Zákaz křiku na horské dráze. Japonci bojují proti koronaviru tvrdou disciplínou

Magazín Magazín
10. 7. 2020 16:00
Milovníci adrenalinu si v Japonsku opět přijdou na své, vláda totiž povolila otevření zábavných parků s oblíbenými horskými drahami. Má to však jeden háček – návštěvníci na atrakcích nesmí křičet. Japonští provozovatelé zábavních parků tímto na první pohled kuriózním omezením reagují na nařízení vlády ohledně koronaviru a dodržují přísná hygienická pravidla.
Vrchol japonské disciplíny: Jízda na horské dráze bez křiku | Video: Fuji-Q Highland

Návštěvníci japonských zábavních parků musí nově dodržovat rozestupy a nosit roušku. Zároveň u vstupu podstoupí kontrolu tělesné teploty. Pokud se navíc rozhodnou, že se svezou na některé z venkovních atrakcí včetně adrenalinových horských drah, musí se vyvarovat křičení, aby kolem sebe nešířili kapénky slin. 

Roušky musí nosit i zaměstnanci parku, což některým profesím ztěžuje vystupování - web CNN například poukazuje na zhoršené podmínky práce pro baviče, klauny nebo personál strašidelného domu. I oni musí dodržovat od zákazníků minimálně metrové rozestupy.

Lidé si mohou v případě neporozumění kvůli zvukům z atrakcí dopomáhat k pochopení pomocí gest rukou nebo používáním smajlíků.

Řada zábavních parků v Japonsku, které byly zavřené kvůli koronaviru již od února, proto raději ponechá otevřené pouze venkovní atrakce.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 16 minutami

OECD varuje při zotavování ekonomiky před předčasným koncem státní pomoci

Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) zvýšila inflační výhled a varuje před předčasným koncem pomoci ze strany vlád a centrálních bank, který by mohl ohrozit zotavování globální ekonomiky. Organizace to uvedla na úterní digitální tiskové konferenci, kde zveřejnila ekonomický výhled se zaměřením na skupinu největších ekonomik G20.

Světová ekonomika by podle OECD po loňském poklesu o 3,4 procenta zapříčiněném pandemií letos mohla vykázat růst o 5,7 procenta. To je o desetinu procentního bodu méně, než OECD uváděla ve své dřívější prognóze. V příštím roce by pak měl růst zpomalit na 4,5 procenta, což je o jednu desetinu procentního bodu více, než OECD předpokládala koncem května.

Rychlé obnovování ekonomiky vrací hrubý domácí produkt (HDP) zpět na úroveň před pandemií covidu-19. Přesto ale zůstává aktivita v mnoha rozvíjejících se zemích slabá kvůli nízké proočkovanosti, píše OECD.

Na příští dva roky počítá OECD s vysokou inflací. Růst spotřebitelských cen podle jejího dohadu dosáhne vrcholu ke konci letošního roku, kde se ve skupině 20 hlavních ekonomik vyšplhá na 4,5 procenta. Příští rok by měla inflace v zemích této skupiny zpomalit na 3,5 procenta.

Zdroj: ČTK
před 26 minutami

Britská policie oznámila, že obvinila třetího Rusa v případě pokusu o vraždu bývalého dvojího agenta Sergeje Skripala v Salisbury v roce 2018.

Zdroj: ČTK
Další zprávy