Manželka japonského premiéra před Trumpem předstírala, že nemluví anglicky. A internet jí fandí

mdan
21. 7. 2017 15:26
Akie Abeová se během večeře na summitu G20 v Hamburku odmítla bavit s americkým prezidentem Donaldem Trumpem. Ten si její mlčenlivost vyložil tak, že neumí mluvit anglicky. Abeová ve skutečnosti řeč ovládá, média proto spekulují, že se chtěla vyhnout poslouchání Trumpových narážek na ženy. Uživatelé sociálních sítí si její krok pochvalují a na adresu Donalda Trumpa uvádí, že on sám anglicky neumí.
Akie Abeová.
Akie Abeová. | Foto: Profimedia.cz

Tichý protest proti Trumpovým narážkám na ženy zřejmě vedla manželka japonského premiéra Akie Abeová, když při jedné z večeří během summitu G20 odmítla mluvit s americkým prezidentem.

O odvážném diplomatickém fíglu manželky japonského premiéra promluvil sám Trump v nedávném rozhovoru pro The New York Times. "Je to báječná žena, ale nemluví anglicky," řekl reportérce Maggie Habermanové. "Ale užil jsem si s ní ten večer, je to opravdu velmi roztomilá žena," doplnil.

Ve skutečnosti však Abeová prokazatelně hovoří plynně anglicky. Americký deník National Post například připomněl její rozmluvu s někdejším prezidentem Georgem W. Bushem a jeho ženou Laurou v Bílém domě. Nebo její vystoupení na konferenci byznysových lídrů  v New Yorku.

Anglicky mluví lépe než Donald Trump

Média tak spekulují, že pravým důvodem její mlčenlivosti vůči Trumpovi jsou jeho proslulé nevhodné komentáře na adresu žen. Posledním jeho přešlapem byla minulý týden poznámka na fyzický vzhled francouzské první dámy Brigitte Macronové.

A veřejnost manželce Šinzó Abeho fandí. 

Někteří uvádí, že kdyby seděli vedle Trumpa, také by raději předstírali, že anglicky nemluví.

Uživatelka Renu Zaretsky napsala, že mluvit anglicky je volba. Jiná uživatelka jí na to napsala, že mluvit s Trumpem taky.

Jiní jednoduše napsali, že aby byli upřímní, Trump také anglicky nemluví.

Nejmladší první dáma podporující homosexuály

Abeová je podle americké deníku National Post nejmladší první dámou od druhé světové války. A údajně je také populárnější než její manžel, který je proslulý tvrdými politickými názory.

Na veřejnosti se netají svými protichůdnými názory, ať už se jedná o otázku jaderné energie nebo podpory sexuálních menšin v Japonsku. V roce 2014 se podle Japan Today například připojila k tokijskému průvodu Gay Pride.

Za Šinzó Abeho se provdala jako pětadvacetiletá v roce 1987, budoucímu premiérovi bylo 32 let. Pracovala tehdy v jedné z největších reklamních agentur na světě.

 

Právě se děje

před 4 hodinami

Do areálu amerického velvyslanectví v Bagdádu dopadly tři rakety

Do areálu amerického velvyslanectví v irácké metropoli Bagdádu dopadly tři rakety. Jedna z nich zasáhla jídelnu. Informovala o tom agentura AFP s odvoláním na bezpečnostní zdroj. O obětech či raněných se agentura nezmiňuje.

Podle AFP je to poprvé, co rakety zasáhly přímo americkou ambasádu nacházející se v opevněné a přísně střežené Zelené zóně, kde sídlí vláda a mnoho dalších zahraničních zastoupení.

před 4 hodinami

Samková si v druhém závodu v Kanadě polepšila na páté místo

Snowboardcrossařka Eva Samková skončila ve druhém závodu Světového poháru v kanadském zimním středisku Big White pátá a o místo vylepšila výsledek ze soboty. Vyhrála Australanka Belle Brockhoffová, která oplatila porážku Italce Michele Moioliové.

Mezi muži zvítězil v závodě, který se jel místo plánované soutěže družstev jako náhrada za zrušený SP v německém Feldbergu, Ital Lorenzo Sommariva. Jan Kubičík vypadl v prvním kole.

Úřadující mistryně světa a obhájkyně křišťálového glóbu Samková prošla z osmifinále i čtvrtfinále suverénně z prvního místa, semifinále se jí ale nepovedlo. V malém finále si tentokrát pozici v čele pohlídala.

Vedení v průběžném pořadí udržela Moioliová před Brockhoffovou, Samková je dál třetí. Další závody SP ve snowboardcrossu jsou na programu po zrušení Feldbergu až na začátku března v Sierra Nevadě, finále ve Veysonnaz se pojede v polovině března.

Další zprávy