Barbarská videohra a propaganda. Call of Duty rozčílila Rusy kvůli fiktivnímu masakru

Ondřej Novotný Ondřej Novotný
6. 11. 2019 6:01
Videoherní série Call of Duty budí stále častěji kontroverze od té doby, co se dějově přesunula z druhé světové války k současným konfliktům. Její důraz na realismus a inspirace současnou geopolitickou situací funguje jako dar i prokletí v jednom.

Nový díl Modern Warfare popudil Rusy, kterým se nelíbí vyobrazení jejich vojáků jako hlavních padouchů ve hře. Ale není to zdaleka poprvé, kdy série vzbudila nechtěný rozruch.

Podívejte se na největší kontroverze spojené s herní sérií, které se po celém světě prodalo přes 250 milionů kopií. 

Call of Duty
Call of Duty | Foto: Activision

Teror v Londýně

Na kontroverzi si zadělali i tvůrci dílu Modern Warfare 3 z roku 2011. V ulicích Londýna nechali teroristy odpálit bombu, hráč se navíc pustil do přestřelky v metru, což připomnělo útoky z tamní podzemky z roku 2005, při nichž zemřelo 52 lidí.

Hra se tehdy probírala i v britském parlamentu, kde na ni upozorňoval poslanec Labouristické strany Keith Vaz. "Naše strana je zneklidněna nedávno vydanou hrou Call of Duty: Modern Warfare 3, v níž se hráči angažují v bezdůvodných aktech násilí proti veřejnosti," prohlásil.

Tehdy volal také po tom, aby se hrám v době, kdy jsou schopné vyobrazovat dění realisticky, věnovala před vydáním větší kontrola.

 

Právě se děje

Další zprávy