Johnny Depp mluvil o zabití Trumpa. Je na čase, aby nějaký herec zase zavraždil prezidenta, řekl

ČTK ČTK
23. 6. 2017 10:38
Herec Johnny Depp na festivalu Glastonbury prohlásil, že je "možná na čase, aby opět nějaký herec zavraždil prezidenta". Narážel tak na smrt Abrahama Lincolna, kterého v roce 1865 zabil herec John Wilkes Booth. Jeho komentář se na sociálních sítích dočkal smíšených reakcí.
Johnny Depp
Johnny Depp | Foto: Reuters

Americký prezident Donald Trump má mezi umělci řadu odpůrců, málokterý to však dal veřejně najevo tak kontroverzním způsobem, jako herec Johnny Depp během čtvrtečního vystoupení na festivalu v britském Glastonbury.

Hollywoodská hvězda stovkám diváků řekla, že je "možná na čase", aby opět nějaký "herec zavraždil prezidenta".

Depp uváděl na pódiu svůj film z roku 2004 Libertin, když si neodpustil kritická slova na Trumpovu adresu. "Mohli bychom sem přivést Trumpa?" zeptal se davu zhruba 1500 diváků, kteří dotaz ocenili bučením. "Myslím, že potřebuje pomoc," snažil se vysvětlit svůj postoj k šéfovi Bílého domu obecně velmi neoblíbenému v hereckých kruzích.

"Kdy naposledy zavraždil herec prezidenta?" pokračoval Depp v narážce na smrt Abrahama Lincolna, kterého během divadelního představení v roce 1865 zabil herec John Wilkes Booth.

Následný aplaus uťal Depp v žertu slovy: "Aby bylo jasno, já nejsem herec, živím se lhaním."

Depp ještě předtím uznal, že jeho prohlášení jistě vyvolá řadu reakcí, což "bude hrozné".

Depp není první americkou celebritou, která veřejně mluvila o Trumpově násilné smrti. Zpěvačka Madonna v lednu prohlásila, že "zatraceně moc přemýšlí o tom, jak vyhodit Bílý dům do povětří", po následné kritice však svá slova označila za vytržená z kontextu. Rapper Snoop Dogg zase v jednom ze svých klipů střílel maketou pistole na postavu představující Trumpa.

Deppův komentář se na sociálních sítích dočkal smíšených reakcí, když někteří jeho kritici připomínali nedávnou střelbu na předního republikánského kongresmana Steva Scalisea.

 

Právě se děje

před 4 minutami

Ingebritsen má z atletického HME double, vyhrál i trojku

Nor Jakob Ingebrigtsen po triumfu na 1500 metrů vyhrál na atletickém halovém mistrovství Evropy i závod na 3000 metrů. Dvacetiletému běžci se v Toruni povedl podobný double jako na venkovním ME 2018 v Berlíně, kde vyhrál závody na 1500 a 5000 metrů.

Díky zrychlení v závěru Ingebritsen vyhrál nejdelší halový závod v osobním rekordu 7:48,20. Na trojce obhájil titul z předloňského HME v Glasgow, kde na patnáctistovce nestačil na Poláka Marcina Lewandowského. Toho letos porazil.

Na halový evropský trůn v sedmiboji se vrátil nejlepší vícebojař současnosti Kévin Mayer. Devětadvacetiletý Francouz nasbíral 6392 bodů, čímž zaostal o 87 bodů za svým evropským rekordem z HME 2017 v Bělehradu. Španělský obhájce titulu Jorge Ureňa tentokrát získal stříbro (6158), bronz zůstal v Polsku zásluhou osobního rekordu Pawla Wiesiolka (6133).

Titul na 60 metrů překážek obhájila Nizozemka Nadine Visserová v nejlepším letošním světovém čase 7,77 sekundy. Zvítězila před britskými sestrami Cindy Semberovou (7,89) a Tiffany Porterovou (7,92). Třiatřicetiletá Porterová si pro medaili doběhla v roušce.

V dnešním finálovém programu se z českých atletů představí jen štafeta čtvrtkařů, která nastoupí ve složení Vít Müller, Pavel Maslák, Michal Desenský a Patrik Šorm.

Zdroj: ČTK
Další zprávy