Předsevzetí bolí. Dávejte si je kvůli sobě, ne pro obdiv okolí, radí terapeut

Tomáš Maca Tomáš Maca
2. 1. 2020 6:00
Předěl mezi starým a novým rokem je obdobím, kdy lidé zhodnocují, co se jim v uplynulých 12 měsících povedlo a co ne. Pokud s bilancí nejsou zrovna spokojení, vnímají začátek ledna jako příležitost ke změně a dávají si novoroční předsevzetí. Terapeut Honza Vojtko radí, jak na ně vyzrát, aby ze smělých plánů o tom, že člověk zhubne, přestane kouřit, najde si děvče nebo začne běhat, rychle nesešlo.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Shutterstock

Smysl má i samotné plánování

Podle Vojtka je dobré sepsat si na začátku roku seznam věcí, které chce člověk během následujících 365 dnů stihnout. Ten nemá sloužit k tomu, aby si později vyčítal, když všechny vyjmenované plány nestihne, ale k tomu, aby vědomě uvažoval o svých přáních a motivacích.

"Každému se stává, že spoustu předsevzetí nesplní, protože kontext, ve kterých si je dává, se během roku mění, ale díky plánování aspoň budete mít dobrý pocit, že jste se sami sobě věnovali," vyzdvihuje Vojtko.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 42 minutami

Nejméně dva mrtvé a až 20 zraněných si vyžádaly výbuchy bomb v afghánském Dželálábádu. Tamní oblast je považována za baštu Islámského státu.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Policie a celníci na Vysočině zadrželi tři migranty, kteří byli schováni v autě

Policie a celníci na Vysočině zadrželi tři migranty z Turecka, které převážel rumunský řidič schované v autě. Dva migranti byli nezletilí. Novináře o tom dnes informovala policejní mluvčí z Vysočiny Dana Čírtková. Dodala, že auto zadrželi na 111. kilometru dálnice D1 ve směru na Prahu.

Migranti se pohybovali podle Čírtkové po území EU bez platných dokladů. Při výslechu uvedli, že cestovali z Turecka letecky do Srbska, poté v nákladovém prostoru nákladního vozidla jeli do Bulharska a dále do Rumunska. Zde nastoupili do dodávky, kterou řídil občan Rumunska. S ním jeli do Maďarska, odtud přes Slovensko do České republiky. Jejich cílovými státy podle policie měly být Německo a Francie.

„Po provedení všech úkonů správního řízení byli dva šestnáctiletí mladíci na základě předběžného opatření okresního soudu ve čtvrtek 16. září umístěni do zařízení pro cizince v Praze. S dospělým cizincem jsme zahájili správní řízení ve věci ukončení přechodného pobytu a poté mu udělili výjezdní příkaz,“ uvedl vedoucí odboru cizinecké policie Krajského ředitelství policie kraje Vysočina Oldřich Chaloupka.

Řidiče dodávky policisté podezírají z přečinu organizování a umožnění nedovoleného překročení státní hranice. Muž je stíhán na svobodě a v případě prokázání viny mu hrozí až dvouleté vězení.

Zdroj: ČTK
Další zprávy