné soukromé i veřejné interiéry navržené českými a slovenskými architekty, a to v sedmi kategoriích. Hlavním mediálním partnerem soutěže je Aktuálně.cz. 

S nejzajímavějšími soutěžícími postupně čtenáře seznamujeme na stránkách Bydlení Aktuálně.cz. V současnosti je možné přihlašovat do dalšího ročníku interiéry vytvořené v roce 2017. Více informací o soutěži zde.

Uzávěrka přihlášek: 28. 2. 2018

Vyhlášení výsledků: 10. 4. 2018

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy