Zákaz křiku na horské dráze. Japonci bojují proti koronaviru tvrdou disciplínou

Milovníci adrenalinu si v Japonsku opět přijdou na své, vláda totiž povolila otevření zábavných parků s oblíbenými horskými drahami. Má to však jeden háček – návštěvníci na atrakcích nesmí křičet. Japonští provozovatelé zábavních parků tímto na první pohled kuriózním omezením reagují na nařízení vlády ohledně koronaviru a dodržují přísná hygienická pravidla.
Vrchol japonské disciplíny: Jízda na horské dráze bez křiku | Video: Fuji-Q Highland

Návštěvníci japonských zábavních parků musí nově dodržovat rozestupy a nosit roušku. Zároveň u vstupu podstoupí kontrolu tělesné teploty. Pokud se navíc rozhodnou, že se svezou na některé z venkovních atrakcí včetně adrenalinových horských drah, musí se vyvarovat křičení, aby kolem sebe nešířili kapénky slin. 

Roušky musí nosit i zaměstnanci parku, což některým profesím ztěžuje vystupování - web CNN například poukazuje na zhoršené podmínky práce pro baviče, klauny nebo personál strašidelného domu. I oni musí dodržovat od zákazníků minimálně metrové rozestupy.

Lidé si mohou v případě neporozumění kvůli zvukům z atrakcí dopomáhat k pochopení pomocí gest rukou nebo používáním smajlíků.

Řada zábavních parků v Japonsku, které byly zavřené kvůli koronaviru již od února, proto raději ponechá otevřené pouze venkovní atrakce.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 4 hodinami

Po střelbě v Liberci zemřela žena, muže lékaři převezli do nemocnice

Po střelbě v Liberci podlehla žena na místě zraněním, muže lékaři resuscitovali a přepravili do nemocnice. Uvedl to mluvčí zdravotnické záchranné služby Michael Georgiev. Případ si převzali krajští kriminalisté. Televize CNN Prima News uvedla, že zemřel i zraněný muž.

"Mohu potvrdit, že na místě byly dvě osoby. Žena byla několik desítek minut resuscitovaná, ale resuscitace byla bohužel neúspěšná, utrpěla zranění neslučitelná se životem," uvedl Georgiev. "Druhým pacientem byl muž, který byl také několik desítek minut resuscitován, tato resuscitace byla úspěšná a pacient byl transportován do liberecké nemocnice na traumacentrum," řekl mluvčí záchranky. Podle Primy muž zemřel po převozu do nemocnice.

Událost se stala v Rudolfovské ulici v neděli odpoledne. Policie informovala o zásahu s tím, že nebezpečí osobám v okolí nehrozí. Kriminalisté příčiny a okolnosti střelby na místě vyšetřují.

Zdroj: ČTK
Další zprávy