Karibský ostrůvek si lze pronajmout přes Airbnb. Má ledničku i wi-fi, cesta na ostrov je v ceně

Magazín Magazín
9. 8. 2017 11:15
Ostrůvek Bird Island, jež je součástí Belize, se objevil v nabídce ubytování na serveru Airbnb. Až šest návštěvníků si může užívat pohodu na opuštěném ostrově zhruba za 14 tisíc korun za noc. K dispozici je koupelna, kuchyň i wi-fi připojení. Jediné dvě věci, které si musí příchozí zajistit, je jídlo a doprava.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Profimedia.cz

Pokud sháníte originální místo na prázdninové povalování, máme pro vás tip. Karibský ostrůvek Bird Island, patřící pod Belize, se nachází zhruba dvacet minut od břehu vesnice Placencia na jihovýchodě země.

"Je to ideální místo na romantický útěk pro pár, rodinné setkání nebo pro malou skupinu kamarádů," píše se v popisku na stránce Airbnb. Noc na tomto opuštěném kousku země vyjde zájemce na zhruba 14 tisíc korun.

Ve třech pokojících se může ubytovat až šest hostů. K dispozici je jim také standardní koupelna, kuchyň a dokonce Wi-Fi připojení. Ostrůvek funguje na solární a větrnou energii.

Jediné dvě věci, které si musí příchozí zajistit, je jídlo a doprava. Cesta na ostrov je přitom zahrnuta v ceně ubytování. Uživatel Fred, jenž profil ostrůvku spravuje, doporučuje vzít si sebou vybavení na šnorchlování a rybaření.

"Pokud strávíte i třeba krátký čas na Bird Islandu, budete mít pocit, že jste dělali něco speciálního," dodává správce ve své nabídce.

Nebezpečná zábava na karibském ostrově Sint Marteen. Turisté sledují letadla z pláže | Video: instagram/tattooednomad
 

Právě se děje

před 6 hodinami

Nové radní České televize poslanci nezvolili. Není jasné, kdy se k volbě znovu dostanou

Sněmovna v úterý čtveřici členů Rady České televize nevolila. Předseda opozičního klubu lidovců Jan Bartošek si po zhruba půlhodinové debatě k výběru televizních radních vzal přestávku do konce jednacího dne, poslanci se opět sejdou ve středu. Kdy bude výběr členů rady pokračovat, není jasné.

K odkladu volby vyzývá část opozice i Senát. Mezi adepty jsou i lidé, kteří podle kritiků představují ohrožení nezávislosti veřejnoprávní televize. Pirát Tomáš Martínek dnes neprosadil návrh, aby výběr pokračoval až potom, co sněmovní volební výbor posoudí výtky senátní mediální komise. Bartošek zase chtěl, aby se výbor zabýval zákonností postupu nynější členky televizní rady Hany Lipovské.

Zdroj: ČTK
Další zprávy