Trapas francouzské ministryně. Panikařila kvůli zapomenuté roušce

Francouzská ministryně průmyslu se dopustila pořádného přešlapu, když si na akci v rámci oslav výročí pádu Bastily uvědomila, že zapomněla v autě roušku. Její reakci a následný běh pro ústenku zachytily televizní kamery.
Trapas francouzské ministryně. Panikařila kvůli zapomenuté roušce | Video: Reuters

Agnès Pannier-Runacherovou, jež je členkou kabinetu od roku 2018, dovezla na místo ceremonie vládní limuzína, která následně odjela. Usměvavá ministryně si vzápětí uvědomila, že ve voze zapomněla roušku, a na moment se rozběhla za autem. Zakrytí úst totiž bylo povinné pro všechny účastníky oslav výročí pádu Bastily.

Když politička zjistila, že si jí řidič nevšiml a již nezastaví, gestikulovala kolegům, že nemá roušku a neví, co má dělat. Na chvíli si i zakryla tvář dlaněmi. Duchapřítomný personál jí následně podal náhradní ústenku a krize byla zažehnána.

Koronavirus si ve Francii vyžádal přes 30 tisíc životů. Země postupně uvolňuje přísná opatření. Ve středu například pro návštěvníky znovu otevřel zábavní park Disneyland a turisté také opět mohou až do nejvyššího patra pařížské Eiffelovy věže

 

Právě se děje

Aktualizováno před 6 hodinami

Po střelbě v Liberci zemřela žena, muže lékaři převezli do nemocnice

Po střelbě v Liberci podlehla žena na místě zraněním, muže lékaři resuscitovali a přepravili do nemocnice. Uvedl to mluvčí zdravotnické záchranné služby Michael Georgiev. Případ si převzali krajští kriminalisté. Televize CNN Prima News uvedla, že zemřel i zraněný muž.

"Mohu potvrdit, že na místě byly dvě osoby. Žena byla několik desítek minut resuscitovaná, ale resuscitace byla bohužel neúspěšná, utrpěla zranění neslučitelná se životem," uvedl Georgiev. "Druhým pacientem byl muž, který byl také několik desítek minut resuscitován, tato resuscitace byla úspěšná a pacient byl transportován do liberecké nemocnice na traumacentrum," řekl mluvčí záchranky. Podle Primy muž zemřel po převozu do nemocnice.

Událost se stala v Rudolfovské ulici v neděli odpoledne. Policie informovala o zásahu s tím, že nebezpečí osobám v okolí nehrozí. Kriminalisté příčiny a okolnosti střelby na místě vyšetřují.

Zdroj: ČTK
Další zprávy