Floexovu hudbu z počítačové hry Machinarium představí i robotický bubeník

ČTK ČTK
16. 10. 2019 16:21
Tomáš Dvořák tvořící pod uměleckým jménem Floex pokřtí 27. listopadu v pražském Paláci Akropolis album Machinarium Remixed s hudbou z oblíbené počítačové hry Machinarium. Floex poprvé ve své kariéře v rámci křtu zahraje skladby, které ho jako soundtracky k úspěšným hrám proslavily za hranicemi Česka. Doprovázet ho bude Sára Vondrášková a robotický bubeník Josef z Machinaria.
Foto: Amanita Design

"Album Machinarium Remixed, na němž hudbě Floexe u příležitosti 10. výročí vydání oblíbené počítačové hry Machinarium vdechli nový život Orbital, 65daysofstatic, Jim Guthrie či C418, se stal ceněnou sběratelskou raritou. Ke dni jeho vydání je již téměř celý náklad vinylu vyprodán, brzy bude k dispozici pouze v digitální podobě," uvedl za pořadatele Zdeněk Neusar.

Floex
Floex | Foto: Michal Pajdiak

Vývoj robotického bubeníka Josefa je výsledkem spolupráce Dominika Jančíka, bubeníka Jakuba Tenglera a Adolfa Lachmana, který se na něm stejně jako na Machinariu podílí výtvarně. Jde o koncept, kdy bicí ovládají mechanické prvky.

"Původně měl na bicí hrát Jakub Tengler, řešili jsme ale kolizi termínů s jeho kapelou Noisy Pots. Napadlo mě nahradit Kubu robotem, jenž se víceméně stane Kubovým avatarem. Jakub do robota nahraje svou vlastní hru na bicí, kterou Josef zreplikuje. Nepůjde však pouze o Josefa, ale o celý systém motory ovládaných mechanických prvků, které zahrají na skutečné akustické bicí," řekl Floex.

Pilotní singl alba Machinarium Remixed s názvem The Glasshouse with Butterfly v tanečním aranžmá od britské elektronické dvojice Orbital vyšel letos v září. Svými remixy na desku přispěli německý hudebník C418 či britská experimentální post-rocková formace 65daysofstatic.

Dále album obsahuje remixy od kanadského autora Jima Guthrieho, japonského grafika a hudebníka Baiyona a britského skladatele Eda Critchleye, který zkomponoval hudbu ke hře Lumino City. Desku uzavírá domácí duo DVA, jež složilo hudbu pro hry Chuchel a Botanicula.

Album Machinarium Remixed vychází ve spolupráci s Minority Records digitálně a v limitované edici 700 kusů na jantarovém 180 gramovém vinylu, z něhož zbývá posledních pár desítek kusů do vyprodání. Křest se uskuteční 27. listopadu v pražském Paláci Akropolis. Předtím Floex 16. listopadu zahraje v Táboře, 19. listopadu zavítá do Českých Budějovic a následně se stejným programem vystoupí 9. prosince v Brně.

 

Právě se děje

před 6 hodinami

TOP 09 povede do voleb Pekarová Adamová, schválil výbor

TOP 09 v rámci koalice Spolu s ODS a KDU-ČSL povede do sněmovních voleb předsedkyně strany Markéta Pekarová Adamová, která bude zároveň v čele společné kandidátky v Praze. Výkonný výbor dnes večer schválil kandidáty pro všechny kraje, informovala strana po skončení jednání. Debata se podle informací ČTK vedla zejména o pražské kandidátce, kde členové výboru prohodili kandidáty na třetím a čtvrtém místě.

Zdroj: ČTK
Další zprávy