Jak natočit sexuální scénu během pandemie? Telenovela nahradila herce figurínami

ČTK Kultura ČTK, Kultura
14. 7. 2020 10:16
Pandemie koronaviru ovlivnila veškeré aspekty života ve Spojených státech. Jeden z nejbizarnějších dopadů šíření nákazy je v posledních dnech k vidění v Los Angeles. Herci nekonečného seriálu Báječní a bohatí, který vyrábí televize CBS, se již vrátili na plac. Aby ale vyhověli přísným pravidlům, intimní scény pořizují s figurínami.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Shutterstock

Producent seriálu Bradley Bell uvedl, že tvůrci nejprve zkusili milostné scény ze scénáře vyškrtat. Jenže zjistili, že mít několik desítek dílů telenovely bez jediného polibku by diváky nudilo. Navíc když jde o seriál o romantických vztazích a rodinných dramatech, líčí americký deník The New York Times.

"Dostali jsme tedy nápad využít pro intimní a nemocniční scény figuríny a funguje to opravdu dobře. Natáčíme to z velké vzdálenosti nebo způsobem, až si divák nevšimne, že některé osoby nejsou živé," tvrdí Bell.

Podle něj nejdříve filmaři čelili divným pohledům a vyslechli si dotazy ve stylu "opravdu to chcete takhle"? Vše si ale prý vyjasnili, a tak nyní herci zažívají "své první latexové polibky".

Jak realisticky vypadá zapojení neživých herců, budou moci diváci posoudit již příští pondělí 20. července, kdy se seriál Báječní a bohatí vrátí na obrazovky.

Populární seriál byl jedním z prvních televizních pořadů, který se začal natáčet po uvolnění pravidel zavedených kvůli pandemii koronaviru. Nekonečná telenovela vypráví o dvou vzájemně propletených rodinách - Forresterů a Spectrů - podnikajících v módním průmyslu. Seriál se natáčí již od roku 1987.

Jak připomínají New York Times, Báječní a bohatí nejsou jediným seriálem nově užívajícím figuríny. Tvůrci další soap opery Riverdale stihli před pandemií natočit ještě maturitní večírek protagonistů, ale už ne samotnou maturitu. Pro tuto scénu hodlají využít právě figuríny, přestože do milostných scén je nezapojí.

Autoři takzvaného young adult seriálu Odkaz (Legacies) zase kvůli pandemii nestihli natočit očekávané znovushledání milenců. Výkonná producentka Julie Plecová teď přemýšlí, jak to napravit, přestože figurínám se zatím chce vyhnout.

"Dvacet epizod bez polibku je opravdu dlouhá doba. Přemýšlíme, jak to logisticky vyřešit," naznačuje Plecová, podle níž by například herci ocitající se v intimních situacích před kamerou mohli vytvořit vlastní miništáb, který by dodržoval karanténu a podstupoval samostatné testy.

Mohlo by vás zajímat: Film o epidemii byl terapie, jsme součástí průšvihu, říká Zika

Vycházím z toho zklamaný, protože stále nevíme vůbec nic. Původně jsem oslovil i epidemiology, ale z pěti mi každý řekl něco jiného, líčí režisér. | Video: Emma Smetana
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Spojené státy sníží počet vojáků v Afghánistánu, na místě jich zůstane pět tisíc

Spojené státy plánují snížit počet svých vojáků v Afghánistánu do konce listopadu na méně než 5000, řekl to podle agentury Reuters v sobotu americký ministr obrany Mark Esper. V rozhovoru s televizí Fox News tak upřesnil vyjádření prezidenta Donalda Trumpa z počátku týdne. USA mají nyní v Afghánistánu asi 8600 vojáků. Ke snižování jejich počtu se zavázaly v únoru v dohodě s afghánským hnutím Tálibán.

Trump už 3. srpna v rozhovoru s reportérem zpravodajského webu Axios uvedl, že do listopadu bude počet amerických vojáků v Afghánistánu snížení na "pravděpodobně někde mezi 4000 až 5000".

Nynější snižování počtu vojáků v Afghánistánu vychází z dohody, kterou USA podepsaly na konci února s radikálním hnutím Tálibán. Dohoda předpokládá, že do 135 dnů od jejího podpisu zůstane v Afghánistánu z původních 13 tisíc amerických vojáků 8600 mužů a žen ve zbrani. Tohoto počtu dosáhly USA v červnu.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

OKD se připravuje na obnovení těžby, navýší počet zaměstnanců v dolech

Zaměstnanci těžební společnosti OKD začnou od pondělí připravovat všechna pracoviště černouhelné firmy na opětovné obnovení těžby. Ve všech dolech byla na několik týdnů přerušena kvůli koronavirové nákaze, která se mezi horníky rozšířila.

"Od pondělí 10. srpna začínají důlní zaměstnanci OKD připravovat pracoviště na obnovení těžby po několikatýdenní odstávce. Musíme zkontrolovat veškerá zařízení, stroje a tak dále. Jakmile bude vše v pořádku, těžbu spustíme na všech čtyřech lokalitách. Mělo by se tak stát během několika dní," řekla mluvčí společnosti Naďa Chattová.

Dodala, že od pondělí se tak začne postupně navyšovat počet důlních pracovníků o stovky. Podle mluvčí se do práce po prodělaném onemocnění koronavirem vrátilo už přes 800 zaměstnanců.

Zdroj: ČTK
Další zprávy