Absolutním vítězem soutěže Interiér roku se stal dům ve tvaru srdce architektky Daniely Polubědové

Absolutním vítězem se stal projekt architektky Polubědové.
Do ulice je dům opatřen fasádou z cortenu.
Architektka ho do svažitého pozemku zasadila tak, aby šla spodní část využít jako zázemí.
V suterénu domu je garáž, dílna, prádelna, sušárna nebo zásobárna.
Obytná část je umístěna v nejvyšším bodě parcely.
Foto: Filip Šlapal
Bydlení
11. 4. 2018 10:35
Projekt novostavby rodinného domu v Havlíčkově Brodě od architektky Daniely Polubědové je absolutním vítězem soutěže Interiér roku. Aktuálně.cz je jejím mediálním partnerem.

Soutěž Interiér roku, jejímž cílem je veřejnosti představit vnitřní prostory nahlížené z různých úhlů pohledu a vybrat takové, které dokážou být skutečnou inspirací, se konala letos potřetí. 

Vítěze jednotlivých kategorií vybírala porota pod vedením Jiřího Pelcla ze 178 přihlášených interiérů českých a slovenských architektů a interiérových designérů 

V osmnáctičlenné mezinárodní odborné porotě zasedala kromě Čechů i jedna Slovenka, Italka a dva Portugalci. Kromě architektů a interiérových designérů byly v porotě i osobnosti s výjimečnými výsledky v oblasti vizuální kultury (například filmová režisérka a producentka Hana Třeštíková, malíř a pedagog David Saudek, výtvarník Pasta Oner nebo šéfredaktorka časopisu Dolcevita Danica Kovářová). 

Velký posun nastal letos v oblasti veřejného interiéru. "Investoři si jsou vědomi toho, že kvalitní a příjemné pracovní prostředí může pozitivně ovlivnit výkon zaměstnanců a do detailu navržený obchod zvýšit tržby a zájem klientů," přibližuje ředitel Institutu bytového designu, který soutěž pořádá, Petr Tschakert.

V kategorii Novostavba zvítězil projekt Daniely Polubědové - novostavba rodinného domu v Havlíčkově Brodě. Autorka se stala i absolutním vítězem napříč kategoriemi.

V kategorii Rekonstrukce ocenila odborná porota projekt Lenky Míkové za návrh domu v jižních Čechách. 

Cenu v kategorii Veřejný interiér I si odneslo studio ORA za návrh Štajnausu v Mikulově. Projekt kostela v Sazovicích architektonické kanceláře Ateliér Štěpán získal první místo v kategorii Veřejný interiér II.

Cenu Interiér roku - Velux (cena generálního partnera, která zohledňuje zejména využití denního světla v interiéru) získala chata s bazénem v Orlických horách, kterou navrhla Magda Stolková ze studia MAGDESIGN. Cenu novinářů pak obdržel Hostel & Café Long Story od Denisy Strmiskové.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 44 minutami

Pákistánská armáda zabila deset ozbrojenců, údajně plánovali teroristické útoky

Pákistánské ozbrojené složky zabily v přestřelce na severozápadě země deset ozbrojenců, včetně čtyř velitelů, a zabavily také mnoho zbraní. Podle armády patřili bojovníci ke skupině, která stála za nedávnými útoky na civilisty a plánovala další údery. V úterý o tom informovala agentura AP.

Armáda zasahovala v oblasti Jižního Vazíristánu v provincii Chajbar Pachtunchvá, která byla až donedávna baštou hnutí Tehríke Tálibán (TTP). To je pákistánskou odnoží islamistického afghánského hnutí. Armáda ale neposkytla o operaci žádné podrobnosti ani informace o příslušnosti zabitých ozbrojenců.

Zdroj: ČTK
Další zprávy