Zákaz křiku na horské dráze. Japonci bojují proti koronaviru tvrdou disciplínou

Magazín Magazín
10. 7. 2020 16:00
Milovníci adrenalinu si v Japonsku opět přijdou na své, vláda totiž povolila otevření zábavných parků s oblíbenými horskými drahami. Má to však jeden háček – návštěvníci na atrakcích nesmí křičet. Japonští provozovatelé zábavních parků tímto na první pohled kuriózním omezením reagují na nařízení vlády ohledně koronaviru a dodržují přísná hygienická pravidla.
Vrchol japonské disciplíny: Jízda na horské dráze bez křiku | Video: Fuji-Q Highland

Návštěvníci japonských zábavních parků musí nově dodržovat rozestupy a nosit roušku. Zároveň u vstupu podstoupí kontrolu tělesné teploty. Pokud se navíc rozhodnou, že se svezou na některé z venkovních atrakcí včetně adrenalinových horských drah, musí se vyvarovat křičení, aby kolem sebe nešířili kapénky slin. 

Roušky musí nosit i zaměstnanci parku, což některým profesím ztěžuje vystupování - web CNN například poukazuje na zhoršené podmínky práce pro baviče, klauny nebo personál strašidelného domu. I oni musí dodržovat od zákazníků minimálně metrové rozestupy.

Lidé si mohou v případě neporozumění kvůli zvukům z atrakcí dopomáhat k pochopení pomocí gest rukou nebo používáním smajlíků.

Řada zábavních parků v Japonsku, které byly zavřené kvůli koronaviru již od února, proto raději ponechá otevřené pouze venkovní atrakce.

 

Právě se děje

před 33 minutami

Spojené státy sníží počet vojáků v Afghánistánu, na místě jich zůstane pět tisíc

Spojené státy plánují snížit počet svých vojáků v Afghánistánu do konce listopadu na méně než 5000, řekl to podle agentury Reuters v sobotu americký ministr obrany Mark Esper. V rozhovoru s televizí Fox News tak upřesnil vyjádření prezidenta Donalda Trumpa z počátku týdne. USA mají nyní v Afghánistánu asi 8600 vojáků. Ke snižování jejich počtu se zavázaly v únoru v dohodě s afghánským hnutím Tálibán.

Trump už 3. srpna v rozhovoru s reportérem zpravodajského webu Axios uvedl, že do listopadu bude počet amerických vojáků v Afghánistánu snížení na "pravděpodobně někde mezi 4000 až 5000".

Nynější snižování počtu vojáků v Afghánistánu vychází z dohody, kterou USA podepsaly na konci února s radikálním hnutím Tálibán. Dohoda předpokládá, že do 135 dnů od jejího podpisu zůstane v Afghánistánu z původních 13 tisíc amerických vojáků 8600 mužů a žen ve zbrani. Tohoto počtu dosáhly USA v červnu.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

OKD se připravuje na obnovení těžby, navýší počet zaměstnanců v dolech

Zaměstnanci těžební společnosti OKD začnou od pondělí připravovat všechna pracoviště černouhelné firmy na opětovné obnovení těžby. Ve všech dolech byla na několik týdnů přerušena kvůli koronavirové nákaze, která se mezi horníky rozšířila.

"Od pondělí 10. srpna začínají důlní zaměstnanci OKD připravovat pracoviště na obnovení těžby po několikatýdenní odstávce. Musíme zkontrolovat veškerá zařízení, stroje a tak dále. Jakmile bude vše v pořádku, těžbu spustíme na všech čtyřech lokalitách. Mělo by se tak stát během několika dní," řekla mluvčí společnosti Naďa Chattová.

Dodala, že od pondělí se tak začne postupně navyšovat počet důlních pracovníků o stovky. Podle mluvčí se do práce po prodělaném onemocnění koronavirem vrátilo už přes 800 zaměstnanců.

Zdroj: ČTK
Další zprávy