Za peníze na charitu vám pošlu nahou fotku, slíbila modelka. Vybrala přes 15 milionů

Magazín Magazín
7. 1. 2020 15:30
Americká modelka a sexuální pracovnice z Los Angeles vymyslela poněkud netradiční přístup, jak přimět lidi, aby přispěli penězi australským charitám, které pomáhají v bojích s následky ničivých požárů. Instagram jí sice smazal několik účtů, podle jejích slov však již vybrala více než 15 milionů korun.
Modelka Kaylen Wardová posílá nahé fotky lidem, kteří přispějí na boj s australskými požáry | Video: Twitter/Kaylen Ward

Dvacetiletá americká modelka a influencerka Kaylen Wardová před několika dny zveřejnila na Twitteru svou nahou fotku s komentářem, že kdo daruje alespoň deset dolarů (v přepočtu zhruba 230 korun) některé z australských charit, získá od ní obratem nahou fotku. Podmínkou však je zaslat potvrzení o odeslání finančního daru. 

Příspěvek, ve kterém uvedla i seznam preferovaných charit, zaznamenal velký ohlas a hned první den se jí podle britského deníku The Guardian podařilo vybrat sedm tisíc dolarů, v přepočtu zhruba 158 tisíc korun. 

Modelka, která žije v Kalifornii, se pro netradiční charitativní akci rozhodla poté, co se dočetla o ničivých požárech v Austrálii. "Sama jsem darovala tisíc dolarů. A protože jsem měla velký počet sledujících, v té době asi 30 tisíc, řekla jsem si, že mnoho z nich by se mohlo do výzvy zapojit a poslat nějaké dary," uvedla Wardová.

Nahá filantropka zachraňuje planetu

Její příspěvek zaznamenal velký úspěch a Australskému červenému kříži či organizaci Koalas in Care začaly chodit tisícidolarové dary. Wardová se na základě toho na svých sociálních sítích přejmenovala na "Nahou filantropku". 

Její akce vyvolala řadu pozitivních komentářů, někteří uvedli, že sexuální pracovnice zachrání planetu. Jeden Američan dokonce založil petici na to, aby byla Wardová nominována na Nobelovu cenu. 

Řada lidí ji však za její iniciativu také kritizovala a upozornila na její předchozí příspěvky, které byly podle některých velmi nevhodné. "Většinou se lidé nesnaží kritizovat to, co dělám, ale spíš se snaží vyhledat, kdo jsem, a najít o mně něco negativního. Pro některé z nich se z toho stala obsese," posteskla si modelka britskému listu. 

Wardová sice přišla o svůj instagramový účet, kde ji sledovalo více než 60 tisíc lidí a podle jejích slov šlo o důležitý zdroj jejích příjmů, zájem o příspěvky výměnou za nahou fotku však neochabl. Modelka to na Twitteru okomentovala slovy: "Můj Instagram byl deaktivován, moje rodina se mnou nechce mít nic společného a kluk, kterého mám ráda, se mnou nemluví kvůli mému příspěvku. Ale kašlu na to, zachraňme koaly." 

Modelka kvůli ohromnému zájmu už nestíhá fotky posílat

Kvůli ohromnému zájmu modelka po třech dnech uvedla, že již nestíhá nikomu nahé fotky posílat, ale lidi se tak aspoň mohou cítit dobře za to, že darovali peníze na dobrou věc. 

Wardová britskému Guardianu řekla, že se rozhodla vybrat peníze na charity pomáhající bojovat s následky ničivých australských požárů, protože sama zažila rozsáhlé požáry na severu Kalifornie v roce 2018: "Viděla jsem na vlastní oči, jaký dopad mají takové požáry na lidi a jak devastující jsou. Ale to, co se děje nyní v Austrálii, se absolutně nedá srovnat." 

Pozitivní ohlas na její nápad ji podle jejích slov ohromil a inspiroval i další sexuální pracovnice k tomu, aby lidem výměnou za finanční dar posílaly své nahé fotografie. 

Wardová si však zároveň posteskla, že její iniciativa jí kromě slávy přinesla také problémy spojené s kradením její identity na internetu. "Je to trochu zdrcující, že jsem tak zranitelná a všichni na mě hledí, hlavně proto, že jsem teď všude na internetu nahá. Ale jsem jenom jedna a pomáhám tolika lidem, takže teď nejsem to nejdůležitější," sdělila momentální internetová hvězda. Podle svých slov zatím vybrala více než 15 milionů korun. 

Video: Podívejte se, jak lidé utíkají před ničivými požáry

Z jihovýchodu Austrálie úřady kvůli rozsáhlým požárům evakuují tisíce lidí, po krátkém ochlazení se očekávají vysoké teploty a silný vítr. | Video: Reuters, Asociated Press
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 37 minutami

V polovině června proběhne na Slovensku líčení v případu Babišovy evidence u StB

Bratislavský krajský soud vypsal na 14. června líčení v případu žaloby předsedy hnutí ANO a bývalého premiéra Andreje Babiše, který se domáhá verdiktu, že v dokumentech někdejší československé tajné policie StB je jako její agent veden neoprávněně. Termín soudního jednání potvrdil mluvčí soudu Pavol Adamčiak.

Mluvčí neuvedl, zda soud v červnu vynese rozhodnutí. V seznamu vypsaných líčení je ale ke zmíněnému případu uvedena poznámka "líčení a rozhodnutí". Přelíčení, které bylo plánováno už na loňský prosinec, krajský soud tehdy zrušil po žádosti Babišova právního zástupce. Odročení se domáhal kvůli podezření na onemocnění covidem-19 a souvisejícím karanténním opatřením.

Slovenské soudy se Babišovou žalobou zabývají od roku 2012. Dva verdikty obecných soudů, jeden ve prospěch a druhý v neprospěch Babiše, slovenský ústavní soud postupně zrušil. Naposledy tak tříčlenný senát ústavního soudu učinil v roce 2019 a případ vrátil bratislavskému krajskému soudu k novému projednání. Svůj krok tehdy ústavní soudci zdůvodnili tím, že slovenské soudy neurčily, kdo má být ve sporu žalovanou stranou.

Jiný senát slovenského ústavního soudu již v roce 2017 v Babišově případu rozhodl, že žalovaným ve zmíněných sporech nemůže být slovenský Ústav paměti národa, který je obdobou českého Ústavu pro studium totalitních režimů a který dokumenty po StB spravuje. Byl to průlom v praxi slovenských soudů, které dříve ve věci evidence osob u StB často umožňovaly žalovat právě tamního Ústavu paměti národa. Ústavní soud tehdy ale neuvedl, kdo by místo toho měl být žalovanou stranou. Také Babiš ve své kauze zažaloval ÚPN a spolupráci s StB opakovaně popřel.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Veslaři Vraštil se Šimánkem vstoupili do sezony třetím místem ve SP

Dvojskif lehkých vah Miroslav Vraštil a Jiří Šimánek vstoupil do nové sezony, jejímž vrcholem bude mistrovství světa v Račicích, třetím místem v úvodním závodě Světového poháru v Bělehradě. Z vítězství se radovali Švýcaři Jan Schäuble a Raphaël Ahumada Ireland, za kterými čeští reprezentanti zaostali o dvě sekundy.

Čtvrtá posádka z loňských olympijských her v Tokiu v Srbsku vyhrála rozjížďku i semifinále, dnešní finálovou jízdu začali Vraštil se Šimánkem pozvolně. Na prvním mezičase 500 metrů byli šestí, postupně se posouvali vpřed a dostali se až na druhé místo za suverénní Švýcary. Ve finiši ale neodolali ataku španělské dvojice Manel Balastegui, Caetano Horta a po fotofiniši klesli na třetí pozici.

Dvojskif lehkých vah Kristýna Neuhortová, Veronika Činková byl ve finále šestý. Boj o medaile dnes ještě čeká skifařku Jitku Antošovou, která pojede po 14. hodině.

Další čtyři české posádky se představily ve finále B. Pavlína Flamínková a Radka Novotníková na dvojce bez kormidelnice svou poslední jízdu vyhrály a celkově skončily sedmé. Jan Cincibuch a Jakub Podrazil obsadili na dvojskifu druhé místo. Skifařka Anna Šantrůčková i párová čtyřka Filip Zima, Dalibor Neděla, Tomáš Šišma, Jan Fleissner dojely třetí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy