Trumpův rodný dům nabízeli k pronájmu na Airbnb. Po obrovském zájmu médií nabídku stáhli

ČTK Magazín ČTK, Magazín
10. 8. 2017 10:17
Za zhruba 16 tisíc korun za noc si lze pronajmout rodný dům amerického prezidenta Donalda Trumpa prostřednictvím Airbnb. Místo z roku 1940 je vybaveno v tudorovském stylu a může se v něm ubytovat až dvacítka hostů. Kromě pěti ložnic a kabelové televize se zde nachází i maketa Donalda Trumpa, jenž má být dobrým společníkem pro sledování nočního vysílání Fox News.
Nabídka Trumpova rodného domu na Airbnb.
Nabídka Trumpova rodného domu na Airbnb. | Foto: Profimedia.cz

Fanoušci Donalda Trumpa mají možnost strávit noc v jeho rodném domě. Místo, ve kterém žil současný americký prezident od narození do svých čtyř let, je totiž k pronájmu na Airbnb. Informaci přinesl server Newsday.

Za 725 dolarů (zhruba 16 tisíc korun) za noc se v domě z roku 1940 nacházejícím se v newyorském Queensu může ubytovat až dvacítka hostů. Má pět ložnic a v obývacím pokoji je velká maketa zpodobňující Trumpa. Zadavatel inzerátů na platformě Airbnb podobenku označil za "skvělou společnost ke sledování stanice Fox News dlouho do noci".

Žádné večírky ani domácí mazlíčci

Tudorovské vzezření domu se od prezidentova dětství údajně příliš nezměnilo. Kuchyň je původní a v domě je stále okázalý nábytek. Kromě toho je tu také zaveden internet.

V domě se však nesmí pořádat žádné večírky a pobyt je zakázán také domácím mazlíčkům. 

Nemovitost v březnu prodala realitní firma Paramount za 2,4 milionu dolarů, jméno kupce však není známo. Newsday tvrdí, že nový majitel pronajal dům na rok za čtyři tisíce dolarů měsíčně.

Není ani jasné, zda krátkodobé pobyty nabízí majitel domu, nebo nájemníci. Ve čtvrtek ráno však již nabídka nebyla na Airbnb k dispozici.

 

Právě se děje

Další zprávy