Absolutním vítězem soutěže Interiér roku se stal dům ve tvaru srdce architektky Daniely Polubědové

Foto: Filip Šlapal
Bydlení
11. 4. 2018 10:35
Projekt novostavby rodinného domu v Havlíčkově Brodě od architektky Daniely Polubědové je absolutním vítězem soutěže Interiér roku. Aktuálně.cz je jejím mediálním partnerem.

Soutěž Interiér roku, jejímž cílem je veřejnosti představit vnitřní prostory nahlížené z různých úhlů pohledu a vybrat takové, které dokážou být skutečnou inspirací, se konala letos potřetí. 

Vítěze jednotlivých kategorií vybírala porota pod vedením Jiřího Pelcla ze 178 přihlášených interiérů českých a slovenských architektů a interiérových designérů 

V osmnáctičlenné mezinárodní odborné porotě zasedala kromě Čechů i jedna Slovenka, Italka a dva Portugalci. Kromě architektů a interiérových designérů byly v porotě i osobnosti s výjimečnými výsledky v oblasti vizuální kultury (například filmová režisérka a producentka Hana Třeštíková, malíř a pedagog David Saudek, výtvarník Pasta Oner nebo šéfredaktorka časopisu Dolcevita Danica Kovářová). 

Velký posun nastal letos v oblasti veřejného interiéru. "Investoři si jsou vědomi toho, že kvalitní a příjemné pracovní prostředí může pozitivně ovlivnit výkon zaměstnanců a do detailu navržený obchod zvýšit tržby a zájem klientů," přibližuje ředitel Institutu bytového designu, který soutěž pořádá, Petr Tschakert.

V kategorii Novostavba zvítězil projekt Daniely Polubědové - novostavba rodinného domu v Havlíčkově Brodě. Autorka se stala i absolutním vítězem napříč kategoriemi.

V kategorii Rekonstrukce ocenila odborná porota projekt Lenky Míkové za návrh domu v jižních Čechách. 

Cenu v kategorii Veřejný interiér I si odneslo studio ORA za návrh Štajnausu v Mikulově. Projekt kostela v Sazovicích architektonické kanceláře Ateliér Štěpán získal první místo v kategorii Veřejný interiér II.

Cenu Interiér roku - Velux (cena generálního partnera, která zohledňuje zejména využití denního světla v interiéru) získala chata s bazénem v Orlických horách, kterou navrhla Magda Stolková ze studia MAGDESIGN. Cenu novinářů pak obdržel Hostel & Café Long Story od Denisy Strmiskové.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Při nehodě dodávky na Vyškovsku se zranilo deset lidí

Deset lidí se dnes nad ránem zranilo při havárii mikrobusu u Nesovic na Vyškovsku, uvedl mluvčí jihomoravských hasičů Jaroslav Mikoška. Silnice I/50, která je hlavním tahem ze Slovenska na Brno, byla přes hodinu neprůjezdná, problémy v dopravě ale nebyly. Před pátou ranní už se dalo místem projet.

Nehoda se stala okolo půl čtvrté, vozidlo mělo ukrajinskou značku. "Auto vyjelo ze silnice a převrátilo se přes střechu. Potom zůstalo stát na kolech mimo silnici v poli," uvedl Mikoška. Podle něj cestovalo v autě dvanáct lidí. "Všichni byli při našem příjezdu mimo vozidlo, nemuseli jsme nikoho vyprošťovat. Deset lidí se zranilo. Z toho bylo sedm mužů a tři ženy," řekl Mikoška.

Zdroj: ČTK
Další zprávy