Johnny Depp mluvil o zabití Trumpa. Je na čase, aby nějaký herec zase zavraždil prezidenta, řekl

ČTK ČTK
23. 6. 2017 10:38
Herec Johnny Depp na festivalu Glastonbury prohlásil, že je "možná na čase, aby opět nějaký herec zavraždil prezidenta". Narážel tak na smrt Abrahama Lincolna, kterého v roce 1865 zabil herec John Wilkes Booth. Jeho komentář se na sociálních sítích dočkal smíšených reakcí.
Johnny Depp
Johnny Depp | Foto: Reuters

Americký prezident Donald Trump má mezi umělci řadu odpůrců, málokterý to však dal veřejně najevo tak kontroverzním způsobem, jako herec Johnny Depp během čtvrtečního vystoupení na festivalu v britském Glastonbury.

Hollywoodská hvězda stovkám diváků řekla, že je "možná na čase", aby opět nějaký "herec zavraždil prezidenta".

Depp uváděl na pódiu svůj film z roku 2004 Libertin, když si neodpustil kritická slova na Trumpovu adresu. "Mohli bychom sem přivést Trumpa?" zeptal se davu zhruba 1500 diváků, kteří dotaz ocenili bučením. "Myslím, že potřebuje pomoc," snažil se vysvětlit svůj postoj k šéfovi Bílého domu obecně velmi neoblíbenému v hereckých kruzích.

"Kdy naposledy zavraždil herec prezidenta?" pokračoval Depp v narážce na smrt Abrahama Lincolna, kterého během divadelního představení v roce 1865 zabil herec John Wilkes Booth.

Následný aplaus uťal Depp v žertu slovy: "Aby bylo jasno, já nejsem herec, živím se lhaním."

Depp ještě předtím uznal, že jeho prohlášení jistě vyvolá řadu reakcí, což "bude hrozné".

Depp není první americkou celebritou, která veřejně mluvila o Trumpově násilné smrti. Zpěvačka Madonna v lednu prohlásila, že "zatraceně moc přemýšlí o tom, jak vyhodit Bílý dům do povětří", po následné kritice však svá slova označila za vytržená z kontextu. Rapper Snoop Dogg zase v jednom ze svých klipů střílel maketou pistole na postavu představující Trumpa.

Deppův komentář se na sociálních sítích dočkal smíšených reakcí, když někteří jeho kritici připomínali nedávnou střelbu na předního republikánského kongresmana Steva Scalisea.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Stříbrný koulař z MČR Vilímek dostal za doping čtyřletý trest

Koulař Tomáš Vilímek přišel kvůli dopingu o stříbrnou medaili z mistrovství republiky. Dvaadvacetiletý atlet Spartaku Třebíč užil zakázaný steroid drostanolon, byl diskvalifikován a antidopingový výbor mu udělil čtyřletý zákaz činnosti. Informovala o tom Česká televize.

Vilímek prohrál na srpnovém mistrovství republiky v Plzni pouze s Martinem Novákem, který jako jediný překonal hranici 18 metrů. V nových výsledcích se na druhé místo koulařské soutěže posunul Ladislav Prášil a na bronzovou pozici Marek Bárta.

Vilímek se letos zlepšil na 17,98 metru, druhý byl i na Odložilově memoriálu. Dopingový trest mu vyprší na konci srpna roku 2024.

Zdroj: ČTK
Další zprávy