Floexovu hudbu z počítačové hry Machinarium představí i robotický bubeník

ČTK ČTK
16. 10. 2019 16:21
Tomáš Dvořák tvořící pod uměleckým jménem Floex pokřtí 27. listopadu v pražském Paláci Akropolis album Machinarium Remixed s hudbou z oblíbené počítačové hry Machinarium. Floex poprvé ve své kariéře v rámci křtu zahraje skladby, které ho jako soundtracky k úspěšným hrám proslavily za hranicemi Česka. Doprovázet ho bude Sára Vondrášková a robotický bubeník Josef z Machinaria.
Foto: Amanita Design

"Album Machinarium Remixed, na němž hudbě Floexe u příležitosti 10. výročí vydání oblíbené počítačové hry Machinarium vdechli nový život Orbital, 65daysofstatic, Jim Guthrie či C418, se stal ceněnou sběratelskou raritou. Ke dni jeho vydání je již téměř celý náklad vinylu vyprodán, brzy bude k dispozici pouze v digitální podobě," uvedl za pořadatele Zdeněk Neusar.

Floex
Floex | Foto: Michal Pajdiak

Vývoj robotického bubeníka Josefa je výsledkem spolupráce Dominika Jančíka, bubeníka Jakuba Tenglera a Adolfa Lachmana, který se na něm stejně jako na Machinariu podílí výtvarně. Jde o koncept, kdy bicí ovládají mechanické prvky.

"Původně měl na bicí hrát Jakub Tengler, řešili jsme ale kolizi termínů s jeho kapelou Noisy Pots. Napadlo mě nahradit Kubu robotem, jenž se víceméně stane Kubovým avatarem. Jakub do robota nahraje svou vlastní hru na bicí, kterou Josef zreplikuje. Nepůjde však pouze o Josefa, ale o celý systém motory ovládaných mechanických prvků, které zahrají na skutečné akustické bicí," řekl Floex.

Pilotní singl alba Machinarium Remixed s názvem The Glasshouse with Butterfly v tanečním aranžmá od britské elektronické dvojice Orbital vyšel letos v září. Svými remixy na desku přispěli německý hudebník C418 či britská experimentální post-rocková formace 65daysofstatic.

Dále album obsahuje remixy od kanadského autora Jima Guthrieho, japonského grafika a hudebníka Baiyona a britského skladatele Eda Critchleye, který zkomponoval hudbu ke hře Lumino City. Desku uzavírá domácí duo DVA, jež složilo hudbu pro hry Chuchel a Botanicula.

Album Machinarium Remixed vychází ve spolupráci s Minority Records digitálně a v limitované edici 700 kusů na jantarovém 180 gramovém vinylu, z něhož zbývá posledních pár desítek kusů do vyprodání. Křest se uskuteční 27. listopadu v pražském Paláci Akropolis. Předtím Floex 16. listopadu zahraje v Táboře, 19. listopadu zavítá do Českých Budějovic a následně se stejným programem vystoupí 9. prosince v Brně.

 

Právě se děje

před 41 minutami

Stržená trolej zastavila tramvaje mezi I. P. Pavlova a Nuslemi

Mezi náměstím I. P. Pavlova a náměstím Bratří Synků v Praze nejezdí tramvaje. Důvodem je podle informací na webu dopravního podniku stržená trolej. Tramvajové linky číslo 6 a 11 jezdí odklonem. Mezi stanicemi I. P. Pavlova a náměstí Bratří Synků je zavedena náhradní autobusová doprava. Dopravní podnik předpokládá obnovení provozu přibližně v 10:30.

Trolej poškodilo kolem 8:00 nákladní auto v železničním podjezdu v Bělehradské ulici. Provoz tramvají je kvůli tomu přerušen v obou směrech.

Linky číslo 6 a 11 jsou odkloněny přes zastávky Náměstí Míru a Vršovické náměstí. Ve vyloučeném úseku jezdí náhradní autobusová linka X11.

před 1 hodinou

Jan Zahradil se stal předsedou skupiny přátelství EU - Čína v Evropském parlamentu

Český europoslanec Jan Zahradil (ODS) se stal předsedou skupiny přátelství EU - Čína v Evropském parlamentu. Informoval o tom web projektu Sinopsis, který se věnuje dění v Číně. Zahradilovo předsednictví předpovídal už v květnu. Podle agentury Bloomberg je skupina přátelství EU - Čína jedním z nástrojů prosazování čínského vlivu v Evropském parlamentu. 

Zahradil ve funkci nahradí britského poslance cejlonského původu Nirja Deva, se kterým český politik sedí ve stejné frakci Evropských konzervativců a reformistů (ECR).  

Zdroj: Domácí
Aktualizováno před 1 hodinou

Čtyři lidé zemřeli po střelbě na soukromém večírku v Kalifornii. Dalších šest je zraněných

Deset lidí bylo v neděli postřeleno na jihovýchodě města Fresno v Kalifornii, čtyři z nich na následky zranění zemřeli. Informovala o tom agentura AP, podle které k neštěstí došlo na zahradní party kolem 18:00 tamního času (03:00 našeho času).  Oběťmi byli muži ve věku 25 až 35 let.

Policie neví, jestli byl střelec jen jeden, nebo útočilo více osob. Útočník či útočníci se podle policie vloupali na dvůr, kde se večírek konal, a začali pálit do skupiny asi 35 lidí, kteří sledovali fotbalový zápas. Policie zatím v souvislosti se střelbou nikoho nezadržela. Tři muži zemřeli na místě, čtvrtý po převozu do nemocnice. Zbylých šest zraněných je mimo ohrožení života, informoval server CBS News.

Zdroj: Zahraničí
Další zprávy