Barbarská videohra a propaganda. Call of Duty rozčílila Rusy kvůli fiktivnímu masakru

Ondřej Novotný Ondřej Novotný
6. 11. 2019 6:01
Videoherní série Call of Duty budí stále častěji kontroverze od té doby, co se dějově přesunula z druhé světové války k současným konfliktům. Její důraz na realismus a inspirace současnou geopolitickou situací funguje jako dar i prokletí v jednom.

Nový díl Modern Warfare popudil Rusy, kterým se nelíbí vyobrazení jejich vojáků jako hlavních padouchů ve hře. Ale není to zdaleka poprvé, kdy série vzbudila nechtěný rozruch.

Podívejte se na největší kontroverze spojené s herní sérií, které se po celém světě prodalo přes 250 milionů kopií. 

Call of Duty
Call of Duty | Foto: Activision

Proč zabíjet psy?

Nejen díly ze současnosti však vzbudily rozruch. Také epizoda s podtitulem World at War, která vyšla v roce 2008 a odehrává se během druhé světové války, naštvala část veřejnosti.

Ve World at War se totiž běžně objevují němečtí útoční psi, které hráč musí zabíjet. Proti tomuto principu vznikla petice a organizace PETA (Lidé pro etické zacházení se zvířaty) vydala prohlášení, v němž hru nazvala "barbarskou".

"Během hry musíte střílet na útočné psy a můžete si dokonce odemknout 'odměnu', která vám umožní vypustit smečku útočných psů na nepřátele," napsala v prohlášení. "Čekali byste, že Activision Blizzard, když vydává tak oblíbenou hru, bude brát zneužívání psů pro zábavní účely vážněji."

O kolik mají život vývojáři sci-fi titulů jednodušší, že?

 

Právě se děje

Další zprávy