Za peníze na charitu vám pošlu nahou fotku, slíbila modelka. Vybrala přes 15 milionů

Magazín Magazín
7. 1. 2020 15:30
Americká modelka a sexuální pracovnice z Los Angeles vymyslela poněkud netradiční přístup, jak přimět lidi, aby přispěli penězi australským charitám, které pomáhají v bojích s následky ničivých požárů. Instagram jí sice smazal několik účtů, podle jejích slov však již vybrala více než 15 milionů korun.
Modelka Kaylen Wardová posílá nahé fotky lidem, kteří přispějí na boj s australskými požáry | Video: Twitter/Kaylen Ward

Dvacetiletá americká modelka a influencerka Kaylen Wardová před několika dny zveřejnila na Twitteru svou nahou fotku s komentářem, že kdo daruje alespoň deset dolarů (v přepočtu zhruba 230 korun) některé z australských charit, získá od ní obratem nahou fotku. Podmínkou však je zaslat potvrzení o odeslání finančního daru. 

Příspěvek, ve kterém uvedla i seznam preferovaných charit, zaznamenal velký ohlas a hned první den se jí podle britského deníku The Guardian podařilo vybrat sedm tisíc dolarů, v přepočtu zhruba 158 tisíc korun. 

Modelka, která žije v Kalifornii, se pro netradiční charitativní akci rozhodla poté, co se dočetla o ničivých požárech v Austrálii. "Sama jsem darovala tisíc dolarů. A protože jsem měla velký počet sledujících, v té době asi 30 tisíc, řekla jsem si, že mnoho z nich by se mohlo do výzvy zapojit a poslat nějaké dary," uvedla Wardová.

Nahá filantropka zachraňuje planetu

Její příspěvek zaznamenal velký úspěch a Australskému červenému kříži či organizaci Koalas in Care začaly chodit tisícidolarové dary. Wardová se na základě toho na svých sociálních sítích přejmenovala na "Nahou filantropku". 

Její akce vyvolala řadu pozitivních komentářů, někteří uvedli, že sexuální pracovnice zachrání planetu. Jeden Američan dokonce založil petici na to, aby byla Wardová nominována na Nobelovu cenu. 

Řada lidí ji však za její iniciativu také kritizovala a upozornila na její předchozí příspěvky, které byly podle některých velmi nevhodné. "Většinou se lidé nesnaží kritizovat to, co dělám, ale spíš se snaží vyhledat, kdo jsem, a najít o mně něco negativního. Pro některé z nich se z toho stala obsese," posteskla si modelka britskému listu. 

Wardová sice přišla o svůj instagramový účet, kde ji sledovalo více než 60 tisíc lidí a podle jejích slov šlo o důležitý zdroj jejích příjmů, zájem o příspěvky výměnou za nahou fotku však neochabl. Modelka to na Twitteru okomentovala slovy: "Můj Instagram byl deaktivován, moje rodina se mnou nechce mít nic společného a kluk, kterého mám ráda, se mnou nemluví kvůli mému příspěvku. Ale kašlu na to, zachraňme koaly." 

Modelka kvůli ohromnému zájmu už nestíhá fotky posílat

Kvůli ohromnému zájmu modelka po třech dnech uvedla, že již nestíhá nikomu nahé fotky posílat, ale lidi se tak aspoň mohou cítit dobře za to, že darovali peníze na dobrou věc. 

Wardová britskému Guardianu řekla, že se rozhodla vybrat peníze na charity pomáhající bojovat s následky ničivých australských požárů, protože sama zažila rozsáhlé požáry na severu Kalifornie v roce 2018: "Viděla jsem na vlastní oči, jaký dopad mají takové požáry na lidi a jak devastující jsou. Ale to, co se děje nyní v Austrálii, se absolutně nedá srovnat." 

Pozitivní ohlas na její nápad ji podle jejích slov ohromil a inspiroval i další sexuální pracovnice k tomu, aby lidem výměnou za finanční dar posílaly své nahé fotografie. 

Wardová si však zároveň posteskla, že její iniciativa jí kromě slávy přinesla také problémy spojené s kradením její identity na internetu. "Je to trochu zdrcující, že jsem tak zranitelná a všichni na mě hledí, hlavně proto, že jsem teď všude na internetu nahá. Ale jsem jenom jedna a pomáhám tolika lidem, takže teď nejsem to nejdůležitější," sdělila momentální internetová hvězda. Podle svých slov zatím vybrala více než 15 milionů korun. 

Video: Podívejte se, jak lidé utíkají před ničivými požáry

Z jihovýchodu Austrálie úřady kvůli rozsáhlým požárům evakuují tisíce lidí, po krátkém ochlazení se očekávají vysoké teploty a silný vítr. | Video: Reuters, Asociated Press
 

Právě se děje

Aktualizováno před 17 minutami

Spojené státy jsou připraveny zaujmout roli globálního lídra, řekl nastupující prezident Joe Biden

Spojené státy jsou připraveny zaujmout roli globálního lídra a budou posilovat vztahy se svými spojenci v oblasti Atlantiku a Pacifiku. Nehodlají přitom vstupovat do zbytečných konfliktů. Na tiskové konferenci to v úterý řekl nastupující prezident USA Joe Biden, který rovněž potvrdil nominaci Antonyho Blinkena do funkce ministra zahraničí ve své vládě.

Biden také označil za jedno ze zásadních témat své administrativy boj s klimatickými změnami, který bude mít na starosti bývalý šéf americké diplomacie John Kerry. V nastupující vládě bude mít pozici na úrovni ministra, poznamenal demokrat Biden, který podle projekcí médií porazil ve volbách současnou republikánskou hlavu státu Donalda Trumpa.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 24 minutami

Pensylvánie a Nevada potvrdily výsledky voleb, vyhrál Biden

Demokratický kandidát Joe Biden se oficiálně stal vítězem prezidentských voleb v Pensylvánii. V úterý to oznámil guvernér tohoto amerického státu Tom Wolf, informují agentury. Také nejvyšší soud státu Nevady schválil výsledky voleb, podle nichž vítězství patří Bidenovi.

Podle oficiálních výsledků získal Biden spolu s kandidátkou na viceprezidentku Kamalou Harrisovou v Pensylvánii 3,46 milionu hlasů, současný prezident Donald Trump spolu se svým viceprezidentem Mikem Pencem 3,38 milionů hlasů, libertariánku Joanne Jorgensenovou podpořilo 79 000.

Těsným vítězstvím v Pensylvánii získal Biden na svou stranu 20 volitelů, což z tohoto státu dělá jedno z klíčových míst souboje o Bílý dům. Pro vítězství v něm musí kandidát získat 270 z celkem 538 volitelských hlasů.

Zdroj: ČTK
Další zprávy