Manželka japonského premiéra před Trumpem předstírala, že nemluví anglicky. A internet jí fandí

mdan
21. 7. 2017 15:26
Akie Abeová se během večeře na summitu G20 v Hamburku odmítla bavit s americkým prezidentem Donaldem Trumpem. Ten si její mlčenlivost vyložil tak, že neumí mluvit anglicky. Abeová ve skutečnosti řeč ovládá, média proto spekulují, že se chtěla vyhnout poslouchání Trumpových narážek na ženy. Uživatelé sociálních sítí si její krok pochvalují a na adresu Donalda Trumpa uvádí, že on sám anglicky neumí.
Akie Abeová.
Akie Abeová. | Foto: Profimedia.cz

Tichý protest proti Trumpovým narážkám na ženy zřejmě vedla manželka japonského premiéra Akie Abeová, když při jedné z večeří během summitu G20 odmítla mluvit s americkým prezidentem.

O odvážném diplomatickém fíglu manželky japonského premiéra promluvil sám Trump v nedávném rozhovoru pro The New York Times. "Je to báječná žena, ale nemluví anglicky," řekl reportérce Maggie Habermanové. "Ale užil jsem si s ní ten večer, je to opravdu velmi roztomilá žena," doplnil.

Ve skutečnosti však Abeová prokazatelně hovoří plynně anglicky. Americký deník National Post například připomněl její rozmluvu s někdejším prezidentem Georgem W. Bushem a jeho ženou Laurou v Bílém domě. Nebo její vystoupení na konferenci byznysových lídrů  v New Yorku.

Anglicky mluví lépe než Donald Trump

Média tak spekulují, že pravým důvodem její mlčenlivosti vůči Trumpovi jsou jeho proslulé nevhodné komentáře na adresu žen. Posledním jeho přešlapem byla minulý týden poznámka na fyzický vzhled francouzské první dámy Brigitte Macronové.

A veřejnost manželce Šinzó Abeho fandí. 

Někteří uvádí, že kdyby seděli vedle Trumpa, také by raději předstírali, že anglicky nemluví.

Uživatelka Renu Zaretsky napsala, že mluvit anglicky je volba. Jiná uživatelka jí na to napsala, že mluvit s Trumpem taky.

Jiní jednoduše napsali, že aby byli upřímní, Trump také anglicky nemluví.

Nejmladší první dáma podporující homosexuály

Abeová je podle americké deníku National Post nejmladší první dámou od druhé světové války. A údajně je také populárnější než její manžel, který je proslulý tvrdými politickými názory.

Na veřejnosti se netají svými protichůdnými názory, ať už se jedná o otázku jaderné energie nebo podpory sexuálních menšin v Japonsku. V roce 2014 se podle Japan Today například připojila k tokijskému průvodu Gay Pride.

Za Šinzó Abeho se provdala jako pětadvacetiletá v roce 1987, budoucímu premiérovi bylo 32 let. Pracovala tehdy v jedné z největších reklamních agentur na světě.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Test motoru nové rakety pro lety na Měsíc skončil v USA předčasně

Důležitý test motorů nové rakety SLS (Space Launch System), která má v dalších letech dopravit astronauty na Měsíc, skončil v americkém testovacím středisku v Mississippi předčasně. Podle Národního úřadu pro letectví a vesmír (NASA) běžely čtyři motory jen něco přes minutu, zatímco původně měli inženýři v plánu zážeh ukončit až po osmi minutách, aby mohli nasimulovat let rakety na oběžnou dráhu Země. Napsal o tom server BBC.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Soud EU pozastavil českou žalobu kvůli neproplacené dotaci pro Agrofert, píše server

Žaloba, kterou Česko podalo na Evropskou komisi kvůli zablokované dotaci pro holding Agrofert se zatím odkládá. Napsal to server iRozhlas s odkazem na ministerstvo zahraničí. "Soudní řízení bude přerušeno až do okamžiku, kdy Evropská komise definitivně rozhodne, zda projekt, kterého se napadené rozhodnutí o pozastavení plateb týká, vyloučí z unijního financování, či nikoliv," sdělila serveru mluvčí resortu Zuzana Štíchová.

Zhruba 800 tisíc korun Brusel zatím odmítá proplatit kvůli možnému střetu zájmů premiéra Andreje Babiše (ANO). 

Zdroj: Domácí
Další zprávy