Absolutním vítězem soutěže Interiér roku se stal dům ve tvaru srdce architektky Daniely Polubědové

Absolutním vítězem se stal projekt architektky Polubědové.
Do ulice je dům opatřen fasádou z cortenu.
Architektka ho do svažitého pozemku zasadila tak, aby šla spodní část využít jako zázemí.
V suterénu domu je garáž, dílna, prádelna, sušárna nebo zásobárna.
Obytná část je umístěna v nejvyšším bodě parcely.
Foto: Filip Šlapal
Bydlení
11. 4. 2018 10:35
Projekt novostavby rodinného domu v Havlíčkově Brodě od architektky Daniely Polubědové je absolutním vítězem soutěže Interiér roku. Aktuálně.cz je jejím mediálním partnerem.

Soutěž Interiér roku, jejímž cílem je veřejnosti představit vnitřní prostory nahlížené z různých úhlů pohledu a vybrat takové, které dokážou být skutečnou inspirací, se konala letos potřetí. 

Vítěze jednotlivých kategorií vybírala porota pod vedením Jiřího Pelcla ze 178 přihlášených interiérů českých a slovenských architektů a interiérových designérů 

V osmnáctičlenné mezinárodní odborné porotě zasedala kromě Čechů i jedna Slovenka, Italka a dva Portugalci. Kromě architektů a interiérových designérů byly v porotě i osobnosti s výjimečnými výsledky v oblasti vizuální kultury (například filmová režisérka a producentka Hana Třeštíková, malíř a pedagog David Saudek, výtvarník Pasta Oner nebo šéfredaktorka časopisu Dolcevita Danica Kovářová). 

Velký posun nastal letos v oblasti veřejného interiéru. "Investoři si jsou vědomi toho, že kvalitní a příjemné pracovní prostředí může pozitivně ovlivnit výkon zaměstnanců a do detailu navržený obchod zvýšit tržby a zájem klientů," přibližuje ředitel Institutu bytového designu, který soutěž pořádá, Petr Tschakert.

V kategorii Novostavba zvítězil projekt Daniely Polubědové - novostavba rodinného domu v Havlíčkově Brodě. Autorka se stala i absolutním vítězem napříč kategoriemi.

V kategorii Rekonstrukce ocenila odborná porota projekt Lenky Míkové za návrh domu v jižních Čechách. 

Cenu v kategorii Veřejný interiér I si odneslo studio ORA za návrh Štajnausu v Mikulově. Projekt kostela v Sazovicích architektonické kanceláře Ateliér Štěpán získal první místo v kategorii Veřejný interiér II.

Cenu Interiér roku - Velux (cena generálního partnera, která zohledňuje zejména využití denního světla v interiéru) získala chata s bazénem v Orlických horách, kterou navrhla Magda Stolková ze studia MAGDESIGN. Cenu novinářů pak obdržel Hostel & Café Long Story od Denisy Strmiskové.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 10 minutami

Volejbalistky prohrály duel o bronz v Evropské lize

České volejbalistky zůstaly v Evropské lize pod stupni vítězů. V dnešním utkání o bronz ve Final Four hraném v bulharském Ruse podlehly Španělkám 2:3 po setech 26:28, 25:10, 25:23, 16:25 a 10:15 v super tie-breaku. Titul získaly přemožitelky Češek ze sobotního semifinále Bulharky, které porazily Chorvatsko 3:1.

"Je to pro nás zklamání. Věřili jsme v medaili, byli jsme nastartovaní a chtěli jsme urvat, když ne obhajobu, tak nějakou placku. Na Španělky jsme si věřili, byli jsme na ně výborně připraveni, ale bohužel turnaj nás nezastihl v optimální formě," řekl asistent trenéra Martin Hroch.

Volejbalistky v prvním setu zpočátku ztrácely, ale do koncovky šly s náskokem 23:21. O ten sice přišly, vzápětí si postupně vybojovaly tři setboly, ale ani jednou neuspěly. Dvakrát se připravily o šanci ukončit set zkaženým servisem. Naopak Španělky při první šanci setbol využily.

Ve druhém setu se Češkám povedlo od úvodních výměn odtlačit soupeřky od sítě a vybudovaly si šestibodový náskok, který narůstal. Univerzálka Orvošová zvýšila už na 20:9 a hra Španělek se rozpadla. Třetí set byl znovu vyrovnaný a tentokrát Češky koncovku zvládly.

Ve zbytku utkání ale působily unaveněji a měly problém se prosadit v útoku. Ve čtvrtém setu prohrávaly 12:17 a střídání nepomohla. Do rozhodujícího tie-breaku nastoupila základní šestka, ještě snížila z 4:8 na 7:8, ale po sérii nedůrazných smečí slavily bronz soupeřky.

"Nám pak trošku došly síly," řekla kapitánka Andrea Kossányiová k obratu v utkání po třetím setu. "Asi je brzo to soudit. Celou dobu hrajeme jako tým a dneska jsme jako tým nehrály."

Na výkonu týmu už se mohla projevit únava po náročném programu. "Je to pravděpodobné. Holky to táhnou společně třetí měsíc, navíc chybí Míša Mlejnková a je pravda, že jsme to všechno hráli na šest sedm lidí a v závěru nám došly baterky, jak se říká," uvedl Hroch. Volejbalistky mají za sebou úspěšnou kvalifikaci mistrovství Evropy a Evropskou ligu.

Po oddychu se začnou připravovat na ME, které se uskuteční od 18. srpna do 4. září. Ve skupině B se utkají v Plovdivu s domácím Bulharskem, Polskem, Německem, Španělskem a Řeckem.

Final Four Evropské ligy volejbalistek v Ruse (Bulharsko):

O 3. místo:

ČR - Španělsko 2:3 (-26, 10, 23, -16, -10)

Rozhodčí: Geldofová (Niz.), Luts (Belg.). Čas: 134 min. Diváci: 2100.

Sestava a body ČR: Kossányiová 13, Trnková 14, Orvošová 13, Hodanová 13, Šimáňová 9, Valková 1, libero Dostálová - Svobodová 1, Kojdová 2, Bajusz, Nová 3. Trenér: Athanasopulos.

Nejvíce bodů Španělska: Montorová 24, Escamillaová 23.

Finále:

Bulharsko - Chorvatsko 3:1 (-22, 22, 17, 20).

Zdroj: ČTK
Další zprávy