Trapas francouzské ministryně. Panikařila kvůli zapomenuté roušce

Magazín ČTK Magazín, ČTK
16. 7. 2020 8:59
Francouzská ministryně průmyslu se dopustila pořádného přešlapu, když si na akci v rámci oslav výročí pádu Bastily uvědomila, že zapomněla v autě roušku. Její reakci a následný běh pro ústenku zachytily televizní kamery.
Trapas francouzské ministryně. Panikařila kvůli zapomenuté roušce | Video: Reuters

Agnès Pannier-Runacherovou, jež je členkou kabinetu od roku 2018, dovezla na místo ceremonie vládní limuzína, která následně odjela. Usměvavá ministryně si vzápětí uvědomila, že ve voze zapomněla roušku, a na moment se rozběhla za autem. Zakrytí úst totiž bylo povinné pro všechny účastníky oslav výročí pádu Bastily.

Když politička zjistila, že si jí řidič nevšiml a již nezastaví, gestikulovala kolegům, že nemá roušku a neví, co má dělat. Na chvíli si i zakryla tvář dlaněmi. Duchapřítomný personál jí následně podal náhradní ústenku a krize byla zažehnána.

Koronavirus si ve Francii vyžádal přes 30 tisíc životů. Země postupně uvolňuje přísná opatření. Ve středu například pro návštěvníky znovu otevřel zábavní park Disneyland a turisté také opět mohou až do nejvyššího patra pařížské Eiffelovy věže

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Spojené státy sníží počet vojáků v Afghánistánu, na místě jich zůstane pět tisíc

Spojené státy plánují snížit počet svých vojáků v Afghánistánu do konce listopadu na méně než 5000, řekl to podle agentury Reuters v sobotu americký ministr obrany Mark Esper. V rozhovoru s televizí Fox News tak upřesnil vyjádření prezidenta Donalda Trumpa z počátku týdne. USA mají nyní v Afghánistánu asi 8600 vojáků. Ke snižování jejich počtu se zavázaly v únoru v dohodě s afghánským hnutím Tálibán.

Trump už 3. srpna v rozhovoru s reportérem zpravodajského webu Axios uvedl, že do listopadu bude počet amerických vojáků v Afghánistánu snížení na "pravděpodobně někde mezi 4000 až 5000".

Nynější snižování počtu vojáků v Afghánistánu vychází z dohody, kterou USA podepsaly na konci února s radikálním hnutím Tálibán. Dohoda předpokládá, že do 135 dnů od jejího podpisu zůstane v Afghánistánu z původních 13 tisíc amerických vojáků 8600 mužů a žen ve zbrani. Tohoto počtu dosáhly USA v červnu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy